Jump to content

Legat de axa cu came da' nu inteleg!


sinucigasu
 Share

Postare recomandată

Stiti careva unde se pot modifica fizic axele cu came dupa un profil dat!Si ce parere aveti despre acest demers in cresterea puterii motorului vostru

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mdea nu am dat inca link insa sunt curios daka vin cu tot cu taler si arcuri etc etc!vad ca esti online!:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da :D , imi place forumu asta, si oamenii de aici :D

ne ajutam cum putem.

daca pui un arbore cu came din ala o sa stai cu relantiu pe la 2000 de rpm ;) ca sa tii motoru viu ...

daca vrei putere cauta un vr6 baga-l in masinutza si pune-i turbo, scoti cam 500 de cai ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda si mie imi place nu am mai intrat demult in schimb :D! am vazut un g60 nou nout pe net la 1000euro!daca as avea bani maine l-as pune!era o bijuterie!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nadir@boosted.ro

va recomand cu caldura

http://www.pipercams.co.uk/NewPiperWeb/red...rCamFrames.html

undeva in stanga sus este titlul cam catalogue!

selectati marca si motorul pe care il aveti si vi-se va deschide un catalog .pdf

bafta

Modificat de nadir
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://www.neuspeed.com/products/product_d...ns_euro&p_id=49

daka e cineva amabil sa imi explice cum functioneaza!

Este vorba de rola de la axa cu came.

Asta e ajustabila, in felul acesta putand defaza axa cu came, in functie de regimul la care vrei sa lucreze motorul (in ture inalte sau mai mici) - adica se modifica toata curba de putere si de cuplu.

Asta ar fi pe scurt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe scurt pe scurt am inteles asta insa cum functioneaza efectiv!?ce faci te dai jos si ajustezi cama?!presupun ce nu:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe scurt pe scurt am inteles asta insa cum functioneaza efectiv!?ce faci te dai jos si ajustezi cama?!presupun ce nu:)

Ba chiar asa :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mdea lol!ma iau cu unu pe dn1...pardon pe buc-pitesti sau oriunde,vad ca ma face omu si ce imi vine in minte!stai ca am micu' meu secret ...opresc pe dreapta ajustez din minte ...2la dreapta ..3 la stanga ...si de acum ar trebui sa nu mai am probleme....:(

interesant ce sa zci

zic*

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hehe... pai regleaza din timp .. ca sa stii cui ii dai fum :( !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da v-am zis imi place ideea!toata lumea opreste pe drum in peco sa ia un suc un ulei etc...si eu nebunaticul de mine ce credeti...am vazut unu alergand mai tare si vreau sa-l prind din urma ...lol e interesant dispozitivul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!