Jump to content

Buzzer lumini aprinse


egoslick
 Share

Postare recomandată

Salut.

Mi-am schimbat casetofonul original (un Grundig Beta) cu unul Sony (nerelevant producatorul...) si nu-mi mai merge buzzerul de la luminile lasate aprinse. Are vreo legatura casetofonul cu asta??? Si daca nu, unde-i amplasat dracia aia de buzzer, ca asa util era...

Masina este un Passat B5 din '99

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca are legatura casetofonul cu toata nebunia asta. Cel mai probabil e o simpla coincidenta, deoarece buzzerul pentru luminile lasate aprinse sunt direct corelate cu switch-ul din portiere. Verifica daca functioneaza corespunzator luminile din usa cand aceasta este deschisa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa mi se fi dus si balamaua de la usa st?? Al dracului ghinion si marfa nemteasca :))

Mai astept sugestii, refuz sa te cred :blah_: . Merci oricum... :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu inteleg de ce ai luat in ras ceea ce a spus colegul, buzzerul se aude cand luminile raman aprinse si deschizi usa, iar totul are legatura cu switch-ul din portiera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu radeam de colegul, radeam de ghinion si speram sa se inseale, probabil stiti si voi cat este o balama d'aia...speram sa fie o problema rezolvabila mai ieftin... dar tind sa cred ca are dreptate...

Ai dreptate, am verificat si nu se mai aprinde nici becul din plafoniera... damn...

Merci ca m-ai luminat :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricum nu mai zi la broasca sau incuietoarea de la usa balama care este cu totul altceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!