Jump to content

Ce se vinde prin oras


nadir@boosted.ro
 Share

Postare recomandată

Perfect. Tine-ne la curent!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe vremea cand aveam mk1 am fost interesat de masina pentru interior,dar vecinii din zona vorbeau de preturi astronomice pentru ea(1500-2000euro).

Cam 500euro ar fi un pret corect pentru ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mk2-ul din Oradea este in stare buna, de altfel este fosta masina a lui Raulik. Personal am schimbat la ea puntea spate completa, carburatorul, interiorul, am reparat zonele cu rugina, i-am pus servodirectia. Motorul este 1.6 cod PN. Pt cine e interesat de ea, face banii  ceruti de baiat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor !

Jetta coupe cu nr. NT 11 YEF nu mai este de vanzare !

Mai este una alba in Tg.Neamt , pe benzina, la vreo 1000 euro - o gasiti tot pe tocmai.ro !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca e de mirare ca s-a dat repede...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce ziceti de asta? http://mercador.ro/oferta/vw-golf-1-de-vanzare-IDAat9.html#7dd58da9c3

Urmeaza sa-l cumpar.am vb cu proprietarul.

 

De asta ce ziceti? http://mercador.ro/oferta/volkswagen-derby-IDtdyi.html?search_id=7dd58da9c3#7dd58da9c3

Modificat de stevee
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

golful 1 verde pe care vrei sa il cumperi pare a fi zdravan tare cat despre golful 1 negru din Brasov...masina este in apropiere de mine si caroseria nu este in cea mai buna stare(partile laterale din spate par a fi incarcate cu chit)!

Modificat de Amedeo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Golful verde merg sa-l iau la sfarsitul saptamanii.Am vb cu proprietaru.La ce ar trebui sa ma uit?Ma refer la rugina,in caz ca ar avea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e restaurat nu ar trebuii sa gasesti, however:

Praguri unde se pune cricu, (pus gresit impins= rugina), sub arcadele roti (plastic), unde arunca roata noroi la aripa impinge cu ceva tare sa vezi daca are mobilitate zona, in interior sub carpeta la sofer spre partea pragului (ridici carpetele pe ambele parti neaparat, la oala roatei rezerva dat fiind ca a fost vopsita, te uiti pe dedesuptul masinii unde vine prinsa de fusta spate si cu o lanterna, daca iti duci vezi si coltzarele tot acolo jos. Mai poti sa te uit sub capota este un soclu pe care sta ansamblu stergator, la baza lui te uiti sa vezi daca nu e rugina.

Aripile interioare nu prea ai cum sa le vezi si acolo face.

Ideal si cel mai important e sa te uiti la zona de prindere a puntii spate (lanterna de buzinar si aici), cat si unde vine prins trapezul. 

In mod normal nu ar trebuii sa gasesti rugina, masina parand a fi facuta  facuta bine si cu cap, cel putin dupa cum se vede in poze. (nu ca in Romania nu gasesti mizerii cu duiumu facute de tinichigii) 

Modificat de Cypor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e restaurat nu ar trebuii sa gasesti, however:

Praguri unde se pune cricu, (pus gresit impins= rugina), sub arcadele roti (plastic), unde arunca roata noroi la aripa impinge cu ceva tare sa vezi daca are mobilitate zona, in interior sub carpeta la sofer spre partea pragului (ridici carpetele pe ambele parti neaparat, la oala roatei rezerva dat fiind ca a fost vopsita, te uiti pe dedesuptul masinii unde vine prinsa de fusta spate si cu o lanterna, daca iti duci vezi si coltzarele tot acolo jos. Mai poti sa te uit sub capota este un soclu pe care sta ansamblu stergator, la baza lui te uiti sa vezi daca nu e rugina.

Aripile interioare nu prea ai cum sa le vezi si acolo face.

Ideal si cel mai important e sa te uiti la zona de prindere a puntii spate (lanterna de buzinar si aici), cat si unde vine prins trapezul. 

In mod normal nu ar trebuii sa gasesti rugina, masina parand a fi facuta  facuta bine si cu cap, cel putin dupa cum se vede in poze. (nu ca in Romania nu gasesti mizerii cu duiumu facute de tinichigii) 

mai verifica pe lonjeroane sa nu aiba cute(ma refer in caz de accident) ,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am sa verific,multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din GTI-ul acela aproape stins se mai poate face ceva sau sa ma indrept spre cel cu aer din fabrica, mai puternic, etc..? Ma scuzati ca intru in aria voastra, dar ma tenteaza rau o masinuta MK2 de care sa am grija :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce au explodat preturile la batranele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta ma mira si pe mine..oare de ce sunt asa mari preturile...ca se plateste si taxa la ele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

   Taxa noua de poluare (timbru) este f. mica la masinile astea. Cred ca preturile sunt mari, apropiate de 1500 euro, pentru ca daca se preda masina la programul rabla, primeste 1500 euro pe ea. Atunci de ce ar vinde-o mai ieftin de atat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!