Jump to content

Ce se vinde prin oras


nadir@boosted.ro
 Share

Postare recomandată

Eu de prin 2008 am vazut-o zacand in acelasi loc, treceam destul de des prin zona..faza cu actele nu o stiam

Modificat de niku_nd4spd
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, arata bine, plus ca are si bord de mk3. Dar pacat ca ii benzina :/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, arata bine, plus ca are si bord de mk3. Dar pacat ca ii benzina :/

Nu stiu  de ce zici  "pacat ca ii benzina"... eu zic ca este un avantaj,masina joaca in alta liga .

 Eu zic pacat ca nu mai poti sa treci de RAR ... aici da pacat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce porcarie  :tuktuk:  doar 2 din jantele din anunt sunt ats cup cele cu dunga pe buza sunt ats ,celelalte sunt o copie aiurea,plus ca se vede in poze ca sunt strambe ca dracu, :emthdown: 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma uitam de pe telefon, nu am analizat foarte bine...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

motorul din cate vad eu e Abf ! s`ar putea omologa pentru ca are 150 cp nu139 ca si kr`ul :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e vorba de putere ca acolo se incadreaza...e vorba ca nu a fost montat niciodata pe mk2 si asta e o problema potrivit RAR. Pe de alta parte sunt exemple omologate cu motor de mk3..Cred ca totul se rezuma la cat de bine esti "ajutat" sa il omologhezi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se omologheaza si nu artizanal. Costa vreo 800 ron la Targoviste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Totul depinde de cum "prezinta" ei mai departe situatia la headquarterul din Buc...... Daca ai cunostinte pe la RAR sa iti faci cunostinte acolo prin prietenul comun Caragiale, Balcescu, etc, ai sanse.

Eu am avut norocul, sa prezinte situatia, ca nefiind schimbare de motor, justificand faptul prin notarea codului OEM de pe injectoare, ECU, chiulasa, ajungand la concluzia ca s-a schimbat piesa purtatoare de serie la motor, acest lucru neinfluentand caracteristicile masinii....

La o alta reprezentanta teritoriala RAR au zis ca schimb bloc = schimb motor, fara discutii, 1200 lei pe masa, ochii la usa.... eu am scapat cu 360 lei parca, ITP, carte noua inclus in ea. (Ulterior am dus 5 kile de vin la inginer, dar nu era necesar, era fan VW....)

Modificat de CV03XCM
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mna la asta faceam si eu referire...la fiecare RAR canta alta muzica...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce nu trece de RAR gti-ul? Nu e motorul KR?

 

Asta e la vanzare de ceva vreme: http://www.tocmai.ro/golf-2-200-cp-video-9367573.html

din poze..se vede ca are sub capota un 1.8 20vT...deci ...mai greu cu omologarea in cazul de fata. clar nu eABF

Modificat de Rrrrrazvan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu de masina aia e vorba, este un anunt mai inainte cu un mk2 cu abf.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!