Jump to content

Ce se vinde prin oras


nadir@boosted.ro
 Share

Postare recomandată

Am inteles. Gasisem un mk1 din `78 daca nu ma insel, ma batea gandu sa il cumpar si sa il aduc la realitate. Mi se paruse mie din poze ca e ceva ciudat legat de stopuri, vorba ta, erau inguste; macar era accesibil ca pret penru buzunarul meu si la cat de mult imi doresc un golfulet, l-as fi luat, daca mi-ar fi raspuns proprietarul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu vanez de mult un mk1 dar tot cu un mk2 m'am pricopsit... sper ca pana la anu cand or baga astia taxa vietii sa reusesc sa imi iau si un mk1 X(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta sper si eu. Mk1 sau mk2. Urmaresc forumul de ceva timp si sper sa ma alatur si eu comunitatii cu un exemplar dornic de o noua sansa :D

Modificat de mihai0304
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ati reusit sa vorbiti careva cu omul? l-am sunat de dimineata si nu-si prea lauda masina. din ce zice, masina nu a mai circulat de 1 an, inainte de asta a segmentat motorul si nu i-a prea iesit, a inceput sa manance ulei, si rugina o mananca de sub ea incepand... in orice caz, de acolo se reflecta si pretul. cat despre an, mie mi se pare un avantaj ca e inainte de '80 - gusturile nu se discuta, nu-i asa? :icon_cheesygrin:

sa ajunga numai pe maini bune, si nu la rabla.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca asta are 80CP inseamna ca e SB, nu? dar daca e SB, nu ar trebui sa aiba si intercooler? oricum, eu zic ca e rezonabil pretul, mai ales ca mai da una ca piese! http://cautare.mobil...993&tabNumber=1

salut...daca te-ai uita in gura la tot ceea ce zic vanzatorii nostri romani ai cumpara numai mk1 si mk2 noi...

nu cunosc masina de GJ, dar din ce vad acolo: fabricatie '92, tip filtru aer, tip pompa injectie + turbo => motorul este cod 1V, adica 60cp. :icon_thumleft:

oricum, masina pare ca se tine bine !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la capitolul ce spun vanzatorii, e clar ca nu poti sa te iei chiar asa, dar totusi... de la 60la80 e cale lunga, chiar asa de magar sa fie? :sly: sau poate ca nu stia sa completeze si in loc de CP a trecut kW (59la nr din cate vad).

pacat... incep usor usor sa fac cautarile dupa un SB, chiar daca sper totusi sa gasesc un Country... :icon_cry: intrebare, stie cineva daca in actele de Country este specificat ca e ... Country? ma refer, oare nu se poate face o recarosare la un Mk2 normal, cu un Country? :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru cine vrea un Country!!! :grrrrrr: mor ca nu sunt acasa! :banghead: visez la el de mic! http://cautare.mobil...993&tabNumber=1

daca asta are 80CP inseamna ca e SB, nu? dar daca e SB, nu ar trebui sa aiba si intercooler? oricum, eu zic ca e rezonabil pretul, mai ales ca mai da una ca piese! http://cautare.mobil...993&tabNumber=1

In septembrie anul trecut eram la intalnirea saptamanala de la Cluj si am vazut masina in parcarea mall-ului si chiar am studiat-o putin.

Daca bine tin minte pe dedesubt avea urme de rugina si putin pe caroserie, mai mult in spate in zona fustei. In rest statea bine, dar se vedea ca a fost plimbata si pe coclauri.

dsc00300jk.th.jpg

dsc00301iw.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hm... ce'i drept mi se pare nitel cam ridicat pretul,dar daca il mai prind cand ajung acasa(cam o luna),parca parca m-as baga la achizitionare! :-D mersi mult d poze!

Modificat de gregos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E vandut de mult, il luam eu imediat dupa accidentul cu golful meu. S-a dat cu 1.6D la 3300 parca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, cel din TM .. azi ma duc sa-l vad la 18, am masina rezervata de vineri ..

sunt curios ca te praf e pe dedesupt .. omul spune ca masina poate sa circule fara probleme ba mai mult are ITP valabil ..

Eu as vrea sa o iau sa o restaurez in timp .. sper macar puntea spate sa fie cat de cat ok .. motorul .. il segmentez din nou .. daca nu mai duce ..

mie unul nu imi place ca e masca cu 4 faruri .. chiar dc e un lucru rar la Anul ala de fabricatie ..

Modificat de Red
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te referi la acel mk1? Sper ca l'ai luat :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca asta are 80CP inseamna ca e SB, nu? dar daca e SB, nu ar trebui sa aiba si intercooler? oricum, eu zic ca e rezonabil pretul, mai ales ca mai da una ca piese! http://cautare.mobil...993&tabNumber=1

salut...daca te-ai uita in gura la tot ceea ce zic vanzatorii nostri romani ai cumpara numai mk1 si mk2 noi...

nu cunosc masina de GJ, dar din ce vad acolo: fabricatie '92, tip filtru aer, tip pompa injectie + turbo => motorul este cod 1V, adica 60cp. :icon_thumleft:

oricum, masina pare ca se tine bine !

asa este, motorul este cod 1V, adica 60cc

una din putinele care mai sunt... SB Fire & Ice

si in 4 usi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sistemu e pentru asiatice ... prinderile par ca cele de g2 pe fata insa spatele este total diferit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate modifica usor ,doar daca iti permiti sa tai o suspensie de 1200 euro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te referi la acel mk1? Sper ca l'ai luat :)

Am fost l-am vazut dar nu l-am luat .. din pacate .. e mort :( intr-adevar in fotografii arata bine .. din cauza ca a fost revopsit acum 5-6 ani complect .. in rest ... e praf si pulbere .. am intrat sub masina ... in lonjeroane poti sa bagi degetele prin ele

nici macar pe cric nu poti ridica masina .. ca se rupe la propriu .. masina a stat sub un pom ..plin de umezeala .. mai mult asta iarna omul nu a dat zapada jos de pe el .. ceea ce l-a afectat si mai mult ..

Motorul merge bine si NU scoate fum ( peste limitele normale pt o masina de 33 de ani !!! ) e original , actele sunt in regula , seriile corespund .. dar din pacate daca ai lua masina de acolo sa incerci sa mergi pe roti .. risti sa se rupa efectiv in mijlocul drumului

eu am zis ca nu merita sa-l iau .. mai bine iau ceva mai scump intr-o stare mai buna la structura de rezistenta ..

Hai noroc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!