Jump to content

Ce se vinde prin oras


nadir@boosted.ro
 Share

Postare recomandată

astea sunt oferte pt noua taxa

Modificat de ValiB
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam decimeaza tot ce inseamna mk1 mk2, aceasta taxa. Ma refer aici la noii proprietari. Probabil va functiona "trocul" de gen iti platesc eu taxele anuale, las-o pe numele tau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu inteleg sincer de ce va faceti griji? golf 1 si golf 2 vor fi in continuare de vanzare si de acum in colo la preturi nu cu foarte mult mai ieftine. nu va mai faceti atatea griji cu taxa **** vor intra in moda procurile ca la cele aduse de afara si vom umbla cu 2 3 7 masini pe numele nostru si asta e faci procura pe 3 ani si ai pace e acoperit si fostu si actualul si cu asta basta . Eu cu al meu golf 1 umblu asa de 2 ani si nu am probleme. Ce tot trebuie sa va faceti griji daca nu facem ceva o sa fie din ce in ce mai rau ... cine stie ... daca taxa asta nu o sa iasa lumea in strada pentru ea probabil in 2 3 ani o sa dea o lege care iti interzice si procurile dar pana atuncia umblam asa si aia e ... dupa aia... vom face buletine si acte false ce naiba doar e la moda NU ?

Putin mai controlat vocabularul please.

Modificat de Cypor
Obscenitati
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ida, prin noul cod rutier au rezolvat si treaba cu procurile :P

VÂNZAREA MAŞINI

Anunţă în trei zile înstrăinarea

Prima propunere de modificare a Codului Rutier se referă la înmatricularea autovehiculelor. Mai exact, în cazul vânzării, fostul proprietar are obligaţia de a notifica în scris înstrăinarea maşinii în termen de trei zile. Notificarea înstrăinării se face prin declaraţie pe propria răspundere şi transmiterea unei copii a actului de proprietate din care să rezulte datele de identificare ale noului proprietar. În caz contrar, fostul proprietar riscă o sancţiune de la 9 la 20 de puncte-amendă.

În situaţia în care noul proprietar nu solicită transcrierea transmiterii dreptului de proprietate în termen de 15 zile de la data dobândirii dreptului de proprietate, autoritatea competentă va suspenda înmatricularea vehiculului. Şi noul proprietar este sancţionat, în acest caz, cu nouă până la 20 de puncte-amendă.

În plus, se suspendă înmatricularea vehiculului. Iar în cazul în care a condus o maşină a cărei înmatriculare a fost supendată, poate primi între 21 şi 100 de puncteamendă şi suspendarea exercitării dreptului de a conduce autovehicule pentru o perioadă de 120 de zile

ÎMPRUMUTUL AUTO

Răspunzi dacă ai dat maşina

O altă propunere luată în discuţie de parlamentari în această lună face referire la modul în care poţi împrumuta autoturismul. Pentru a evita situaţiile în care proprietarul nu îşi asumă răspunderea pentru cel căruia, în mod voluntar, îi dă maşina spre folosinţă au fost stabilite unele obligaţii care pot atrage sancţiuni legale.

Prevederile care îi vizează pe proprietarii de maşini sunt:

  • să comunice Poliţiei Rutiere, la cererea acesteia şi în termenul solicitat, identitatea persoanei căreia i-a încredinţat vehiculul pentru a fi condus pe drumurile publice;
  • să verifice dacă persoana căreia îi încredinţează vehiculul are permis de conducere corespunzător categoriei din care face parte vehiculul;
  • vehiculul încredinţat pentru a fi condus să fie înmatriculat sau înregistrat, după caz;
  • să nu încredinţeze vehiculul dacă are cunoştinţă că acesta are defecţiuni la sistemele care concură la siguranţa circulaţiei rutiere;
  • să nu încredinţeze vehiculul unei persoane aflată într-o vădită stare de oboseală, ori care se află sub influenţa alcoolului.

Modificat de lexxus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

haha:)) ne doare"n p**a ... adica eu nu mai pot circula cu bolidu meu ? ca am procura...??? nu e problema la jucator il inscriu in bulgaria da sa-mi bag p**a in masa ai cuvantu meu de onoare ca daca il inscriu pe bulgaria ii dau avansu la pompa in nesimtire de nu mai stai in spatele meu veci ! PUNct

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tu poti fi calm? Spune-mi :) Eu nu ca masina mea nu e trecuta pe mine ce ma fac? o dau la remat si ce fac dupa aia? suflu in dramba... EU VREAU GOLF 1 PUNCT na dami o iesire sa raman cu masina mea. Salut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Man, eu ziceam in scris :D ca nu fie problema de regulament.

Sigur ca ma deranjeaza, caci de cand ma stiu pe lumea asta si in tara asta toate legile au fost contra mea, ("in interesul meu") iar acum in ultimii ani parca a fost mai acutizata problema asta. Simt mereu doua maini in buzunarele mele si nu is nici ale mele si nici a lu' nevasta-mea :D.

Asta e ne place sutu in fund.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mizerie de legi si de parlamentari ... bine macar ca ti-ai inscris caddy ala... unu de ala era visu meu :X acuma noi ce ne facem :( oricum eu unblu de 2 ani cu procura sper de akm in colo sa nu fie bai cu ele:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ida, dar de nu-l inscrii pe numele tau. Daca ai ITP si toate actele la zi mai mult de 200 lei nu te costa sa faci transcrierea mai ales ca taxa inca nu a intrat in vigoare si cele mai puse mai sus de mine sunt doar in discutie sa intre codul rutier.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum nu a intrat taxa? problema la mine sunt amenzile... am multe amenzi :) nu stiu pe numele lu bunamea o pot trece?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e sigur ca intra nici din 15 ptr ca băse nu a semnat-o si nici norme de aplicare nu exista asta insemnand ca intra cel mai repede pe 1 Februarie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E masina de la medias pusa de mine acum ceva timp in urma aici pe topic...cerea atunci 1700E si s-a dat cu 1300. Dupa vopsitorie generala/chituire/antifonare si inmatriculare pretul a ajuns la 2700E. :icon_geek:

Modificat de zaytsuca
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!