Jump to content

Golf 6 - Ornament toba finala


mede
 Share

Postare recomandată

Dap! Astea ocupa cam 3 sferturi din thread-ul asta. Vezi pe ultimele pagini poze reale cu ele si pretul lor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca nu am avut timp sa montez tipsul la 1.2 tsi.Cei care l-ati montat pe acest tip de motor ati avut probleme la montaj ma refer la a rupe vreo clema ,a indoi cleme etc,sau l-ati fortat sa intre fara a intervene cu vreo modificare asupra tobei sau tipsului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ti-ai luat setul de tipsuri de skoda?

ma intreb oare ce ai sa faci cu al 2-lea ;).

 

Iar ca sa-ti raspund la intrebare, am inteles ca intra destul de greu, poate se vor rupe doua cleme, insa, o data bagat, nu mai iese.

 

Spor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Al 2-lea l-am dat unui prieten

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca nu am avut timp sa montez tipsul la 1.2 tsi.Cei care l-ati montat pe acest tip de motor ati avut probleme la montaj ma refer la a rupe vreo clema ,a indoi cleme etc,sau l-ati fortat sa intre fara a intervene cu vreo modificare asupra tobei sau tipsului.

 

Iti recomand sa rupi macar clema din partea de jos, in felul asta nu se va vedea, cu tips-ul impins la maxim pe teava.

Asta in caz ca teava are acelasi unghi ca la Jetta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oare se potrivesc si la Passat ? le am luat pt G6, dar l am vandut..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masoara diametrul tevii stoc, daca are 65mm merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Passat e o mica problema.Chiar daca s-ar potrivi ca diametru tevile sun mai apropiate decat la golf si nu stiu daca vor intra cele 2 tipsuri unul de celalalt!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Pai sunt exact acealea de care vorbeam mai sus. Si da,merg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vorbit la midocar si mi-au spus ca trebuie sa tai tevile stock ca  sa se potriveasca ornamentele. Presupun ca nu a facut nimeni asta cand le-a montat? :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu tai nimica, dupa ce-l pui pe toba intorci spre dreapta sa se aseze exact pe forma tobei ca e taiata oblic . rupi cate cleme vrei pana vezi ca incape , dar macar una sa ramana ca sa aiba priza pe teaza. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu trebuie sa rupi nicio clema.Le indrepti putin cu un cleste si intra fara probleme

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

micuzzu_marius

asa am facut si eu, le indrepti , nu trebuie rupte

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu le-am rupt:D am batut cu o surubelnita mai mare + ciocan si au sarit repede:D nu auzisem de modalitatea asta..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici eu nu am auzit de la nimeni,dar pur si simplu m-am gandit la o modalitate de montaj fara sa intervin asupra tipsului sau tevii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

E vreo diferenta de diametru intre varianta de 90kw si cea de 118kw? As vrea sa le comand si eu pe cele de Yeti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Există așa ceva, care vine în RO și ar trebui să se potrivească bine pe 1.2. Se mai bagă cineva din Cluj? N-aș da 40E pe unul, dar aș împărți transportul.

Modificat de 1-Q
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai bine iei de Yeti si iesi mai ieftin. Vin cate 2, iar pe al doilea poti sa il vinzi  :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ma bag si eu in seama cu scuze ca topicul este pentru Golf 6, la Golf 5 Variant-ul meu care are 2 tevi orientate in jos cu toate ca am motor TSI de 140 cai, am inteles ca exista si tips-uri curbate gen diesel?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sterescugabriel

Va anunt ca tips-urile YETI s-au scumpit la 136 de RON, acum am fost si mi-am luat un set. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sterescugabriel

Am incercat sa le montez la modelul Variant si nu am reusit, am rupt si clema de jos si tot nu intra pana in capat. Ori e schimbata teava la acest model ori eu nu ma pricep. 

 

Ma poate ajuta cineva cu niste idei , sau cineva care si-a montat si lucreaza in zona victoriei sa pot trece dupa program sau in pauza de masa ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!