Jump to content

inghetare parbriz pe interior


galuxs
 Share

Postare recomandată

cum e posibil ca parbrizul sa inghete pe interior cu un strat mai gros decat cel din exterior?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Umezeala in masina.Verifica filtru de polen,radiatorul de caldura sa nu aiba scurgeri sau presurile/mocheta sa nu fie umede.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cauza condensului. incearca dupa ce opresti masina sa lasi usile deschise cateva minute pentru evacuarea aerului cald din interior

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca explici si in ce conditii, poate ne dam seama.

Daca ai stat in masina cu motorul oprit si au apucat sa se abureasca geamurile, normal ca va ingheta condensul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E adevarat si ce zice zenith dar mie nu mi s-a intamplat niciodata lucrul asta si stau cu caldura la 25 grade iarna tot timpul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am patit odata.

fa cum spune zenith si rezolvi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie si aproximativ la toata parcarea inclusiv masini nemiscate de luni bune ni s-a intamplat sa se formeze o pojghita de gheata subtire pe interior acum 2 ani in conditii de ger si vant foarte puternic fara viscol parcarea fiind in camp deschis cat de cat . Era cum se zice in popor ger uscat :D .

Referitor la inghetat condens ma gandesc ca mai conteaza foarte mult si unde este parcata masina. Daca de exemplu o masina care sta cat de cat ferita de vant(parcata langa un bloc) are sanse mai mici sa inghete decat o masina care este batuta din toate directiile. Asta ar fi un factor foarte mic in primul rand trebuie verificat ce au spus colegii mai sus.

Modificat de niku_nd4spd
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am problema asta in Corolla, un geam se mai deschide si intra probabil umezeala. Am rezolvat cu un saculet cu ceva granule higroscopice care absorb umezeala...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

chiar daca nu circul cu dinsa 2-3 zile se intampla sa imi inghete parbrizul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Condensul acela apare si la mine. Se intampla sa am aerul dirijat catre parbriz, care ramane mai cald si creeaza condens.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la mine apare acel condens si ingheata. Nu am decat doua explicatii: Parbriz schimbat cu o porcarie turceasca la un pret mai mic, dar care nu cred ca e atermic si / sau o aerisire pe undeva prin spatele masinii obturata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Umezeala jos pe presuri, sub presuri, aer ramas ultima oara dirijat la parbriz, intra apa pe undeva in masina. Cam astea imi vin acum in minte

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna,

Este un spray miracol den "pis -pis" de la NGRIN de obicei se afla in Kaufland parca, am luat un flacon dinasta alb acus 3-4 ani ptr fostul golf 4. Am aplicat o singuradata iarna si nu am mai avut treaba niciodata. plus ca dezaburirea functiona extrem de bine dupa ce l-am aplicat.

Oricum sunt multe produse dedicate acestei problemi, de ce nu incerci sa aplici ceva?

Have a good time

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca au fost geamurile aburite e normal sa inghete daca nu au fost aburite si se aburesc stant masina pe loc nu e normal

Modificat de passattdi_alex
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!