Jump to content

VW Bora Edition TDI - OE


mad_kat

Postare recomandată

cu motorul rece - am incercat cu multa grija si atentie cu prima bujie, si surpinzator s-a desfacut relativ usor. Daca ar fi opus mai multa rezistenta as fi incalzit motorul sa nu risc ruperea.

 

@Laurentiu_LWR bineinteles ca se va schimba cu totul - e pacat sa lasa asa - nu am apucat sa il iau

Link către comentariu

Nu era mai usor sa incerci direct cu el cald?  Pe "caldura asta" lucrezi perfect la un motor cald :))

De ruperea lor in chiulasa mi-i si mie frica , dar la cat ulei si motorina o curs prin toate garniturile ma gandesc ca ar trebui sa se desfaca usor :D 

De cand am masina nu am schimbat nici o bujie... 

Link către comentariu

Schimbul il faci daca e nevoie doar - la mine nu era nici una intrerupta (masurat) doar atat de pline de calamina ca nu prea isi mai faceau efectul. Si inainte de schimb am verificat si daca primesc curent.

Link către comentariu

Stiu. Doar ca dupa 5-6 ani si 100K km doar la mine banuiesc ca nu-si mai fac efectul :)

 

Link către comentariu

cand le-am schimbat eu am dat un jed wd40 , motorul caldut, vara.

s-au desfacut fara probleme.

Link către comentariu
  • 1 year later...

Las la latitudinea moderatorilor inchiderea topicului. 

Bora a ramas la fosta sotie - nu ma mai ocup de ea, nu o mai conduc. Doar ce imi mai povesteste fii-mea despre masina albastra. Sper sa fie ok, m-am atasat mult de ea...

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!