Jump to content

Polo, ma uimesti!


kirkus

Postare recomandată

  • Replies 449
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kirkus

    138

  • Rave

    41

  • qwk

    31

  • Circoloco

    23

Top Posters In This Topic

Posted Images

Astazi m-am ambitionat si am scos scaunul pasagerului si am montat rezistentele pentru incalzire.

Dupa multe suruburi si clipsusri, operatia s-a incheiat cu succes. Urmeaza sa le leg in serie ca la carte si sa montez o mufa pentru o conexiune usoara cu podeaua.

Maine scaunul soferului :)

Link către comentariu

Cateva poze din timpul lucrarii si rezultatul final:

post-15380-13580308100062_thumb.jpg

post-15380-13580308217657_thumb.jpg

post-15380-13580308441594_thumb.jpg

post-15380-13580308592328_thumb.jpg

Modificat de kirkus
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Astazi m-am ambitionat si am scos scaunul pasagerului si am montat rezistentele pentru incalzire.

Dupa multe suruburi si clipsusri, operatia s-a incheiat cu succes. Urmeaza sa le leg in serie ca la carte si sa montez o mufa pentru o conexiune usoara cu podeaua.

Maine scaunul soferului :)

Dupa cum ai vazut, si ne-am batut capul 2 saptamani cu asta, trebuie legate in paralel pentru a consuma peste 4A si a face modulul functional.

Link către comentariu

George, in zilele astea cu temperaturi negative, in cat timp iti ajunge temperatura la 90 grade ? Eu m-am plimbat aseara aproape 2 ore si tot nu am reusit sa o cresc pana la 90. Cand o calcam crestea, dar daca reveneam la un mers normal scadea. Maxim cred ca a ajuns la 80 grade si apoi scadea pana pe la 50 grade..

Link către comentariu

Se pare ca e prob comuna la diesel. Al meu circul cam 6-8 km si tot nu aj la 90 :(. Dezavantajul de avea diesel iarna.....

Link către comentariu

Da, dar eu am facut cam 50 km aseara..cu o viteza medie de 35 km/h, deci nu in trafic..si cred eu ca ar fi trebuit sa urce pana la 90..Mie imi este sa nu fie o problema la a mea, de asta sunt curios cum e la George

Link către comentariu

Antigelul e ok, la termostat ma gandesc si eu. In plus ma tot plangeam ca dureaza zeci/sute de km pana cand masina incepe sa-mi traga cum trebuie si se pare ca am aflat motivul..nu ajunge apa la 90 de grade. Pana atunci ECU nu ii ofera tot potentialul pedalei..

Link către comentariu

Da, scaunele sunt functionale. Merci Cristi (AlBundy).

Legat de temperatura, nici neam nu ajunge la 90 grade cand e rece. Asta in oras :)

Link către comentariu

Eu sunt pro "fara capace"! Dupa cum se si vede :P

LE: puteai sa te trezesti mai devreme... :(

Modificat de Rave
Link către comentariu

Pai -5 grade nu mi se pare exagerat de rece, in plus nu mi se pare nici normal sa-mi stea temperatura la 50-60 grade dupa 50 km si 2 ore de mers non-stop..

Eu totusi cred ca am o problema cu termostatul..dar ramane de vazut daca-l schimb iarna asta.

Cat de repede se incalzesc scaunele ?

Link către comentariu

Ca sa vezi,iar el vroia sa ne dezmembreze masinile sa probeze modulul !

LA sugestia mea, ca nu mai aveam nici o idee, vroia sa probeze modulul.

Acum s-au lamurit lucrurile. In sezut nu exista termistor. Daca se leaga pernele in serie, curentul este pre mic si modulul da eroare, e la fekl ca faza cu bec ars. Punand rezistentele in paralel, curentul se dubleaza, ajunge pe la 4A si modulul este functional.

Link către comentariu

Si 2.0 tdi pd la fel imi facea in oras. Ce ma intereseaza e sa am caldura :)

Legat de scaune, pot bifa inca un retrofit oem reusit :D

Link către comentariu

Ce ti-a mai placut sa ne jucam cu consumatorii prin masina ta :)

Avea dreptate Bundy ca simtea consumul si de aceea iti decupla ...

Sa te bucuri de incalzire , e bine ca ai mai prins si tu 2-3 zile din iarna asta :D

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!