Jump to content

Polo, ma uimesti!


kirkus

Postare recomandată

Am vazut ca sunt diferite, dar ma gandeam ca cea de Golf VI, fiind mai mica, incape fizic in locul celei de Golf VII.

Acum, nu stiu cum sunt facute legaturile la butoane dar banuiesc ca ar merge improvizat ceva. Totusi, daca nu poti sa muti si lama totul e inutil...

Link către comentariu
  • Replies 449
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kirkus

    138

  • Rave

    41

  • qwk

    31

  • Circoloco

    23

Top Posters In This Topic

Posted Images

Poate o sa caut un electronist sa imi faca placuta pentru cheie...ramane de vazut :)

Pana una alta, mi-a mai venit o idee care mi se pare mult mai buna: frane gti pe fata.

Acum am 254mm cu portetrierul inegrat pe fuzeta. Asa ca m-am pus pe cautat fuzete....Daca stiti vreun polo TSI sau TDI 105 la dezmembrat...

Link către comentariu

Fuzete, amortizoare - daca ai 50mm trebuie sa treci la 55mm, etrieri, port-etrieri, discuri, placute, jante... scump nene, scump!

LE: Parca Polo GTI are 288 pe fata nu? Caz in care merg jante pe 15... Tu ce ai acum pe masina?

Modificat de Rave
Link către comentariu

Das, Polo GTI are 288 pe fata. In plus, nu stiu sa existe ca la golf 2 dimensiuni la amortizor.

Asa ca as avea nevoie de fuzete + rulementi, etrieri, portetrieri, discuri, placute. Si da, merg jantele de 15

Link către comentariu

Intreaba-l pe Circo pe cat are amortizoarele, sau Fusco. Eventual ia VIN-ul de la unul din ei si vezi exact codurile de care ai nevoie...

Link către comentariu

Frane de 323mm sunt mai mult decat overkill pe un 1.6tdi.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Nu cred ca are legatura cu banii de benzina,ma gandesc ca este o metafora in ce a spus BUT,insa intradevar se baga bani dar rezultatul este pe masura,eu unul te sustin si consider ca Polo 6R este o masina in care merita sa investesti !

Modificat de FRE
Link către comentariu

Era o gluma..cred ca i-ar sta bine cu evacuarea schimbata si cu paruri cu lupa. Spor la treaba!

Link către comentariu

Stai ca mai adaug eu pe lista RNS 510,OEM rear camera,suspensie coilover,jante 17" sau chiar 18" si deja e 50% din valoarea masinii !!! :D :D :D

Modificat de FRE
Link către comentariu

Un energizant la motor pe cand?? :))) Sau nu e pe lista...

Link către comentariu

Nu are de ce sa schimbe evacuarea o sa se auda ca naiba, motor mic + evacuare free flow = fail!

Link către comentariu

Sunt multe pe lista mea :)

Azi am incercat din nou sa leg scaunele incalzite. Se pare ca modulul primit e busit :(

Surpriza in ETKA: etrierul pentru 288 la Polo 6R este acelasi cu cel de pe Golf 5. Doar portetrierul difera.

Modificat de kirkus
Link către comentariu

salut...nu stiu prea multe despre cum ai tu actualele frane...fuzete etrieri etc...dar stiu ca ai distanta intre prezoane 5X100 nu?la fel ca si generatia MK4...

nu ti se potrivesc franele de pe un MK4?sau deja ai o lista si stii exact ce trebuie sa achizitionezi...

Link către comentariu

Lucram cu lista...

Fuzetele de polo sunt diferite de G4.

Am nevoie cam de urmatoarele piese. Ramane de vazut daca le iau rosii sau nu :)

post-15380-0-14992600-1357408038_thumb.j

Link către comentariu

dar discurile si placutele sunt la fel ca la MK4 nu? 288x25/5X100 nu?

te-ai gandit la un brand ceva? la discuri si placute? ca si eu ma tot interesez :)

Link către comentariu

Ba da, discurile sunt identice. La placute nu stiu. Cred ca voi merge pe ceva gen ate

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!