Jump to content

Polo, ma uimesti!


kirkus

Postare recomandată

Salutare,

Iata ca deschid al 3-lea topic anul asta :))

Si da, de la GTI la Polo. De ce? Ma plimb doar in Bucuresti, iar 100 de lei la maxim 2 zile nu era combinatia ideala.

Asa ca de catev zile ma plimb cu un Polo 6R 1.6 tdi 90cp (momentan :D).

E nascut in 2010 si e adus de dincolo. Nu vreau sa intru in polemici gen pret, de ce nu m-am dus eu dupa el, etc. Polonicul a fost verificat, inspectat si corespunde, lucru care ma incanta.

Este un highline cu urmatoarele dotari:

Climatronic,

4 geamuri electrice

Oglinzi electrice incalzite

Privacy glass

Senzor ploaie/lumina (fara comutator auto)

Senzori parcare cu afisaj pe rcd 510

Cotiera

Aux in 3.5mm

Senzor presiune pneuri

Sertare sub scaune

Volan si schimbator piele

Butoane cromate (de la colegul B76JAF )

Ce vreau sa ii fac:

Incalzire scaune

Becuri led pe drl

Rcd 510

Cluster de gti

Volan comenzi

Jante 17 (asta daca nu o vand pana la primavara :)) )

Restul pe parcurs...inclusiv poze

Link către comentariu
  • Replies 449
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kirkus

    138

  • Rave

    41

  • qwk

    31

  • Circoloco

    23

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa o stapanesti sanatos :D. Imi pare rau ca nu am vazut-o mai bine vineri :(

Are destule optionale, poate o pastrezi mai mult decat pe precedenta :P

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Whoaaaa ce titlu :))

Pe ce iti afiseaza senzorii acum, nu este RCD510. S-au te-ai pricopsit deja cu vreunul? :D

Un 3ar nu te-a tentat ?:))

Link către comentariu

Adica asta sau asta? :P

Acum mi-am dat seama ca nu am apucat sa-l vad vineri... Mai facem o spontana saptamana asta, daca poze nu vrei sa pui!

Link către comentariu

Sunt in dubii cu clusterul. Cred ca voi lua cluster de gti de la un tip campagnolo. El lucreaza la continental si poate pune soft de diesel pentru epc si dpf + staging.

Turatia si viteza vor fi afisate corect venind pe can

Link către comentariu

Sa te bucuri de ea fara probleme.

Se pare ca suntem multi care asteapta poze... :lol:

Link către comentariu

Kirkuse, daca vrei treaba cu clusterul, aici discutia e lejer mai complicata.

Nu-ti recomand clusterul de GTI din 2 motive: 1) iteza merge pana la 280 si 2) redline incepe de la 7.000, pe cand la clusterul de GT, viteza merge pana la 240, cu redline de la 6.000,m ceea ce-i oarecum mai conform cu realitatea din teren ;) in conditiile in care pastreaza layout-ul de cluster de pe GTI.

In plus, vezi ca inclusiv aici sunt dealeri care se feresc/nu stiu sa monteze asa ceva; in Romania, am primit refuz de la BN, CJ si BH.-as mira ca stelarii de la PBN, PBV & Co. sa se incumete. De pe polo6rfreunde multi au luat clustere de la campagnolo (si eu tot de la el vreau sa iau) si s-au dus la dealeri autorizati si fie le-au montat/codat gresit, fie au fost refuzati.

Am gasit un dealer de aici, cam la vreo 200 km. de mine spre vest, care face montaj+codare la 60 de Euro.

Modificat de Vizitator
Link către comentariu

E negru polonicul.

Cat despre cluster, ma descurc eu cu codarea pe undeva ;) Cat despre cluster de GT, din asta nu am vazut. Bag acum la cautare

Link către comentariu

Felicitari maestre! E frumusel dotata masina si cred ca i-ar sta si mai bine cu ceva nou la interior.;)

Link către comentariu

Interesant sa o conduci fericit, mai mult de cat pe ultimele doua... cred.

Care e faza cu senzorii cu dispay pe rcd510, pe care sa inteleg ca nu il are inca masina? :scratch:

Ce roti are pt vara?

Link către comentariu

Iti spun si aici...pentru a mia oara anu asta. Sa te bucuri de bijuterie, si sa ma dai o tura. Felicitari! :)

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!