Jump to content

inaltare golf 1


codrut mitulescu
 Share

Postare recomandată

baieti eu am un golf 2 si l-am inaltat pe spate .......am avut suspensie sport ... fata ..spate .....nu mi-a convenit pt ca pe drumurile noaste nu e prea bine ........nu prea poti sa meri la pesti...gratar sau altceva .....de la baie la pamant avea putin .....pana in 10 cm .....am dat cu baia de am strambat-o...plus ca atingeam si cu podeaua daca erau denivelari prea mari......am schimbat toata suspensia ....adik am ridicat-o.....pe spate am pus arcuri de skoda 120L modelu vechi cu motor pe spate ......is bune numai ca tre sa tai din spire .......eu nu am taiat....problema e ca nu prea iti lucra telescoapele is deschise la maxim arcurile is prea tari ........is bune la greutate adik la vreo 300kg in spate atunci se comporta ok....adika lucra si telescoapele....in curbe nu prea ai probleme nu sare de cur......daca intri cu 60-70 km/h....dezavantaje si avantaje.....cu garda joasa intram in curbe cu 100km/h ma refer pe Valea Oltului spre Valcea....cand meream la tara......acuma ridicata asa intru cu 70-80 maxim....o sa pun si poze ca sa va dati seama si cum arata masina ridicata.....nu am pus inaltatoare de caucic is bune si nu is .....se useaza usor ca doar e caucic.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am facut si poze dar nu stiu sa le pun ,......poate imi zice cineva cum sa pun pozele sau pote aflu intre timp......

post-116766-0-11216000-1359124102_thumb.post-116766-0-38809600-1359124102_thumb.

post-116766-0-01522200-1359123984_thumb.

Modificat de HAMMER1
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In loc sa pui arcurile de skoda 120Lmodelul vechi puteai sa cauti o suspensie spate clasica de golf 2! Cu improvizatiile astea nu faci treaba chiar daca la prima impresie pare sa fie bine! Depinde ce vrei de la masina! Dar pentru peste si gratare merge!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu am improvizat cu nimic ..am pus numai arcurile......acum e mai inalta nu prea afecteaza cu nimic......cu suspensia clasica sta mai jos de spate la toate care le-am vazut is cam la fel.......de spate mai jos de fata mai sus........a mea e invers .....de spate mai sus de fata mai jos.....asta e parerea mea ......fie buna fie rea ......fiecare isi face masina cum vrea io am dat numa o idee ......o fi buna sau nu omu face ce vrea,......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok! Asa este ...fiecare face ce vrea cu masina lui! Dupa ce ai pus suspensia aceasta mai inalta ai slabit bucsele de la punte si de la bacule si le-ai strans inapoi dupa ce ai lasat masina jos?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu .....de ce trebuia....?....io am schimbat numa arcurile si am pus telescoape de golf....acolo nu am facut nimic......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai trebuia pt ca bucsele erau stranse in pozitia de lucru a suspensiilor sport! Acum ca ai inaltat-o ele sunt 'intinse'! Trebuia doar sa le slabesti suruburile si sa le strangi inapoi dar cu masina pe roti! Cele de la puntea spate si bucsele mici de la bascula fata!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hmmm ...o sa ma uit maine la ele si o sa dau de veste ...ms de informatie.......................

Modificat de HAMMER1
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

codrut mitulescu

uitati cam ce vreau eu sa fac : http://frankenbuilt....wallpapers.html

sunt niste explicatii pe acolo dar pentru golf 2 , jetta, beetle etc. numai pentru golf 1 nu.

Modificat de codrut mitulescu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!