Jump to content

Posesori MK1 - cabrio


Vizitator
 Share

Postare recomandată

Salut,

Avand in vedere, ca unele repere se regasesc doar pe cabriolete, fata de caroseria cu 2 usi, ma gandesc ca este necesar sa facem un topic exclusiv cu userii care au cabriolete in parcare.

Fiecare reply, trebuie sa contina in mod obligatoriu urmatoarele date:

1. an de fabricatie

2. motorizare

3. tip cutie (daca cunoaste)

4. dotari de fabrica

5. dotari aditionale

6. imbunatatiri aduse

7. eventual o poza recenta

Despre date tehnice ale cabrioletelor, putem discuta aici, anunturile legate de vanzari si necesar de piese, ramane sa le discutam pe arile respective.

Am sa incep eu:

1. an de fabricatie: 1987, Rabbit

2. motorizare: 1.8 K-jetronic, cod motor JH

3. tip cutie: 9A

4. dotari de fabrica: servo directie, tempomat, aer conditionat, short shift, tapiserie din piele

5. dotari aditionale: consola centrala cu 3 ceasuri,

6. imbunatatiri aduse: incalzire in scaune fata

7. poze: prima reprezinta starea ei actuala si urmatoarea cand am cumparat-o.

post-13173-0-25349700-1353868962_thumb.j

post-13173-0-74225300-1353868971_thumb.j

Modificat de geee
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Motorul asta de USA ,mai ales pentru o masina a anilor '70-'80, nu are raport de compresie foarte mic, gen 8:1?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hehe, acelasi jante am si eu! Sunt oare specifice modelelor americane?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Motorul asta de USA ,mai ales pentru o masina a anilor '70-'80, nu are raport de compresie foarte mic, gen 8:1?

Salut, motorul nu are o specificatie speciala, codul este JH si a fost montat pe mai multe tipuri de caroserii, inclusiv Sirocco daca retin bine.

Hehe, acelasi jante am si eu! Sunt oare specifice modelelor americane?

Salut, jantele sunt model Snowflake, din cate cunosc au fost puse doar pe cabriolete, mie mi-au placut extraordinar de mult si arata excelent cu anvelopa cu balon mai mic. Pe modelele de USA/Canada, stiu ca au echipate alt model, Tarantulas (R13), cele pe care le-am avut inainte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 years later...

Salut.

sper ca pun intrebare in locul potrivit.

unde gasesc o pompa de benzina exterioara pentru mk1 cabrio, 1.8, 98cp, motor 2H sau h2, nu tin minte exact. Mi s-a dus pompa respectiva si nu prea gasesc.  Bosch nu mai fabrica din 96. Am mai gasit pe siteuri din anglia insa doar peste 200 de lire si de regula nu erau in stoc. 

As putea folosi alta pompa? Din cate stiu, are specificatiile de 1.1 bari la 95-100L/h

 

merci abticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!