Jump to content

Passat B6 R-Line


JohnnyCiorobea

Postare recomandată

Dupa participarea la intalnirea CC-urilor de aseara, am decis sa intru si eu in randul lumii, cu un cont pe vw forum.

Si incep prin a-mi prezenta masina.

Este passat B6 R-Line, 2.0 TDI BMP, 140cp, din 2006, achizitionat din Franta in Iunie 2012.

Are destul de multe dotari.

Geamuri fumurii fata spate

Incalzire scaune fata spate

scaune electrice piele cu memorii

senzori lumini, ploaie,parcare fata spate

Webastoo - incalzire auxiliara

RCD310

Suspensie Sport

Senzori presiune pneuri

Xenon Philips AM

Jante 17

Tipsuri evacuare

eleron portbagaj

Pleoape faruri

Oglinzi incalzite, pliabile electric

Parasolare duble

Semnale LED, Lampi LED cu aprindere si pe portbagaj

Pod pedalier R-Line

Grile ventilatie Cromate

Axa cu came noua, tacheti si cuzineti noi, ax pompa ulei nou...

post-114184-0-46415000-1352984619_thumb.

inca 2 poze

post-114184-0-82496500-1352985450_thumb.

Link către comentariu
  • Replies 273
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • JohnnyCiorobea

    118

  • xDaniel

    21

  • iculux

    19

  • Gode

    17

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut, Johnny! Bine ai venit pe vwforum :D.

Masina este, intr-adevar, frumoasa cum de altfel o si laudai aseara. Sa o stapanesti sanatos! Arata foarte bine kit-ul de R-Line pe B6 si, tu ai si pedalier de R, nu ca noi astialalti :P. Sa pui mai multe poze! Sunt foarte curios de incalzirea in scaunele spate, caci si eu vreau sa-i fac retrofit cu chestia asta si vreau sa vad daca e la fel aranjamentul pe consola centrala spate...

Inca o data, multe mii de kilometri fara probleme iti doresc!

Link către comentariu

Masina e din Franta, iar acolo vin fara fuste si praguri. Dar rezolv eu problema in curand :D

@lambda_dryver: Multumesc! Nu am foarte multe poze, dar o sa ii fac in weekend si mai pun. Poate chiar o aduc la o intalnire si le analizezi tu singurel.

Link către comentariu

asta nu am stiut.... ce prostie.

Bine ai venit, alaturi de noi !

Asteptam mai multe poze.

Link către comentariu

Foarte frumos Passat-ul :)...Credeam ca nu e R-Line doar ai pus tu ceva de R-Line pe el...dar apoi am vazut ca in Franta asa vin.

Ce intensitate ai la geamuriile fumurii pe fata? Te-a lasat sa o inscrii? Si tata are un Passat si a avut si pe fata geamuri fumurii (tot din franta e masina) si l-a lasat sa o inscrie

Jantele sunt replici? Seamana cu alea Chicago, dar alea cred ca sunt numai pe 18"...

Ai zis ca ai suspensii sport, dar parca ce cocotata e masina..

Inca odata, frumos Passat

Modificat de xDaniel
Link către comentariu

Frumoasa Passat-ul, pacat francezii nu prea agreaza elementele de R-line. E un fel de R-line interior cu volan + pedale si grila fata desi ai verificat dupa VIN daca e sigur r-line?

Clar merita luat tot pachetul optic in ciuda pretului prohibitiv.

Un pic mai jos si jantele fie mai inafara fie unele de 18" cu un ET mai mic pt ca masina sa arate senzatie.

O mica idee de tuning, alternativa la kit-ul de r-line

volkswagen_passat_b6_r36_1.JPG

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Are suspensie Comfort-Sport...e diferit oricum de R36 nu se compara pozitia R36-ului cu al meu...este mult mai jos ca pozitie...

O sa pun poze in weekend cu el..

Sincer fustele si pragurile nu prea ma incanta....dar i le voi aplica la primavara...

da xDaniel jantele sunt replici...Sincer sunt Foarte multumit de ele pt ca in Romania noastra e cam grav sa rulezi cu garda de 40....18 este cam mare...

Link către comentariu

Frumoasa masina ai Jhonny. Cati km are? si la ce pret a ajuns masina? Poate ne vedem intr-o zi si schimbam cateva pareri.

Link către comentariu

Mersi Emilut..,Masina am cumparat-o din Franta la 7300Euro...pretul final al masinii cu inscris si ce am pus pe ea este de 9200Euro...

Cand se intalnesc cei cu CC-urile ne intalnim...

Link către comentariu

Sal.,

Poti pune ceva poze cu pragurile interioare de la usi ?

Eventual o seria de sasiu ca sa aflam ce coduri au acele ornamente ?

Multumesc,

O zi buna si multi KM fara incidente .

Link către comentariu

Are suspensie Comfort-Sport...e diferit oricum de R36 nu se compara pozitia R36-ului cu al meu...este mult mai jos ca pozitie...

O sa pun poze in weekend cu el..

Sincer fustele si pragurile nu prea ma incanta....dar i le voi aplica la primavara...

da xDaniel jantele sunt replici...Sincer sunt Foarte multumit de ele pt ca in Romania noastra e cam grav sa rulezi cu garda de 40....18 este cam mare...

Si, cum se numesc aceste replici? Sa vad si eu cat costa fata de originalele :)

Daca imi poti spune ce intensitate ai la geamuriile fumurii pe fata, ca si eu am avut ca-m ca tine geamuriile fumurii, dar nu m-a lasat sa o inscriu. Le-am dat jos..

Link către comentariu

Eu ma rog de el sa-si puna fustele de R, el vrea sa faca resoftare cu DPF cancel.. Zice-ti si voi.. care ar trebui sa fie prioritatea?

Link către comentariu

Fara sa mai stai pe ganduri pune kitul de R-line !!! si lasa tuningul de motor :)

Bafta cu masina si cati mai multi km fara probleme

Link către comentariu

Scuze ca nu v-am raspuns....

Geamurile pe fata au intensitate de 30% sunt omologate pe seria de sasiu parca...Asa am luat-o din Franta...

Jantele habar nu am cauta si tu Replici Cicago 17''...Stiam ceva de 1000euro noi...a vrut iculux sa-si ia de iarna si sunt umpic piperate...

O sa pun poze in seara asta....cu tot si praguri si consola cu butoanele de incalzire....

hallucinogen vreau doar sa renunt la DPF...cred ca fac bine la un motor de 8V BMP....As dori sa ii inlocuiesc galeria si sa il dau jos de tot...

sa vedem cum fac...daca stiti ceva vreunu din voi astept sfaturi...Multumesc!!!

Link către comentariu

Johnny

O poza cu pragurile interioare Fata + Spate si o serie de sasiu ca sa pot afla codul lor de piesa ma poti ajuta ?

Pozele aici iar seria de sasiu (VIN-ul) pe PM .

Multumesc,

O seara buna.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!