Jump to content

Seat Leon Sport 1.8 20vT


andrei.toledo

Postare recomandată

sal.

Arunca pe ea niste injectoare de s3,o evacuare de 70mm de-cat,o pompa walbro si un soft---240cp

Link către comentariu
andrei.toledo

Salut !
Deocamdata am soft de la TCM Turbo si debitmetru de S3.Planuiesc ceea ce ai spus tu + intercooler frontal dar toate astea prin septembrie :)

Link către comentariu
  • 1 year later...
andrei.toledo

Am si uitat de existenta acestui topic.Masina circula zi de zi , am luat un set de roti pe 18 pentru ca era prea joasa cu cele pe 17 :)

Cam asa arata acum : 

SDC11042.jpgSDC11043.jpgSDC11044.jpgSDC11045.jpgSDC11047.jpgSDC11048.jpgSDC11049.jpg

Link către comentariu

perfecta, serios! Mai mult de-atat nu poti sa ceri de la o masina, si sa arate in asa fel, si motorul ala..te invidiez

Link către comentariu

Este de pe un Toledo.A costat o idee mai mult pentru ca am vrut sa fie de la o masina cu volan pe stanga.Cele de la masini cu volan pe dreapta erau o idee mai ieftine. 

Link către comentariu

Depinde de starea in care sunt in ziua respectiva :) . Acum serios vorbind , am postat mai multe detalii in anuntul de vanzare , am scris tot ce mai este necesar numai ca trebuie taiate de pe lista farurile care mi-au ajuns astazi , noi noute.Cele de pe masina sunt f matuite si crapate si am preferat sa iau altele noi :)

Link către comentariu
  • 3 months later...

Masinuta a primit un set de jante BBS , dar care din pacate au fost julite la borduri de fostul propietar.
Nuanta de pe ele imi place foarte mult , si nu stiu daca sa ma risc cu o reconditionare , asadar am dat comanda de un set de rim ringz albastre , apropiate de culoarea masinii :) Nu stiu daca ar fi aratat bine cu rosu. Sper ca vor acoperi marginea julita a jantelor.

A primit si un volan nou , iar panoul de climatronic fara defect a ajuns si el :)

In cateva zile va ajunge si finala Milltek , speciala pentru Leon Cupra R , care se va potrivi perfect in decupajul din bara spate ! :)

 

IMG_1441.jpgIMG_1442.jpgIMG_1443.jpgIMG_1445.jpgIMG_1446.jpgIMG_1447.jpgIMG_1448.jpgIMG_1449.jpg

Link către comentariu

Daca ar fi sa ma iau dupa obisnuinta mea , ar insemna sa o vand dar nu prezinta interes :)

Asadar , a ajuns si ultimul "cadou" pe anul asta , toba finala Milltek speciala pentru Cupra R , ce se va aseza perfect in decupajul barii spate :)

 

post-23327-0-27638100-1450706631_thumb.j

post-23327-0-48609700-1450706639_thumb.j

Link către comentariu
  • 4 months later...
andrei.toledo

Si cam asa arata acum :)  As pune mai multe poze dar nu ma lasa forumul 

IMG_2129.JPG

IMG_2122.JPG

Link către comentariu
andrei.toledo

Multumesc ! Acolo am gasit-o zgariata in parcare si a sarit si vopseaua.Cand vor mai aparea cateva defecte voi revopsi bara dar deocamdata ramane asa :)

Link către comentariu

arata foarte bine masina....

e aranjata cu gust!!!

Link către comentariu

Mi-a curs o bala pe tastatura :wub::emthup:

Farurile le lasi stock pana la urma? :rolleyes:

Link către comentariu
andrei.toledo

La faruri as pune cu cea mai mare placere lupe cum ai pus tu dar nu as mai vrea xenon.Daca as putea sa montez acele lupe si sa pastrez becuri cu halogen as fi cel mai fericit , mai ales la problemele in trafic cu xenonul aftermarket. Si-asa nu sunt prea multumit de cum bat farurile actuale. Deocamdata inca vreau sa ma decid.

Si o poza din spate cu toba de la Milltek , mai trebuie putin ridicata. :) 

IMG_2126.JPG

IMG_2118.JPG

Link către comentariu
  • Laurentiu_LWR a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!