Jump to content

Seat Leon Sport 1.8 20vT


andrei.toledo

Postare recomandată

Foarte frumos !!! Îmi place la nebunie cum arată , sunt curios si eu daca mai e de vânzare sau nu :)...

Link către comentariu
andrei.toledo

Multumesc ! Nu , nu mai este de vanzare , deja este o lista de vreo 3-4 persoane care asteapta doar sa anunt momentul. :)) 

Link către comentariu

si eu sunt atent la detalii, si cat pot imi tin masina in cea mai buna conditie , dar recunosc ca Leon asta arata intr-un fel ... si mai are si motor :)

Sa ai parte de ea in continuare !

Link către comentariu
andrei.toledo
Publicat (modificat)

Eu am fost la Virgil si am gasit doar lupe cu bi-xenon , cu un soclu special ( nu ii stiu denumirea ) .Fostele faruri aveau lupe de E36 montate dar nu am fost multumit de ele pe termen lung.

Multumesc florinpbv .Inca mai am cateva chestii pe care sa le pun la punct dar astept momentul potrivit :)

Modificat de andrei.toledo
Link către comentariu
  • 1 month later...
andrei.toledo

Am montat si eleronul primit de la colegul Roger. Mie imi place foarte mult cum arata cu el :)

IMG_2259.jpgIMG_2261.jpgIMG_2263.jpg
 

Link către comentariu
andrei.toledo

Multumesc ! :) Urmatoarea pe lista este o consola 2din pentru interior + navigatie. Nu ma las pana nu reusesc :) 

Link către comentariu
4 hours ago, andrei.toledo said:

Multumesc ! :) Urmatoarea pe lista este o consola 2din pentru interior + navigatie. Nu ma las pana nu reusesc :) 

O sa schimbe mult interiorul. Sunt curios si eu de rezultatul final.Cat despre masina, arata foarte foarte bine, felicitari! :) 

Link către comentariu
  • 4 weeks later...
andrei.toledo

Multumesc !
A cam cazut varianta cu consola de navigatie . Am cumparat alta masina la care se potriveste mai usor navigatia :)) . Lasand gluma la o parte nu am putut rata ocazia sa cumpar aceasta masina , de la o cunostinta , luata de noua din RO , cu istoric verificabil la zi :)

Asadar , Seat Leon 1P din 2008 , Cupra , motor BWY . I-am cumparat deja o replica RNS510 si astept rama adaptoare ca sa o montez :)

Prima poza , dupa ce i-am pus numerele ! 

cupra.jpg

Link către comentariu

Wow :icon_cheesygrin: , inca una... Felicitari!  

Mai multe poze, ceva planuri de viitor ?

Link către comentariu
andrei.toledo

Multumesc ! Am editat acum , citisem gresit codul de pe stickerul din portbagaj. 

Link către comentariu

Ai dat-o pe cea veche ? Super reusit acest model, sa te tina cati mai multi km!

Link către comentariu

Nu a vandut cealalta masina. E in curte :)) Omu aduna leonuri sport !

Link către comentariu
andrei.toledo

Nu l-am vandut pe celalalt , intr-adevar este in curte ! Am vandut in schimb VW Corrado ...

Cam asta este masinuta , de cand am luat-o i-am schimbat uleiul + toate filtrele + tachetul de la pompa de inalte , mai mult preventiv cu toate ca si cel vechi era aproape nou. I-am montat si o replica de RNS510 cu tot cu rama aferenta si usor usor o voi pune la punct cum vreau eu. 

IMG_2306.JPG

IMG_2308.JPG

IMG_2310.JPG

Link către comentariu

Foarte frumoasa, ma bucur tare sa vad ca se inmultesc "bananele" pe forum.

Incearca sa-i vopsesti si etrierii in galben si va fi exact ce trebuie! :icon_thumright:

Link către comentariu
andrei.toledo

Multumesc ! Deocamdata nu i-am dat de cap cu eroarea de EVAP .. Totul este ok dar dupa drumuri mai lungi , in momentul in care opresc la semafoare/stop se aprinde iar checkul. Cand o voi resofta , il voi anula ca sa scap de eroare.

Totodata , i-am facut cam 1500 de km cu uleiul Liqui Moly 5w40 + Ceratec si nu a disparut deloc ulei de pe joja :)

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Felicitari pentru noua achizitie...:beerchug:

Nu vrei totusi sa o prezinti separat?te ajut eu cu mutarea posturilor...

Tu  doar sa ii faci o prezentare corespunzatoare masinii :P

Link către comentariu
andrei.toledo

Multumesc ! As fi preferat sa continui acest topic cu ambele dar ai dreptate , voi face alt topic pentru cea galbena , dar cred ca posturile astea ar putea ramane aici :)

Multumesc de sugestie ! 

Link către comentariu
  • Laurentiu_LWR a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!