Jump to content

stie cineva cum se regleaza timoneria la T3


rtanase
 Share

Postare recomandată

Salut ,

am un T3 din 90 la care am problema cu schimbatul vitezelor . Am dat odata motorul jos si nu am desfacut dinainte timoneria de pe cutie . A stat cutia ``cazuta`` cu timoneria atasata. De atunci mi se blocheaza schimbatorul in orice viteza si ca sa il deblochez , trebuie sa ma bag sub masina sa slabesc colierul de la jumate de pe traseul timoneriei . Stie cineva cum sa reglez timoneria o data pentru totdeauna ??

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat ... va ajut la nevoie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa scrii daca vrei ce si cum ai facut macar o sa mai ajute si alti colegii.Multumesc

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in caz de probleme cu timoneria la T3 - se blocheaza schimbatorul si trebuie sa trageti cu 2 maini de el sa iasa din viteze - este bine sa verificati in spate la cutie piesa ce este prinsa cu o piulita de 13 , de stutul care iese din cutie . aceasta piesa TREBUIE sa arate ca in poza si nu altfel . Bila de plastic din capat isi poate muta pozitia si din aceasta cauza avem acel blocaj la schimbator in fata .

post-63413-0-02097600-1352452703_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!