Jump to content

Mi s-a blocat usa fata stanga la golf 4 din 98 4 usi.


cameleonuGolf3
 Share

Postare recomandată

david ungurean

Mulțumesc Remus, pentru răspuns.

Am rezolvat problemele de mai sus, înlocuind broasca cu totul, atat pentru usa din fata cat si pentru usa din spate.

Acum totul functioneaza normal.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Buna seara!Am o problema la un Golf 4 1,6 16v, din 2001.Am o singură cheie cu telecomanda.De vreo lună, din telecomandă nu mi se mai închid/deschid decât portierele dreapta fata și portierele din spate.Portiera de la șofer, nu.Daca introduc cheia în butuc, se închid/deschid toate portierele.Ce poate fi?Va mulțumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Yala sofer defecta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

11 hours ago, F l o r i n said:

Yala sofer defecta

Mulțumesc dl.Florin.Am schimbat yala de la șofer cu una sh de pe o mașină pe care funcționa din telecomandă.Degeaba.Tot nu merge.Am uitat sa precizez că odată cu incidentul in care nu se închid/deschid toate ușile din telecomandă nu mai funcționează nici reglarea oglinzii electrice pe partea stângă

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Atunci verifica si cablaj dintre usa si caroserie....daca e ok, trebuie verificat/ probat cu alt calculator usa (corp comun cu motoras geam)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!