Jump to content

Cat mai costa RCA-ul


phun
 Share

Postare recomandată

Am deschis acest topic pentru a fi la curent cu pretul asigurarii de raspundere civila auto. M-ar interesa si pe mine sa aflu cat mai costa polita RCA la masina din semnatura. Am permisul din 2008, fara incidente in trafic si varsta 23 de ani. Am incercat sa o calculez dar nu am reusit.

Sper pe aceasta cale ca vom fi informati mai tot timpul de pretul care este in continua crestere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

crezi ca discutia despre RCA este specifica unui singur model de autoturisme?

de-aia s-a inventat aria pe care ti-am indicat-o mai sus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai sub 30 de ani, pentru motor 1.6 platesti cam 900 lei pe an +/- in functie de firma de asigurari si bonus malus(daca ai accidente la activ din cauza ta platesti mai mult daca nu, mai putin). Recomand pentru asigurari arhicunoscutul site de electronice electrocasnice si alte cele... e....mag :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tarife asigurare RCA:

26215lei

29630

pe 6 luni.

Cum sa fie rca la 1.6 900 ron???? nici pe 1 an + impozit + rovinieta nu face atata.

e 480 cea mai ieftina pe un an. + 65 impozoti; + 125 rovinieta = 670 RON.

de la 670 la 900 e cale lunga...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

z e n i t h ai vreo treaba anume cu threadul asta? Este treaba adminilor sa inchida topicurile. Nu trebuie sa sari tu in sus. Keep calm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@mikemaniack Nu stiu cati ani ai tu dar eu am 21 si atat am platit (a4 din '97 1.6 100cp - 0 accidente, permis din 2009 b,c,e daca are vreo importanta) Toata lumea s-a minunat dar atata e cu noua lege de anu asta... daca ai peste 30 de ani platesti cam jumatate.(anul trecut am platit aprox 400 lei) Pot dovedi si cu o copie dupa asigurare dar nu am nici un interes. Daca sunt crezut bine, daca nu...la fel.

P.S. nu includem firme gen Carpatica :mellow:

Modificat de mertzanel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!