Jump to content

Panou cu ceasuri


Paul Silaghi
 Share

Postare recomandată

Salutare!

As vrea sa ma ajute cineva cu identificarea pinilor din mufa care intra in partea de jos a panoului cu ceasuri (pe patea cu turometru).

Panoul cu ceasuri are cod 191 919 033 LN, iar folia imprimata are cod 191 919 059 AC.

Panoul arata ca cel din pozele atasate.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca desfaci partea aceea alba care blocheaza mufa , pe folie in dreptul fiecarui pin scrie ce rol are si unde carespunde (in germana).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Am desfacut mufa alba, am desfacut si folia de pe panoul cu ceasuri (aproape am dat-o jos) si n-am gasit nimic. Poate e vorba de mufa in care sunt firele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi aici, ai CE1 si CE2

http://www.a2resourc...trical/CE2.html

Trebuie sa faci corespondenta firelor, dupa culoare. nu e greu:)

Multumesc de raspuns.

Nu vreau sa par prost (caci stiu ceva engleza), insa ma confrunt cu o dilema de termeni: in mufa U1 am un fir pentru tachometru (care vine de la Ignition Coil Pin 1) si un fir pentru speedometer (care vine de la Vehicle Speed Sensor). Ce numesc ei tachometer: turometru?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da

Ce anume te intereseaza Paul? Am si eu acelasi tip de ceasuri si poate te pot ajuta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Golfuletz, trebuie sa identific un fir care vine de la bobinacu impuls si merge in turometru. L-am identificat din panoul cu relee sper sa fie ala. Totusi, pt confirmare, stii ce culoare are acel fir? Ideea e ca vreau sa leg de acel fir un montaj electronic pt masurarea turatiei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

post-698-0-72887100-1350322221_thumb.jpg

G5 e turometrul. Din panou vine la el fir verde. De la bobina la panou vine fir rosu/negru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

post-698-0-72887100-1350322221_thumb.jpg

G5 e turometrul. Din panou vine la el fir verde. De la bobina la panou vine fir rosu/negru.

Multumesc pentru raspuns.

Am identificat si pe panou: bobina la panou vine fir rosu/negru in G1/12 si panou la turometru vine fir verde din U1/06

Respect deosebit pentru toti care m-au ajutat!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!