Jump to content

Eroare senzor ESP - Yaw Rate Sensor


Danny
 Share

Postare recomandată

Stie cineva cu ce se mananca eroare asta? Am observat ca are legatura cu ESP-ul .. si anume mi se aprinde ocazional becul ESP in bord si ramane aprins ... iar in timpul ala am observat ca face figuri cu frana ... si anume parca "scapa" frana ptr 2-3 secunde, ca si cum ar intra ABS-ul ..

Eroare gasita pe tester:

01542 - Yaw Rate Sensor (G202): Electrical Fault in Circuit

Imi cer scuze daca n-am postat unde trebuie... m-am uitat pe aici si n-am mai vazut discutii referitoare la ESP ... poate n-am vazut bine.

Modificat de Alungatu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se scapa de ea prin schimbarea senzorului aflat sub bancheta spate la passat. Poate scapi doar cu curatate contacte.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ceva detalii, te rog? Unde anume il gasesc? De schimbat .. cam cat ajunge unul nou?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A zis nea Florin ca este sub bancheta din spate. Nu ai observat daca ti-a aparut eroarea cand ai avut pe cineva care a stat pe centrul banchetei din spate ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eroare apare de cand am luat masina.. si ocazional. Si cand apare .. parca influenteaza frana. Citisem pe net ca s-ar afla in bord ..

Mai exact aici

http://uk-mkivs.net/...8/original.aspx

De aia intrebam unde se afla mai exact ... ca stiu ca am scos bancheta din spate cand am instalat subwooferul si .. n-am vazut nimic pe acolo...

---

EDIT

--

Intradevar, acum am descoperit .. cu ajutorul google... http://elsaweb.spaghetticoder.org/doc/V.en-GB.K03507059/27757164/3'>http://elsaweb.spaghetticoder.org/doc/V.en-GB.K03507059/27757164/3

Apropo, nu stiu cati stiti, dar am gasit un site super fain cu manual service online: http://elsaweb.spaghetticoder.org/

Modificat de Alungatu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in bord se afla la Golf 4, Bora, Seat....

la B5, l-ai gasit deja. Incearca sa-i cureti mufa si sa intaresti contactele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Nu ai observat daca ti-a aparut eroarea cand ai avut pe cineva care a stat pe centrul banchetei din spate ?

si daca aceasta eroare apare in situatia data, ce este de facut? sau care este legatura? apare dar nu tot timpul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 years later...
On 12.10.2012 at 17:15, Danny a scris:

Stie cineva cu ce se mananca eroare asta? Am observat ca are legatura cu ESP-ul .. si anume mi se aprinde ocazional becul ESP in bord si ramane aprins ... iar in timpul ala am observat ca face figuri cu frana ... si anume parca "scapa" frana ptr 2-3 secunde, ca si cum ar intra ABS-ul ..

Eroare gasita pe tester:

01542 - Yaw Rate Sensor (G202): Electrical Fault in Circuit

Imi cer scuze daca n-am postat unde trebuie... m-am uitat pe aici si n-am mai vazut discutii referitoare la ESP ... poate n-am vazut bine.

E

 

 Greu de găsit am și problema asta passat b5 5 2001 tdi 101cp 

On 12.10.2012 at 17:15, Danny a scris:

Stie cineva cu ce se mananca eroare asta? Am observat ca are legatura cu ESP-ul .. si anume mi se aprinde ocazional becul ESP in bord si ramane aprins ... iar in timpul ala am observat ca face figuri cu frana ... si anume parca "scapa" frana ptr 2-3 secunde, ca si cum ar intra ABS-ul ..

Eroare gasita pe tester:

01542 - Yaw Rate Sensor (G202): Electrical Fault in Circuit

Imi cer scuze daca n-am postat unde trebuie... m-am uitat pe aici si n-am mai vazut discutii referitoare la ESP ... poate n-am vazut bine.

Am și aceasta problema am schimbat pompa cu cilindru  de abs si g202 senzor roti ok și tot asa la viteză mică intră esp abs aiurea a mea are și un calculator în dreapta în fata la pasager am schimbat și ala am fost la 5 tester de geaba

 

După  părerea mea e g85 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!