Jump to content

Vw Bora-Edition


soosy

Postare recomandată

cool! desi o sa fie bataie de cap cu jantele alea sa le pastrezi asa frumoase.

galbenul etrierilor nu prea ma incanta...

Link către comentariu
  • Replies 389
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • soosy

    206

  • redline1619

    22

  • Muale

    21

  • Laurentiu_LWR

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

prima varianta era negru mat dar nu aveam la indemana,si din ce variante aveam galbenul asta am zis ca ii cel mai ok,are oarecare treaba cu portocaliu si daca te uiti atent pe capacele centrale ii exact aceas noanta de galben

probabil in poza nu se vede

pe viitor poate le fac negru mat sau griul cum is suruburiile

Link către comentariu

strici tot ce ai facut pana acum cu buza aia si etrierii galbeni , pune o prelungire de v6 si ai terminat balciul

Link către comentariu

lipul ala l-am pus pentru a fi buza mai alta,varianta de v6 nu ma ajuta cu nimic ca ii exact aceas dimensiune ca si cea originala,asa cauta ceva mai lat ca cel oem dar nu ozn...ex cel de gli,sau ii de la rieger una...insa greu de gasit si scumpe rau

 

apoi s-ar putea sa am nevoie de praguri sa fie o oarecare linie si apoi si de buza spate si etc...

Link către comentariu

A iesit foarte bine! :icon_thumleft: Si eu sunt pentru fusta de v6! Arata mult mai bine fata de ce ai acum, si nu e vorba de inaltimea ei, ci de cum completeaza aspectul masinii! Si nici nu e f. scumpa! 

Link către comentariu

A iesit foarte bine! :icon_thumleft: Si eu sunt pentru fusta de v6! Arata mult mai bine fata de ce ai acum, si nu e vorba de inaltimea ei, ci de cum completeaza aspectul masinii! Si nici nu e f. scumpa! 

da inteleg ca ii pentru aspectul masinii,insa eu am atasat lipul de cupra pentru a "fenta" din inaltimea masinii,sa fie botul mai jos ...

 

vedem ce o fi pe viitor

Link către comentariu

foarte frumoasa. j eu vroiam cupra lip, dar a mea este foarte joasa. e ridicata la 3 sferturi si tot e joasa. dar asa o las k imi place

Link către comentariu

foarte frumoasa. j eu vroiam cupra lip, dar a mea este foarte joasa. e ridicata la 3 sferturi si tot e joasa. dar asa o las k imi place

multam...

ii foarte ok cupra lip,sta mai tensionata si nu ii chiar dupa curbura barii dar ii bine,alta varianta nu este...

 

si eu asa caut sa fie cat mai joasa dar sa pot si circula,cam asta ii limita,ca mai jos imi atinge si bara de planetara

Dau f bine noile jante dar parca ar mai merge putin lasata :D

spatele ar mai merge 1cm..max 1.5 dar cu riscul sa frece

acum ii putin mai sus cum as vrea eu insa sunt in teste,sa vad la drum lung si cu 1-2 persoane in spate care ii concluzia

fata mai jos sigur nu,este in limita in care bara stabilizatoare ii pe punctul sa atinga planetara

oricum in poze era si inclinata masina pe o parte...o sa revin si cu alte poze,si de atunci am mai reglat ceva(sunt poze de 2-3zile)iar ultimul reglaj l-am facut ieri

Modificat de soosy
Link către comentariu

Nu stiu daca atinge la tine, dar eu am lasat-o pe a mea pana pe scut si nu atingea nimic.in afara de roti,ca a trebuit sa pun distantieri.cand am montat suspensia am pus-o la maxim in jos sa vad cum arata si era criminala,dar nu poti sa mergi asa la noi.si plus de asta statea suspendata in scutul de metal

Link către comentariu

Nu stiu daca atinge la tine, dar eu am lasat-o pe a mea pana pe scut si nu atingea nimic.in afara de roti,ca a trebuit sa pun distantieri.cand am montat suspensia am pus-o la maxim in jos sa vad cum arata si era criminala,dar nu poti sa mergi asa la noi.si plus de asta statea suspendata in scutul de metal

la mine atinge sigur ca vara trecuta cu jantele de17 a trebui sa o las mai jos,era distanta mai mare intre aripa si roata

dar la diesel planetara ii mai groasa si freaca,ii treaba sigura ca se si auzea si inca si acum se vad urme cum a polizat-o, + toti cei care sunt cu tdi seat,skoda,vw...acea problema este(leon,golf4,bora....)

eu am scut original de plastic,si max 2cm pana la sol,insa scutul sta putin bombat,deci pana la baia de ulei o fi inca vreo 2-3cm...max,asta ii o alta problema la modelele astea ca baia este mai joasa decat restul caroseriei

si eu trebuie sa iau un scut de metal sa fiu mai sigur

Link către comentariu

scutul a fost primul lucru care l-am pus la masina asta.ca stiam problema cu baia

Link către comentariu

scutul de metal vine ceva mai jos ca cel de plastic,sper sa reziste la lovituri ca probabil va fi mult mai des atinsa,frecata,lovita ca cea Oem..

atat ca cel de metal ii si pentru protectie,asta de plastic ii mai mult anti noroi si atat

Link către comentariu

eu am dat cu scutul in multe locuri,si e doar zgariat, nu e indoit deloc.

Link către comentariu

eu am dat cu scutul in multe locuri,si e doar zgariat, nu e indoit deloc.

ieri am reglat sper pentru ultima data la suspensie...coborat fata cu aprox 1cm...mai am 4cm reglaj in jos si spatele cam 1.5...ii undeva la 2cm max mai ii pana jos de tot,o sa fac niste drumuri si sa vad care sunt concluziile dar cel mai probabil o sa cumpar si eu scut de metal dar as vrea banii aia mai bine sa ii bag in ceva vizibil dar daca va fi nevoie asta e

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

spre rusinea mea poze noi si ce am vrut nu am reusit sa fac(cu un alt partener negru)dar va veni timpul si pentru:D

 

intre timp am facut reglaje,sus jos.....99% am ajuns la capat,mai spatele putin mai jos,probabil

am primit si niste Vt-uri cu culori pentru etrieri,concluzia ii clara,cu negru nu arata nici cum,iar alte culori funky(mov,roz,verde fosfor si etc nu isi au locul)cel mai ok va fi cu griul cum sunt suruburiile de la jante.....dar deocamdata va ramane asa galben

sunt in tratative,si in dubii sa inlocuiesc wooferul meu cu un alt Hifonics,Brutus de 500 rms...deocamdata am Titan,400 rms...

 

in rest,o sa dau comanda si pentru strut bar,sunt curios daca o fi ceva diferente,nu doar de design

si cam atat(ma ocup putin si de tehnic....bucse bara stabilizatoare,burduf planetara si chestii marunte de genul am de rezolvat)

cand va mai fi buget o sa mai facem una alta,deocamdata standby,urmaresc un interior(S3....)si cine stie pe viitor poate m-ar coafata si un kit de vortex...dar nimic sigur

 

 

post-56648-0-98706600-1375171134_thumb.j

post-56648-0-66369900-1375171143_thumb.j

post-56648-0-03585700-1375171183_thumb.j

post-56648-0-98686000-1375171188_thumb.j

Link către comentariu
  • 1 month later...

am cam neglijat topicul,nu sunt la zi cu pozele...

 

pana cand reusim de ceva mai profi,deocamdata astea

 

starea ei de acum(la inaltime ma refer in special este cu ceva mai jos decat in poze)

urmeaza incet sa rezolv si bara de rigidizare(strut bar) si cam tragem linie pe anul asta dar nu se stie ce cand se iveste(dar prea multe nu vreau sa ii mai fac,nu as vrea sa o incarc)prim plan ramane interiorul(S3)si cine stie...poate un kit de bare(desii nu sunt hotarat sa dau jos astea originale)si cand o fi un munte de bani airride...dar deocamdata sa fim realisti:D

post-56648-0-01157300-1378014868_thumb.j

post-56648-0-73049000-1378014871_thumb.j

post-56648-0-43601100-1378014876_thumb.j

post-56648-0-54299700-1378014879_thumb.j

post-56648-0-93745700-1378014881_thumb.j

post-56648-0-55727600-1378014888_thumb.j

post-56648-0-81332300-1378014894_thumb.j

post-56648-0-05456600-1378014901_thumb.j

post-56648-0-47917000-1378014905_thumb.j

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

dupa o analiza a situatiei,am decis sa schimb putin botul,parca m-am plictisit de el asa desii sunt multumit

 

in prima faza schimb lupele sa fac un alt far custom,dar probabil sa schimb tot farul(cine este interesat se vand lupele sau farul complet)

mai apoi are cineva ideie ce model de bara este acesta?sau ii ceva "home made"?

 

cam asta ar fi ideia,iar mai ramane eternul strut bar si in final covorase velur care imi fac cu ochii dar poate in primavara,daca tot vine vremea rea curand

 

intre timp economie,adugare "credit" la fonduri si incet incet vanam un interior frumos...recaro,sau de ce nu un r32...

post-56648-0-27318700-1379102861_thumb.j

post-56648-0-84295500-1379102865_thumb.j

Link către comentariu

Bara aia e cumva faina, dar cum arata restul masinii doar cu bara aia ?

 

Nu cred ca e home made...

Modificat de redline1619
Link către comentariu

Bara aia e cumva faina, dar cum arata restul masinii doar cu bara aia ?

 

Nu cred ca e home made...

 

 

da este o oarecare nelamurire ca cum va veni cu restul liniei al masinii dar nu cred ca va fi problema

maxim niste praguri false de la Fk(desii nu as vrea praguri deloc,orice model ar fi el..)si bara spate se poate aduga o buza(chiar daca nu sunt fan)dar ceva custom made...

 

oricum in prima faza ma intereseaza doar bara fata,apoi daca este necesar finisam cumva si restu masinii,eu zic ca ar da bine,si nu ar fi mai joasa decat ceva originala

Link către comentariu

Eu zic ca decat sa dai banii pe bara aia, care dupa parerea mea nu are nicio legatura cu masina, ci doar o strica, ma bine iti dai comanda de o prelungire de Jetta Gli sau ceva care merita luat in considerare, o adaptare a barii de r32! Eu zic sa nu o iei pe drumul tuningului de prost gust! Bafta!

 

P.S. Vezi ca e un interior de S3 de vanzare pe forum!

post-77500-0-60095600-1379122362_thumb.j

post-77500-0-15392500-1379122364_thumb.j

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!