Jump to content

Vw Bora-Edition


soosy

Postare recomandată

astept pareri:D

sufestii....etc

+ azi am rezolvat cu schimbul de ulei(ideia este ce de improvizatii trebuie sa caut sa pot rezolva problema)nu ma pot baga sub ea nici cum

si cateva poze cu schimbatorul...

aaaaa si o tentativa de "foliere" am pus carbon pe stalpuri,pentru prima lucra ii foarte bine

...

post-56648-0-68576000-1350737998_thumb.j

post-56648-0-75571900-1350738009_thumb.j

post-56648-0-67467400-1350738021_thumb.j

post-56648-0-19599900-1350738058_thumb.j

post-56648-0-41704400-1350738127_thumb.j

post-56648-0-32588400-1350738140_thumb.j

Modificat de soosy
Link către comentariu
  • Replies 389
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • soosy

    206

  • redline1619

    22

  • Muale

    21

  • rudolf.s

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu inteleg la ce te-ai gandit cand ai pis folia pe stalpi...cum a zis si colegu'...avand masina neagra toata,nu are rost folia. de obicei se pune la culorile deschise, pt a nu se vedea stalpii in negrul de la geamuri...sa aiba o continuitate.

in alta ordine de idei. ce e chestia aia de pe capacul scrumierei...lipit cu banda izolir?

Link către comentariu

nu inteleg la ce te-ai gandit cand ai pis folia pe stalpi...cum a zis si colegu'...avand masina neagra toata,nu are rost folia. de obicei se pune la culorile deschise, pt a nu se vedea stalpii in negrul de la geamuri...sa aiba o continuitate

este cablu usb care vine din player...am sitck-ul atasat(am lipit-o asa ca sa se "obisnuieasca" asa)

eu zic ca vine chiar foarte bine,nu trebuie sa ai masina deschisa la culoare

si nu ii prima masina care vad cu asa ceva pe stalp,ba mai mult mai multe elemente foliate

in alta ordine de idei. ce e chestia aia de pe capacul scrumierei...lipit cu banda izolir?

exact;)

Link către comentariu

l-am scos prin spate dar nu am gasit gaura sa ajung in torpedou....asa ca am tras intre cele 2 plastice(partea de jos a bordului si plasticul consolei de la schimbator)si capatul ajunge asupra scrumierei....

o sa studiez problema cand o sa am timp sa o ascund mai bine

important este ca am pus tot la loc,sunt extra multumit de calitatea sunetului si de aspect

+ ca in mare mi-am terminat planuriile pe anul asta,mai mult bat pasul pe loc sa zic asa

ar mai fi bara de rigidizare si probabil un scut de metal

restu la anul,cel mai important vopsitul si pe urma vedem(recaro....etc)

Link către comentariu

scutul ,repede ca vine iarna!

faci gaura sa ajungi in torpedou. dupa ce il dai jos ai sa vezi ca e mai simplu (se tine in 7 suruburi)

Link către comentariu

scutul ,repede ca vine iarna!

faci gaura sa ajungi in torpedou. dupa ce il dai jos ai sa vezi ca e mai simplu (se tine in 7 suruburi)

in prima faza m-am gandit sa fac ceva custom...adica de mana acasa sa zic asa pentru scut,dar cel mai probabil nu ma complic

dar deocamdata am alta solutie,asa cum este masina acum(chiar si daca pun jantele de iarna)nu pot umbla nici cu scut de metal si nici cu 10 scuturi...

este prea joasa si nu vreau sa risc buza si altele(chiar daca ii reglabila probabil o sa pun suspensia stock)vedem cum prind timp

as vrea sa folosesc totusi masina,si asa ii chin si vai sa tot ocolesc ondulariile alea,gropiile si etc etc dar mai dupa o zapada calumea sa circuli

usb-ul se va rezolva cumva,nu imi fac griji

Link către comentariu

Pai daca e reglabila, o ridici! Simplu! A mea se ridica aproape cat cea stock! Mai stiu eu unul care sta sa schimbe suspensii de 2 ori pe an! Prea mult deranj! :ceuameni:

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

Pai daca e reglabila, o ridici! Simplu! A mea se ridica aproape cat cea stock! Mai stiu eu unul care sta sa schimbe suspensii de 2 ori pe an! Prea mult deranj! :ceuameni:

da simplu de zis si facut dar ii mai greu de suportat

ma gandesc ca ai observat ca chiar si dupa ce se curata drumul ramane mijlocul mai sus(in general) + este foarte denivelat(unde actioneaza sarele mai tare este mai subtire zapada,gheata unde nu acolo este mai gros)automat cu suspensia sport topaie masina ca draq

merita sa te chinui iarna?sa mergi 30 la ora ?si chiar si asa bucsaraiele masinii incontinuu sufera

iti zic la sursa sigura ca nu odata am iernat cu suspensie spor si nu odata fara,cand va veni vremea buna si sa pun jantele de vara atunci trec din nou la low

numai eu stiu cat indur cand merg pe la sat sa ocolesc cumva mijlocul dumului care ii mai sus,sa ma feresc de denivelari bruste(alea care sunt mai mari mai intinse nu imi fac probleme)insa sunt unele denivelari de la camioane de la surpari de asfalt cu diferente mari de nivel nu ai vrea sa auzi cum face saraca suspensie cand loveste in,sa nu vorbesc de jante si restu

Link către comentariu

Eu anul trecut am mers cu ea jos, cu jante pe 15 de iarna! Cam greu dar am reusit si pe zapada aia mare! :) Daca anul asta o ridic, chiar e mai mult decat suficient, pentru drumurile pe care le fac! Poate tu mergi pe drumuri mai proaste!

Link către comentariu

asta e ideia....nu are rost sa risc,riscam

prind si un dalm,denivelare etc cu baia o sparg si apoi ma intreb ca de ce?!

ii o varianta ok asa desii va trebui sa lucru putin la ea dar asta e,va fi Winter Mode

va veni si vremea frumoasa anul viitor si voi reveni la "forma" ei

Link către comentariu

dupa cum am spus am rezolvat si cheiile(un moft de al meu)am iesit cam scump zic eu dar asta e...

nu ma asteptam sa ajunga la atat,dar ii ok

ce mai conteaza

250 alarma Lucas cu instalare(telecomenzi tip audi q7) si 50 lei mutatul cipului si copia lamelei

azi o sa mai mesteresc ceva pe la masina...(probabil "refac" putin oglinziile,capacele)si daca asa continua vremea incet trec la table(inca nu dar curand se pare..)

as vrea sa rezolv si cu strut barul,daca daca nici voi nu ma ajutati:D

si sa incheiam anul;)

pe urma vedem(mi-sa pus pata pe rimringz,caut un interior recaro si inca urmaresc sa trec pe alt model,stil de jante)

post-56648-0-42142800-1351327527_thumb.j

post-56648-0-98797800-1351327541_thumb.j

Link către comentariu

halooooooooooo?

activitate sau interes zero:D?

astept pareri,sfaturi si cineva care se pricepe la Vt(strut bar,pareri de jante,vt cu jantele poate ma lamuresc eu mai bine si etc etc.)

cam ultima miscare..dupa cum am zis,am lucrat la capacele de la oglinzi(vopsit negru mat)

si se pare ca anul asta atat....de azi voi fi cateva zile plecat din tara(si mai frecvent)asa ca o sa caut timp sa trec la winter mode pe table si probabil si suspensia originala

astept informatii legat de posturiile mele anterioare

sa ne auzim cu bine

post-56648-0-75365100-1351420146_thumb.j

post-56648-0-63886800-1351420156_thumb.j

post-56648-0-98262600-1351420165_thumb.j

Link către comentariu
nicusor_pintilie

Salut , in primul rand arata prea bine masina si al doilea rand imi plac mult jantele si farurile sa o "porti" sanatos in continuare si sa ai grija de ea cum ai avut si pana acum spor la modificari in continuare si Drumuri Bune

Link către comentariu

Salut , in primul rand arata prea bine masina si al doilea rand imi plac mult jantele si farurile sa o "porti" sanatos in continuare si sa ai grija de ea cum ai avut si pana acum spor la modificari in continuare si Drumuri Bune

multam

faruriile sunt intru-n fel ideia mea(orientat dupa alte lucrari de afara)dar putin personalizat si intradevar a iesit foarte ok

am urmarit sa aiba legatura cu "linia" masinii,asa ca am lasat partea aia crom,jantele,semnale,stopuri si tips cea ce vin inpreuna ca aspect sa zic asa...

prea mult negru nu era ok..

jantele sunt cat se poate de originale doar am aplicat folia reflecto......momentan ma tot gandesc sa le dau,vedem ce o fi

Modificat de soosy
Link către comentariu

Eu zic sa faci jantele (miezul de fapt, impropriu miezul pentru ca e cu tot cu interior, dar intelegi tu) auriul de pe Subaru, cu buza polisata si masina neagra cred ca ar da demential. Dar fara dunga rosie...

Link către comentariu
nicusor_pintilie

Suna bine ideea lui Rave

Modificat de nicusor_pintilie
Link către comentariu

Salut

Cum te intelegi cu filtrul k&n? ceva diferente? sunet diferit? La cat timp trebuie curatat pe meleagurile noastre? merita?

Modificat de Trutan Darius
Link către comentariu

Eu zic sa faci jantele (miezul de fapt, impropriu miezul pentru ca e cu tot cu interior, dar intelegi tu) auriul de pe Subaru, cu buza polisata si masina neagra cred ca ar da demential. Dar fara dunga rosie...

dar ar fi ok....dar eu zic ca cel mai bine merge pe clasic....ori refacute pe original(ca culoare)ori o ideie ceva mai inchis la culoare si atat

Suna bine ideea lui Rave

mda....ii ideie buna,dar am renuntat la chestii de genul de mult

mai bine pe original....chiar daca ii clar ca negru cu galben ar fi super

pana la urma nu se stie;)

Salut

Cum te intelegi cu filtrul k&n? ceva diferente? sunet diferit? La cat timp trebuie curatat pe meleagurile noastre? merita?

da sunt diferente...nu pot sa zic ca masina merge nu stiu ce senzatie

dar "respira" mult mai bine(se aude si cand ambalezi in gol)

ai un consum mai mic(cam nesemnificativ dar este o difierenta)ex la mine in loc de 5.6 cat aveam inainte cu jantele astea si filtru normal..acum de 5.5 nu sare...chiar si 5.4 apare...iar cu jante normale(table)mai simtitoare

de curatat scrie ca la 60 mii parca...dar la noi din 20 in 20...sigur trebuie

eu zic ca ii o investitie buna...nu ii in zadar

va raspund mai greu ca plec des din tara...chiar azi am revenit si posibil in 2-3zile iar sa nu fiu

Link către comentariu

da chiar frumos....nu pot sa zic ca nu dar parca parca nu m-a impresionat 100% sa zic asa:))

sunt axat tare acum pe rondell 21(eu zic ca alea ar da chiar super si ar fi ceva special)+ intretinerea lor ii mai usoara(eu stiu cat frec la astea si am grija mare)

curand le dau jos si o perioada le tin la vanzare....iar daca nu intra nimic pana in primavara,inainte de sezon(prin aprilie...mai)ma pun si le fac...in principiu putin mai inchise la culoare miezul,ori asa pe original...in final ar fi ceva excentric cum ati spus voi pe aici(galben,auriu....portocaliu....)

is indecis

ar fi super un VT la mine pe masina sa ma lamuresc...

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!