Jump to content

Vw Bora-Edition


soosy

Postare recomandată

salutari colegii:D...

am cam lipsit de pe aici dar asta nu inseamna ca nu se mai misca cate ceva,desii in ritm mai scazut

au venit de ceva timp si presuriile,originale si putin configurate dupa cerintele mele

in rest zilele ce urmeaza(sper cat mai curand)duc si fetele de usi la tapitat si sunt in dubii cu plasticele de prin interior(manere,consola si etc...)sa le fac cu carbon prin hidrotransfer sau sa le iau eu la mana si sa le fac mat

 

pe anul asta cam atat

mai am in plan niste discuri sport si pe spate

si vedem si cu jantele(sa le dau sa nu le dau)as dorii niste sugestii pentru miez un auriu(nu tiganesc)sau galben mat pentru primavara:D

nu stiu care ii treaba cu jantele dublat de tabla(daca sunt sigure,daca nu sunt foarte grele si etc etc..cum ar da la mine pe masina si daca merita

 

 

cam atat;)


........

post-56648-0-49580100-1413618958_thumb.j

post-56648-0-69434400-1413618970_thumb.j

post-56648-0-69136500-1413618989_thumb.j

post-56648-0-81512700-1413619011_thumb.j

post-56648-0-91810800-1413619038_thumb.j

post-56648-0-76292300-1413619053_thumb.j

post-56648-0-94205600-1413619078_thumb.j

post-56648-0-30096700-1413619101_thumb.j

post-56648-0-40253100-1413619188_thumb.j

post-56648-0-46072000-1413619345_thumb.j

post-56648-0-35060900-1413619361_thumb.j

post-56648-0-16135300-1413619383_thumb.j

post-56648-0-50988100-1413619404_thumb.j

post-56648-0-10852200-1413619432_thumb.j

Link către comentariu
  • Replies 389
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • soosy

    206

  • redline1619

    22

  • Muale

    21

  • Laurentiu_LWR

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Frumoasa :icon_thumleft:

 

Jantele dublate sunt mai mult de show, nu stiu cat de sigure sunt..probabil conteaza si cine le face. Si eu as vrea pentru iarna jante dublate, doar ca eu circul mult fata de astia care le fac pentru show si imi e frica cu ele.

Modificat de redline1619
Link către comentariu

Masina e frumoasa, dar de ce ai vrut presurile asa, daca erau originale? Parerea mea e ca, unele tuse personale ale fiecaruia, nu sunt cele mai reusite. Si legat de jante, sunt perfecte asa cum sunt, diferenta dintre gaben/auriu si ce ai acum e aproape imperceptibila. Nu inteleg ideea asta de a vopsi niste jante de n ori, mai ales ca nu e masina de show. 

Link către comentariu

Frumoasa :icon_thumleft:

 

Jantele dublate sunt mai mult de show, nu stiu cat de sigure sunt..probabil conteaza si cine le face. Si eu as vrea pentru iarna jante dublate, doar ca eu circul mult fata de astia care le fac pentru show si imi e frica cu ele.

in principiu si eu le-as vrea pentru iarna dar de ce nu sa pun si cauciucuri de vara si sa circul cu ele...nu stiu ce sa zic,nu am auzit nici de bine nici de rau

 

Masina e frumoasa, dar de ce ai vrut presurile asa, daca erau originale? Parerea mea e ca, unele tuse personale ale fiecaruia, nu sunt cele mai reusite. Si legat de jante, sunt perfecte asa cum sunt, diferenta dintre gaben/auriu si ce ai acum e aproape imperceptibila. Nu inteleg ideea asta de a vopsi niste jante de n ori, mai ales ca nu e masina de show. 

asa este cum zici...chestii personale...nu poate sa placa tuturor,eu am ales marginea asa deschisa sa mai "luminez" putin interiorul si parca da mai bine(in viziunea mea...)acum na....

 

legat de culoare ii chestie de moft,de schimbare si etc..nu stiu cum sa zic,mare diferenta nu este asta ii clar dar pentru aspect ar schimba ceva + ca le tot reinprospatez sa zic asa ca dealungul timpului(desii pe termen scurt)mai apar defecte de la cheie in special si etc etc..si parca as incerca si ceva mat

Link către comentariu

Nu cred ca ar da bine vopsite mat. Eu am vazut cateva masini pe net si mie nu imi plac..doar daca e si masina ta negru mat.

Link către comentariu

chiar nu stiu ce sa zic...unii spun de carbon ca nu ii ok ca nu ii masina carbon si atunci....alti zic de negru mat ca ar trebui sa fie mata masina si bla bla..

 

pana la urma cea mai buna varianta negru lucios:))

Link către comentariu

pedalele alea nu le schimbi?

mai mult nu decat dar dar posibil:)) am luat deja in viizor pedalele alea gen audi tt dar sincer nu vad mare diferenta doar ideia aia ca am pedale de r32 sau ca audi...nu ma incanta si nici mare diferenta nu ii,parerea mea

acum na...

Link către comentariu

aprox cam astea ar fi culoriile la care ma gandesc...un galben genul cum ii in video sau ceva asemenator dar mat...

sau ceva auriu dar nu tiganesc:D....

 

eu inca astept sugestii,ba chiar daca ma poate ajuta cineva cu un Vt(cine se pricepe cu photshop)ar fi super

 

(

)

post-56648-0-35584800-1414177818_thumb.j

Link către comentariu

Decat sa le vopsesti mai bine faci altceva cu banii , eu zic ca arata bine culoarea asta , eu unul nu aş schimba-o...mai bine presuri OEM si niste pedale de TT...

Ma zgarie pe retina cum isi spală omu din clip masina :)))..

Link către comentariu

Cele din clip par mai mult GOLD decat galbene !

 

acum ca sunt golf,galbene sau sub de denumire dar ceva de genul as dorii....aiuriu(deci gold...)sau ceva mat,dar nimic batut in cuie(oricum alta culoare inafara de gri sau galben nu...)

Decat sa le vopsesti mai bine faci altceva cu banii , eu zic ca arata bine culoarea asta , eu unul nu aş schimba-o...mai bine presuri OEM si niste pedale de TT...

Ma zgarie pe retina cum isi spală omu din clip masina :)))..

probabil le voi vopsii si iti spun de ce(desii nu este inca 100% sigur)pentru ca una dintre ele imi scapa pe la suruburi(acea garnitura de silicon nu tine..)si astea cum le desfaci si pui la loc din cauza ca intra la fix se zgarie,ba chiar se ia vopseaua jos la contactul cu buza,pe de alta parta am 2 semne de le chei si probabil sa am eu un fix ca jantele sa fie tot timpul impecabile....de asta as dorii sa le vopsesc dar daca nu va fi ceva neaparat atunci asa raman(ca sa retusez genul asta de vopsea ce am,candy ma costa aproape cat as vopsi cu o vopsea normala..)numai pe vopsea am dat 270 lei

 

pana in primavara am timp ca imdeiat le dau jos si apoi vedem,dar sunt in dubii....poate chiar le vand sau cine stie

legat de presuri oem,sigur nu...astea sunt noi pe comanda au cateva saptamani(3-4)si pentru faptul ca au marginea gri deschis sa cumpar altele cu marginea de aceas culoare....insa pedalele vedem...chiar am gasit la pret bun insa as cumpara ceva cu tot cu footrest

Link către comentariu

da ar fi o varianta...ca odata am patit ca erau prea stranse si cum a trebuit sa ma las cu piciorul pe cheie evident ca a scapat si a atins janta mai apoi cu o alta ocazie ori nu am fost atent ori nu stiu ce s-a intamplat cheia nu era exact fix pe prezon si la fel am ras pretele acela dar na...

Link către comentariu
  • 1 month later...

o intrebare baietii...mai ales cei care sunteti cu motoarele,upgrade...caii si etc

 

daca pun un intercooler mai mare cam care ar fi castirugiile(in cai)si daca se simte diferenta,si evident daca merita(in principiu ma gandesc doar la un intercooler si eventual pe urma un soft...)dar in prima faza intercoolerul pana si de aspect ma incanta:))

 

capitolul asta chiar ma depaseste treaba cu turbinele,intercoole si etc...

 

 

astept un feedback:)

Link către comentariu

Pai nu castigi nimic fara sa ii faci soft, doar ca motorul o sa respire mai bine la temperaturi ridicate. Daca gresesc, sa ma corecteze cineva...desi nu cred ca gresesc. Practic nu are cum sa creasca puterea de la un intercooler mai mare.

Link către comentariu

da cam logic...dar ideia de soft cred ca in acest caz merge si fara intercooler

deci tin sa cred ca daca nu continuu si cu alte investitii,upgradeuri(injectoare,turbo si etc..)este ceva gen "plesboo"


O sa ai lag mai mare. Ce putere ai acum la masina? E necesar un intercooler mai mare?

116 cai la baza si nu stiu cu evacuarea directa si filtru sport K&n in carcasa originala daca am castigat ceva...

Link către comentariu

Exact, am uitat si de lagul de la turbina...

Cu evacuarea la diesel nu castigi mai nimic, filtrul ala...e degeaba.

Modificat de redline1619
Link către comentariu

Exact, am uitat si de lagul de la turbina...

Cu evacuarea la diesel nu castigi mai nimic, filtrul ala...e degeaba.

 

 

legat de lagul de la turbina nu stiu sa zic nimic intrucat chiar nu cunosc detaliile si sincer nici nu m-a interesat dar am zis ca printr-o investitie minima(max un intercooler,poate o turbina mai mare si un soft)sa umblu putin si pe la motor desii cei 116 ii sunt arhi indeajuns

 

 

legat de ce am facut pana acum,pot sa spun ca cu si fara filtrul ala este diferenta,parca se tureaza mai usor si nu stiu daca ii senzatia mea sau chiar ii asa parca respira mai bine,se aude turbina mai fluent,fluiera lin...parca merge foarte lejer

evacuarea,90% ii sunet(evident nu comparabil cu benzinarele)iar in rest nu stiu daca ajuta sau nu la ceva

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!