Jump to content

Vw Bora-Edition


soosy

Postare recomandată

a trecut iar o perioada buna de nu am mai postat...si nici mari schimbari cea ce cel putin la mine ii cam neobisnuit

ideia ii ca jantele se vand

masina la fel

din "muzica" am scos ceva bani de am vandut wooferul,amplificatorul,condensatorul si navigatia,acum am luat un sony nou,cu usb,suna frumos:)

am pus niste jante smechere:))....de tabla dar dublate,intoarse sau cum o fi ele(sunt 7.5j cu 8.5j)

 

astept cumparatorul si intre timp strang bani pentru investitii sau pentru diferenta la o alta masina

post-56648-0-06864600-1428223302_thumb.j

post-56648-0-62092400-1428223315_thumb.j

post-56648-0-07886000-1428223327_thumb.j

post-56648-0-22564000-1428223341_thumb.j

post-56648-0-24713200-1428223390_thumb.j

Link către comentariu
  • Replies 389
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • soosy

    206

  • redline1619

    22

  • Muale

    21

  • rudolf.s

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

interesante,nu arata rau...poate mergea in loc de rosu gri...sunt mai late decat cele stock , nu?

Link către comentariu

intradevar la partea de culoare se poate varia in fel si fel de feluri dar na...

jantele sunt 7,5 cu 8.5...

la ce et au jantele originale de vw ii cea mai ok varianta incat sa nu stea mult prea inafara

am incercat si 8 cu 9 si nu era ok...pe fata era prea afara iar pe spate la fel

 

 

singura chestie ca as avea nevoie de niste cauciucuri ceva mai inalte ca asa cum ii acum frec din secunda in secunda cu ea pe jos(scutul)

o sa pierd oarecum la aspect dar ma gandesc sa pun 185 60 sau 205 50...acum am 185 55

Link către comentariu
  • 1 month later...

a pus cineva pe jante ceva mai late decat cele stock(de la 7.5j in sus...)175 65 15?

intreb daca pot sa le montez in sensul ca se se umfle sa nu fie prea inguste

 

 

chiar nu am alta varianta decat sa dau jos neaparat gumele ce am acum ca sterg pe jos cu ea

si pun 175 65 sau 195 60 pe ele...stiu ca nu ii tocmai placut ca talonul la cauciucuri este cam mare dar sper sa se intinda putin si sa nu fie prea prea:)

Link către comentariu
  • 1 month later...

pana la urma s-au montat gumele 175 65 15...toate 4 la fel,le-am gasit si la un pret ok si stare cu uzura de max 25%

altfel poate luam 175 60

 

ii ok si asa,pentru aspect poate nu is cel mai multumit dar intrucat si asa masina se vinde ii bine:)

nu mai agat peste tot cu ea,este de circulat cu ea acum

s-a mai montat un eleron tip m pe portbagaj si cam atat

sunt in standby....am lista de 3-4 chestii pe care parca le-as vrea sa le fac,sa le pun dar ma abtin si as vrea un nou proiect si probabil inafara aria vw,bmw,mercedes,opel chiar si audi...dar nu se stie

vedem

 

 

legat muzica as vrea sa va intreb poate unii aveti sau ati auzit urmatoarele modele de woofere care ar fi cel mai ok,ca si sunet(primul rand calitate si volum...)

1.em-phaser ebr 112
2.jbl p1220
3.crunch gtr 300
4. crunch blackmax 12bp
5.mtx nu stiu exact seria dar ii cel de 250 w rms
 

post-56648-0-21698800-1434666002_thumb.j

post-56648-0-17415900-1434666022_thumb.j

post-56648-0-36694600-1434666040_thumb.j

post-56648-0-92999700-1434666053_thumb.j

post-56648-0-53106200-1434666066_thumb.j

post-56648-0-35798400-1434666077_thumb.j

Link către comentariu

Toate modelele sunt slabe si in gama asta de pret se vor auzi la fel. Cauta un B2 audio mai ieftin(es-is), pt ca merita. Acum depinde mult de buget si de cat volum vrei sa sacrifici. Nu e doar incinta frumoasa si colorata si o marca mai mult sau mai putin No-name. 

Link către comentariu

Nu te inteleg sincer... te plangi ca freci pe jos si pui cauciucuri cu 2,5 cm mai mici in diametru... se face putin stretch si ajungi de fapt la 3 cm :tuktuk:
Scaunele arata foarte bine, pedalele parca-s de pegas, si la eleron nu sunt neaparat un fan...

Modificat de guppster
Link către comentariu

Scaunele arata foarte bine si eleronul e ok - parerea mea. Pedalele nici mie nu imi plac, dar fiecare cu gusturile lui.

Sper sa o vinzi odata :d nu de alta dar tot de asta amintesti.

In rest, frumoasa masina. Felicitari pt proiectele realizate.

Link către comentariu

Toate modelele sunt slabe si in gama asta de pret se vor auzi la fel. Cauta un B2 audio mai ieftin(es-is), pt ca merita. Acum depinde mult de buget si de cat volum vrei sa sacrifici. Nu e doar incinta frumoasa si colorata si o marca mai mult sau mai putin No-name. 

 

inteleg...chiar daca o fi la fel mie nu imi pare deloc...dar na...se poate ca cei care cunosc in detaliu sa fie asa

Nu te inteleg sincer... te plangi ca freci pe jos si pui cauciucuri cu 2,5 cm mai mici in diametru... se face putin stretch si ajungi de fapt la 3 cm :tuktuk:

Scaunele arata foarte bine, pedalele parca-s de pegas, si la eleron nu sunt neaparat un fan...

 

cu siguranta iti zic ca masina s-a ridicat indeajuns incat sa nu mai am probleme asa frecvente...ex la denivelariilea alea inaintea treceriilor de pietoni imi atingea lonjeronul de fiecare data...sa nu zic cum drumul are "burta" pe mijloc,scutul de motor freca 70% din mers...si etc...acum nu mai atinge si nu mai freaca,daca merg atent,si acum daca nu evit mai se auda una alta dar na

pedalele da...ce sa zic...as fi renuntat una doua dar pana la urma sunt fk...si nu parca ar fi vreo firma mare dar totusi nu sunt de bazar

Scaunele arata foarte bine si eleronul e ok - parerea mea. Pedalele nici mie nu imi plac, dar fiecare cu gusturile lui.

Sper sa o vinzi odata :D nu de alta dar tot de asta amintesti.

In rest, frumoasa masina. Felicitari pt proiectele realizate.

in scaune am investit destul si am cautat si mai mult

legat de vanzare,sa o consideram o mica reclama ascunsa:D

mersi

Link către comentariu

pedalele da...ce sa zic...as fi renuntat una doua dar pana la urma sunt fk...si nu parca ar fi vreo firma mare dar totusi nu sunt de bazar

 

 

 

 

Atata ne-ai zis ca-s fk... ca si cum ce marca e FK-ul... Si ce daca-s Fk? :)) tot urate-s. Si Fiat Multipla e o masina, e de firma, si Fiatul produce supercar-uri, dar Multipla tot hidoasa-i :)

Link către comentariu

trebuia sa subliniez ca nu am tinut marca fk ca si nu stiu ce mare brand dar ca si ideie....ca pana la urma tot nu as pune pedale de alea cu 50 lei setul din bazar...cam asta era esenta

 

stiu ca niste R sau gen TT ar fi mai ok dar na....in fine:)

Link către comentariu

Scaunele chiar ca sunt bestiale :icon_thumleft: Si eu am Recaro 2 care o sa trebuiasca retapitate in viitorul apropiat

 

Legat de subwoofer, am avut eu la mine pe masina si mi s-a parut ca se aude decent, pentru mine era chiar si prea puternic(aveam si masaj in scaun din cauza bassului :D ). Trebuie sa stii ca wooferul ala este destul de mare si ocupa mult loc din portbagaj. Daca vrei bass ii ok si un subwoofer, dar eu iti recomand sa schimbi difuzoarele din usi cu unele putin mai potente si sa le amplifici, eu sunt mult mai multumit de setup-ul acesta decat de un subwoofer+boxe neamplificate (costa mai mult dar din punctul meu de vedere merita)

Link către comentariu

treaba cu retapitatul am facut si eu...ele original au fost albastre

o sa ai ceva de investit...+ am facut si fetele de usi,cotiera...

legat de boxe...eu am mtx,schimbate de mine,se aude ok si fara woofer dar eu fiind obisnuit cu bassul extra(am avut gz,alpine,hifonics toate min 500 rms..)imi cam lipseste parca dar nu mai vreau chiar la nivelul acela..

 

de asta un 2-300 rms ii arhi suficient,si chiar daca unii zic ca ii aceas treaba nu ii chiar asa ca eu am facut diferenta si intre hifonics si magnat ex...oate nu am dat cel mai bun ex dar na

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

adio cu la revedere

 

de azi altcineva o plimba

 

cateva ultime poze din weekend....

post-56648-0-23869700-1436182990_thumb.j

post-56648-0-13350800-1436183040_thumb.j

post-56648-0-93283700-1436183052_thumb.j

post-56648-0-45865900-1436183233_thumb.j

post-56648-0-56443400-1436183238_thumb.j

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!