Jump to content

Proiectoare Passat B6


Paparazzi
 Share

Postare recomandată

Depinde de indemanarea fiecaruia....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este greu dar nici prea usor, prin spatele bateriei prin mansonul pe unde intra cablurile in habitaclu iesi direct in spatele centralei, pe care bineinteles trebuie sa o scoti dar nu inainte de a da sertarul din stanga jos. Nu pare complicat. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

salut,recomanda cineva kit urile de proiectoare de pe aliexpess?

 

 

HTB1af1PicyYBuNkSnfoq6AWgVXa0.jpg_80x80.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu - NU. Sunt foarte proaste, mai bine iei din dezmembrari. Bat prost, nu se pot regla si se ard rapid oglinzile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Va salut! Momentan am o centrala pe 21 byte, Highend si pe drum spre mine o centrala pe 30 byte Highend. Stiu ca trebuie sa o codez dupa a mea. Intrebarea pe care o am, este: trebuie sa iau si sa codez fiecare byte in parte sau se potriveste daca iau si copiez codul acela din Long Coding?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu poti copia copy/paste fiind diferita lungimea bitilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La asta ma gandeam si eu, dar credeam ca poate primii 21 sunt identici si o sa-i ia cumva automat. Deci....unul cate unul. Va multumesc frumos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista asa ceva... Trebuie sa faci codarea manual, in funcție de model, ce ai tu instalat, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare ! 

Am schimbat si eu centrala electrica cu una pe 30 biți, cod 3C0 937 048 AJ,  pe un passat b6, însă imi apare urmatoarea eroare:

Screenshot_20181221-115802_Gallery.jpg

Screenshot_20181221-125225_Gallery.jpg

Modificat de m@d@
Am rezolvat problema, era din interfata VCDS, in nu reușesc activarea corneringului dupa virajul volanului. Se aprind proiectoarele doar cand actionez semnalizarea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutare, la un Passat b6 din 2006 are cineva schema electrical de la proiectoarele de ceata? Am luat si instalat bcm ( in momentul de fata am eroare de Bec ars pe proiectoare fata deci functioneaza) dar nu stiu ce pin de la blocul de lumini Trebuie conectat la bcm si unde se conecteaza firele de la proiectoare... Se trec prin sigurante sau..?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

B6 nu are bcm ci ccm. Deci, ai cautat pe forum? Ca am discutat si postat de foarte multe ori, aceste informatii. Ti-am cautat eu o diagrama pe Google si ti-am editat-o.....dar nu merge incarcata...poate mai tz.

De la bloc lumini pin 5, la mufa neagra cu 16 pini din centrala,  pin 6. Proiectoare, pin 4 mufa maro cu 11 pini, pin 2 mufa neagra cu 11 pini

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Florin,

Multumesc pentru information, intreb pentru ca am cumparat si instalatia electrica catre proiectoare, sh din pacate si nu se potrivesc mufele de nici in fel ( cea din stanga e de la instalatia cu proiectoare si din dreapta Este cea de pe masina)

Si nu trebuie sigurante la montaj??? Nu se arde modulul in caz de...

PS fotografia se incarca la max 1 mb.

Screenshot_20200323-201957.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai treaba, faci doar legaturile de mai sus, conform diagramei originale. Sigurantele ,etc, sunt cele instalate deja, pleaca din centrala electrica, nu ai sigurante dupa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Salutare, acum daca tot am avut timp liber au fost montare si testate proiectoarele ( bixenon ce I drept ;) ) functioneaza perfect conform schemei primite. Imi pare rau ca nu am ccm ul de 30 bit pentru alte functii dar momentan sunt multumit.

Multumesc pentru suportul oferit

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salut, pe masina mea se poate activa cornering ? Este 2008 pe serie, si pe acte (nu final de 2007).

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

posteaza codul centralei electrice

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut as vrea sa pun proiectoare la un passat b6 din 2009 si eu am cumparat bloc lumini,proiectoare, grile si instalatia de la proiectoare dar am o mufa adusă pana la lonjeron in fata dar nu imi arata nimic pe vcds de proiectoare ma poate ajuta cineva cu mai multe informatii. 

Modificat de Sebastian241
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am inteles mare lucru din postul tau.

Trebuie sa cablezi de la buton la centrala si de la centrala la proiectoare 

Dupa aceea, montezi buton si codezi centrala. Daca nu ai optiunea de proiectoare in centrala, trebuie inlocuita cu o centrala care suporta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Păi am centrală de 30 byte si am mufele deja duse pana la lonjeron codul de la centrala asta este 3C8937049D suporta proiectoarele si cornering?

Modificat de Manuel N.
Atentie la quote! Se sanctioneaza folosirea nejustificata!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Firele cred ca vrei sa zici...nu mufele

2009, 30bytes, trebuie sa suporte cornering 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok si cum le pot activa din vcds ca mie nu imi apare nimic pe testar de proiectoare de ceață

Modificat de Manuel N.
Pt alte detalii cauta in aria de prestari servicii
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!