Jump to content

Proiectoare Passat B6


Paparazzi
 Share

Postare recomandată

Proiectorul, de unde lupa, mai repede pe la dezmembrari un proiector, majoritatea  le schimba din acelasi motiv.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salut , vw B6 1.9 / 2008....M-a poate ajuta cineva dacă se poate si unde sa codez sau ceva de genu, când virez volanul stânga sau dreapta , sa se aprindă si proiectorul pe partea virării 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta ca exista aceasta optiune

 

Functia „cornering” pe proiectoare !

NOTA: Aceasta functie merge activata doar la masiniile produse DUPA iulie 2007  ! Functia „Cornering” (care se activeaza pe proiectoare) merge activata DOAR pe centrala electrica de 30bits!

[Select]
[09 – Cent. Elect.]
[10 – Coding]
[Long Coding Helper]
Byte 23:
– bifati Bit2 (Internal Turn Light Control Algorithm active)
– selectia la Bit-ul 3-4: 08 Turn Lights via Fog Lights
[Transfer Coding!]
[Do It!]

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc lucaflo26  pt info. , am codat si total functioneaza perfect ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu ca merge. Vezi ca este topic cu codarile care le poti face . Cauta si o sa te lamuresti. O zi faina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va salut,

are cineva idee de ce nu imi perge functia cornering?

masina din semnatura ,schimbat centrala, acum pe 30 biti, instalat proiectoare, functioneaza perfect ,

proiectoarele Nu sunt setate pe DRL

luminile sunt pe Scandinavia

functia activata( Bit2 (Internal Turn Light Control Algorithm active)+Bit-ul 3-4: 08 Turn Lights via Fog Lights ).

multumesc.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

farurile aprinse, da ?

este ok cum ai activat - a salvat codarea ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

farurile sunt pe Scandinavia, mereu aprinse, sa inteleg ca si comutatorul trebuie sa fie pe lumini aprinse ca sa functioneze?

in cent. Elect. Parca bit 23 daca nu ma insel (nu stiu exact),am bifat casuta cu turn algoritm si in casuta de la bit 3-4 am selectat fog light, cand am bifati Bitii respectivi a salvat codarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

automat.... nu pe Scandinavia - ca acea functie este de DRL. Comutatorul pe faza - ca e din buton sau auto, nu este important. Altfel nu are cum sa mearga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta era cauza, Mersi Florin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Pentru a monta proiectoare trebuie schimbata bara sau doar grilele ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar grilele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Pentru a înlocui centrala electrică cu una ce suportă funcția conering, cod AH, mai trebuie făcute ceva modificări, în afară de codare, sau se potrivesc mufele si doar atât? Mulțumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codare cu VCDS-ul.

Mufele se potrivesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In afară de activarea funcției de conering cu VCDS, mai trebuie codata noua centrală electrică? Daca da, poți să-mi spui și mie cum se face? Mulțumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, trebuie codata, in functie de optiunile care le ai tu pe masina, etc.

Se face cu VCDS-ul, se intra pe Long coding

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salut! stie cineva se suruburi imi trebuie la proiectoarele de la b6? sunt vreunele speciale sau pot sa pun ceva ce se potriveste? Am cumparat proiectoarele si grilele si vreau sa le montez pe masina, masina a avut proiectoare insa din cauza ca au fost furate, proprietarul nu le-a mai pus...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am rezolvat, sunt aceleasi de la aparatorile de noroi sau scut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe aceasta centrală , suporta proiectoare ? Dar funcția cornering ? Cum activez proiectoarele din vcds . Mulțumesc .3C0 937 049 AH (3C0937049AH) – 30 Byte – Medium

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cele pe 30 suporta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok. Și funcția de cornering ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La cornering ma refeream. Activarea se face prin bifarea bit-ului fog lights installed. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Baieti. va rog frumos ma poate ajuta cineva cu o schita pentru legarea proiectoarelor la centrala electrica si de la centrala la buton mai exact. eu doar am montat proiectoarele deocamdata si am mufele de la proiectoare nu stiu exact cum vine legate de aici si nici unde este centrala electrica va rog putin ajutor. PS. am centrala cu terminatia AH mai mult pentru cornering vreau sa le leg la centrala. Multumesc foarte frumos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

proiector stanga = pin 1 proiector - T5/2 (2,5mm)-  mufa centrala D/2 (1.0mm), Masa T5/1 = 2,5mm

proiector dreapta = pin 1 proiector - T5/3 (2,5mm)-  mufa centrala A/4 (1.0mm), Masa  = 2,5mm

comutator - t10h/5 = in centrala E/6 (alb galben)

Ti-am dat si sectiunile firelor, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!