Jump to content

Golf 5 2.0 TDI 140 CP


nicusor_pintilie

Postare recomandată

nicusor_pintilie

Vorbeam mai sus de anvelopele de iarna..."mam convins"...nu vi le recomand au inceput sa faca un  "huruit,zgomot deranjant" dupa 60 de km la ora....iti da impresia ca ai toba sparta...

Modificat de nicusor_pintilie
Link către comentariu
  • 10 months later...
nicusor_pintilie

Salutare , am zis sa sterg putin praful pe aici :mop: , cam asa se prezinta "fata mea"  momentan.srArIr.jpg

yegF7v.jpg

sqf13g.jpg

Eqs3Uc.jpg

ioa1rW.jpg

KBiVjV.jpg

omgqUQ.jpg

D7Nmhq.jpg

Dupa cum se vede in poza de mai sus butoanele la panoul de clima au inceput sa se stearga...ceva sfaturi  de la cineva care a schimbat cat la costat etc.. Drumuri Bune.

Link către comentariu

Are button de off si iti inteleg ironia, e dat cu markerul negru peste butonul de  OFF. O idee ar fi sa-ti cumperi panou cu butoane incalzire scaune si ulterior sa faci acest retrofit cu rezistente in scaune, nu e foarte costisitor si e de efect iarna, cu toate ca un webasto il gasesc mai util decat scaunele incalzite.

Link către comentariu
nicusor_pintilie
2 hours ago, sebip said:

Nu ar trebui sa aiba si buton de OFF?

Ba da , nush daca merge ...fara.

2 hours ago, deenman said:

Are button de off si iti inteleg ironia, e dat cu markerul negru peste butonul de  OFF. O idee ar fi sa-ti cumperi panou cu butoane incalzire scaune si ulterior sa faci acest retrofit cu rezistente in scaune, nu e foarte costisitor si e de efect iarna, cu toate ca un webasto il gasesc mai util decat scaunele incalzite.

Cat mar costa instalatie cu tot sa pun scaune incalzite?

 

1 hour ago, Doomy said:

Bine ai revenit!  arata bine motorul curat si cu capacul de la filtru de motorina verde :alien:

 

Ms , azi lam vopsit ;)

Link către comentariu

Rezistentele in scaunele fata- 250 ron, manopera vreo 200 ron daca nu le bagi singur (e ceva de munca) si unitatea climatronic pe ca vrei sa o schimbi oricum (cred ca gasesti la 200 ron unitate cu butoane scaune incalzite).

 

Deci vreo 650 ron in total, pt scaune incalzite. Tot la banii astia mai pui 200-400ron si iti iei interior sport cu incalzire in scaune :)). Sa spunem ca nu merita, eu am gasit interior ca al tau cu incalzire scaune fata la 400ron.

Link către comentariu
nicusor_pintilie
10 hours ago, deenman said:

Rezistentele in scaunele fata- 250 ron, manopera vreo 200 ron daca nu le bagi singur (e ceva de munca) si unitatea climatronic pe ca vrei sa o schimbi oricum (cred ca gasesti la 200 ron unitate cu butoane scaune incalzite).

 

Deci vreo 650 ron in total, pt scaune incalzite. Tot la banii astia mai pui 200-400ron si iti iei interior sport cu incalzire in scaune :)). Sa spunem ca nu merita, eu am gasit interior ca al tau cu incalzire scaune fata la 400ron.

Ms fain , nush ce sa zic daca merita dar nu zic ca pe viitor nu mar tenta...

Link către comentariu
nicusor_pintilie

9qGRRu.jpgkwsZfu.jpg

Salutare , am profitat de vremea frumoasa si am scos "fata" la "aer curat" , am facut si un mic video pe care daca vreti sa il vizionati folositi functia HD :D , desigur am profitat din plin de serpentinele de pe acel munte sa ma incarc cu putina adrenalina :D . 

Drumuri Bune.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
nicusor_pintilie

Salutare , a mai schimbat careva  rulmentul pe roata dreapta fata ? Sa imi poata zice si mie dimensiunile piesei ? Deci masina e din 2004 , motor 2.0 tdi  103 kw , vreau sa o comand pe net si imi da fel si fel  de  dimensiuni la largime diametru...si mai tare ma baga in ceata....Multumesc anticipat.

Link către comentariu

Eu am schimbat pe spate si am intampinat aceeasi problema ca tine, 2 dimensiuni diferite pentru rulment.

Nici macar cei de la service n-au stiut sa-mi spuna care e cel de pe masina, asa ca s-au comandat cele 2 variante, demontat rulmentul vechi, pus cel nou potrivit si dat retur la celalalt. Poate e o solutie si in cazul tau.

Modificat de Lastun
Link către comentariu
nicusor_pintilie
On 10/7/2016 at 9:27 PM, Lastun said:

Eu am schimbat pe spate si am intampinat aceeasi problema ca tine, 2 dimensiuni diferite pentru rulment.

Nici macar cei de la service n-au stiut sa-mi spuna care e cel de pe masina, asa ca s-au comandat cele 2 variante, demontat rulmentul vechi, pus cel nou potrivit si dat retur la celalalt. Poate e o solutie si in cazul tau.

Eu lam comandat pe asta http://www.mister-auto.it/it/cuscinetto-ruota/moog-vo-wb-11019_g654_a134VO-WB-11019.html  daca nu o sa fie bun il trimit inapoi si imi dau bani la loc , ajunge Joi , vom vedea la mecanic adevarul...Oricum ms de sfat.

Link către comentariu
nicusor_pintilie
On 07.10.2016 at 9:27 PM, Lastun said:

Eu am schimbat pe spate si am intampinat aceeasi problema ca tine, 2 dimensiuni diferite pentru rulment.

Nici macar cei de la service n-au stiut sa-mi spuna care e cel de pe masina, asa ca s-au comandat cele 2 variante, demontat rulmentul vechi, pus cel nou potrivit si dat retur la celalalt. Poate e o solutie si in cazul tau.

Eu lam comandat pe asta http://www.mister-auto.it/it/cuscinetto-ruota/moog-vo-wb-11019_g654_a134VO-WB-11019.html  daca nu o sa fie bun il trimit inapoi si imi dau bani la loc , ajunge Joi , vom vedea la mecanic adevarul...

Piesa sa potrivit , am scapat de zgomot  :D 

Modificat de nicusor_pintilie
Link către comentariu
  • 4 months later...

Salut,

Cum au rezistat in timp manerele de la usi vopsite ?

Si ca procedeu, din ce am inteles:

1. demontare

2. smirghel fin (ce granulatie ?)

3. degresare

4. vopsire in 3 straturi cu pauza 30 minute, spray negru mat

Link către comentariu
nicusor_pintilie

Salut , nu prea a rezistat vopseaua...eu iti recomand sa te duci la un vopsitor bun si sa nu faci tu ..mie mi lea vopsit un "meserias" si acum trebuie sa le fac iar . mam bucurat ca ma costa putin si acum regret.

Link către comentariu

Pai le as vopsi, dar daca nu tine.. 

Plus ca e de munca la frecat. Cu folie ma costa 70 de lei maxim si fara munca :))

Link către comentariu
  • 11 months later...
nicusor_pintilie

Salutare,am ajuns la frumoasa cifra

20180220_162405.thumb.jpg.d8d6f264deca377dcfc0c50306bed5a1.jpg

 Am schimbat si butoanele la panoul de clima 20180220_162316.thumb.jpg.c92565c9c0e9c99de44a6ba9c70190fb.jpg20180223_143941.thumb.jpg.ab6c853ba8ce500212d9b3a501ddd20c.jpg

                                                                                                           

 

                                                                                                                    Drumuri bune tuturor.

Modificat de nicusor_pintilie
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!