Jump to content

Masina mea - Vw Passat CC


Christian.B77

Postare recomandată

Nu cred ca e in semnalizari, ci e cum am zis eu, in lateral in partea portocalie a farului ;)

post-132750-0-93549400-1440833666_thumb.

Link către comentariu
Christian.B77

Asa e, m.am interesat si eu pe forum la ei. In rest cred ca se porivesc, nu vad de ce n.ar merge plug and play, nu?

O sa te rog candva pe privat sa imi trimiti poze de aproape cu ele.Deocamdata sta asa.Vreau sa ii pun becuri cu led in loc de p21w ca au aparat ceva aici special pentru CC.Astept numai ceva review-uri. La Us style pozitia e in semnalizari.

Incerc sa fac si mai de aproape. Si colegul lambda are acelasi model ca si mine.

post-75094-14408341696016_thumb.jpeg

Link către comentariu

Incearca sa le conectezi la instalatia masinii ai vezi daca da sau nu eroare.Poate sunt aceeasi pini in conectoare si nu trebuie modificat nimic.In legatura cu Drl iti scriu pe privat.

Incearca sa le conectezi la instalatia masinii ai vezi daca da sau nu eroare.Poate sunt aceeasi pini in conectoare si nu trebuie modificat nimic.In legatura cu Drl iti scriu pe privat.

Link către comentariu
Christian.B77

Incearca sa le conectezi la instalatia masinii ai vezi daca da sau nu eroare.Poate sunt aceeasi pini in conectoare si nu trebuie modificat nimic.In legatura cu Drl iti scriu pe privat.

Incearca sa le conectezi la instalatia masinii ai vezi daca da sau nu eroare.Poate sunt aceeasi pini in conectoare si nu trebuie modificat nimic.In legatura cu Drl iti scriu pe privat.

post-75094-14408434690161_thumb.jpg

post-75094-1440843489496_thumb.jpg

Problema e ca le primesc prin curier. Sper ca pe luni sa le pot monta pe masina. Teoretic n.ar tb sa fie probleme, sa fie plug and play.

Am pus poze mai sus cu drl.urile. eu le.am conectat la pozitii, altii prefera sa le conecteze direct la baterie.

Link către comentariu

Multumesc pentru poze.O sa o mai las asa cu semnalizarile originale o perioada si ma hotarasc eu.Poate intre timp mai apar ceva variante gata facute si de la altii.

Link către comentariu
Christian.B77

Cele mai tari sunt cele cu leduri Osram. Tin legatura cu tipul asta si mi.a spus ca n.a avut deloc pb, insa si pretul este pe masura, undeva la 300 $.

post-75094-14408516136288_thumb.png

Link către comentariu

Un set de leduri cu anuator integrat pentru Drl pe soclu P21W sunt 40 euro aici.300 eur mi se pare enorm.Am dat 450 eur pe 4 cauciucuri Vredestein Ultrac Vorti pe 18 de vara.Prea multi bani in comparatie cu ceea ce fac. :)))) poate in tomp ma razgandesc.

Link către comentariu
Christian.B77

Asa e, e destul de scump. Si la noi oricum nu se gasesc. Insa mai sunt pe ebay diverse modele, la preturi rezonabile.

Link către comentariu

Frumos! Era bine sa fi facut si tu cu ele aprinse :) Voiam sa vad pozitiile :D

Link către comentariu

Atat a putut telefonul, maine o sa fac unele mai bune :). Pana la urma asa e, alea s pozitiile. Arata f ok cu ele, mai ales pe culoarea mea.

Link către comentariu

post-75094-14413033801694_thumb.jpg

post-75094-14413034509271_thumb.jpg

post-75094-14413037046345_thumb.jpg

post-75094-14413037197636_thumb.jpg

post-75094-14413037373349_thumb.jpg

Urmeaza sa schimb si lampile de semnalizare. Ori revin la oem, ori incerc o varianta de genul :

post-75094-1441303788755_thumb.jpg

Link către comentariu

f.frumoasa modificarea. dar fa pozele la o rezolutie mai mica, pt ca le incarca f.greu. 

Link către comentariu

f.frumoasa modificarea. dar fa pozele la o rezolutie mai mica, pt ca le incarca f.greu.

Multumesc, o sa incerc, nu prea ma pricep. O sa.vreau sa i fac cateva mai reusite, gen cele de asta iarna imediat ce prind un aparat mai profi.
Link către comentariu

Imi plac.Se potrivesc bine la culoarea masinii.

Modificat de Bogdan Chis
Link către comentariu

Imi plac.Se potrivesc bine la culoarea masinii.

Cel mai bine au mers la mine cand aveam xenon de 6000k. Se pupa perfect cu culoarea.
Link către comentariu

Am pus noile faruri, dar nu imi merge reglajul sus-jos. Ar trebui conectata vreo mufa pe undeva? Nu cred ca se pune problema sa nu am motorase, farurile sunt oem, sigilate.

Link către comentariu

Asta e. Oricum, le am reglat la service si se vad bine :) multumesc frumos

Link către comentariu

ce becuri ai in faruri?

Philips white vision h7. Ei zic ca, culoarea e 4100k. E cam pe acolo, eu venind de la 4300k xenon
Link către comentariu

Am facut revizia astazi, cea de 60.000 km. Ulei, filtre, ulei haldex. F multumit, la mitric sv :)

post-75094-14419127109569_thumb.jpg

Link către comentariu
  • voinea a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!