Jump to content

1.9tdi pe golf 2-sfaturi va rog


valyh
 Share

Postare recomandată

salut...am un golf 2 1.6d si vreu sa ii pun 1.9tdi 1z

intrrebarea e: ce imi trebuie sa pe langa motor complet? imi trebuie instalatie ce2? si mai ales ce adaptari trebuie facute pentru a pune motorul asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iti trebuie cam toata instalatia motorului cauta sa iei motorul dupa un golf 3

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

toata instalatia pana in tablou cu tot cu ecu o iau, ma intereseaza restul..se poate adapta sau trebuie sa schimb instalatia cu una ce2 cu tot cu tablou?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ai instalatia motorului completa cu tot cu calculator, restul se poate adapta la motorul nou. trebuie doar sa gasesti un electrician bun si dispus s-o faca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si nu mai trebuie alta instalatie si alt tablou? se poate adapta la cea veche? intreb ca nu stiu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai nevoie de instalatia electrica de motor,pedala de acceleratie ,debimetru,sonda temperatura aer care se afla pe traseul de admisie si mai multe maruntisuri printre care daca este mai noua masina si de imobilizator si cheia cu cip sau te rogi de vreun coleg de pe forum sa ti scoata imbilizatorul din softul ecu.eu am facut nebunia asta dar la alt tip de motor cod afn si pe alta masina un vw t3.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai e o chestie: planetarele se potrivesc in fuzetele de la golf 2 sau trebuie schimbate si alea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sfatul meu este sa te uiti aici pe forum unde ai sa gasesti un coleg de la arad care a pus un motor tdi pe un golf 1 , sunt convins ca este cel mai in masura sa-ti dea toate amanuntele .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!