Jump to content

Radare fixe


yan
 Share

Postare recomandată

nadir@boosted.ro

nu stiu daca ati vazut dar "romanii" au inceput sa DEVASTEZE radarele fixe asa ca nu va mai speriati ac nu or sa dureze mult

mai aveam eu un priente care a crezut ca la iesirea din pasajul victoria este un RADAR saracul era un UP-Link al celor de la Connex un mic releu GSM si l-a vandalizat cu pujca ;:)

asa ca radarele sa traiasca, astia or sa ajunga sa le vanda pe diverse forumuri cum se mai vindeau Axinguri(ampificatoare) de la RDS :)

pt mine unul nu ma deranjeaza ca stiu ca sunt foarte multi binevoitori si or sa le zumuleasca de vii daca chiar vroiau sa fie destepti le puneau undeva unde sa nu se vada sau sa nu poata ajunge nimeni la ele cum sunt cela ale ministerul transportului (camerele de supravegheat soselele)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bogdan_wrc

    43

  • DragosR

    38

  • godoroja

    35

  • msn2

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

azi-dimineata am vazut exact cutiile alea pe DN1 la Institutul de Metrologie. pe ambele sensuri. asadar, se ingroasa gluma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si ieri am auzit la radio ca DN1 urma sa fie blocat azi-noapte in zona Otopeni timp de 1 ora pentru "instalare de echipamente de supraveghere a traficului"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt unele locuri unde au pus mai multe tipuri de camere la un loc.

de ex intrarea in ploiesti, acolo sunt 6 sau 8 camere montate pe aceiasi structura

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut aceleasi sisteme (camere si cutii ca in poze) si la intrarea in Sinaia (de fapt pe zona unde are drumul 4 benzi).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt unele locuri unde au pus mai multe tipuri de camere la un loc.

de ex intrarea in ploiesti, acolo sunt 6 sau 8 camere montate pe aceiasi structura

<{POST_SNAPBACK}>

Probabil ca prima supravegheza circulatia iar celelalte o supravegheaza pe prima sa nu fie cumva furata :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uitati ce-am gasit in casuta postala electronica:

NR. LOCATIE TIP Obs.

1 Aerogarii stalp consola stanga, intersectia ANTENA 1, aeroport Baneasa, Ion Ionescu de la Brad

2 INMH stalp consola stanga la 50m de intrarea la INMH

3 INMH stalp consola dreapta la 50m de intrarea la INMH

4 Academia Politie stalp simplu 10m pe Erou Iancu Nicolae, in scuar

5 Academia Politie stalp consola colt dreapta, pe DN1 ,cu 25 m inainte de intersectia Gradina Zoologica

6 LUKOIL Otopeni stalp consola partea stanga, la cca 1000m dupa coborarea podului de la centura

7 AGIP Otopeni portal 24m la breteaua de intrare in aeroportul Otopeni

8 Balotesti pasarela existenta in dreptul drumului spre centrul comunei Balotesti

9 Tancabesti stalp AND dreapta, in dreptul statiei particulare de benzina

10 Ciolpani pasarela existenta in dreptul statiei Petrom

11 Barcanesti portal 19m la raspantia cu drumul de centura,intrarea in Ploiesti

12 DN1A Rompetrol stalp consola stanga,pe varianta DN1, in dreptul intersectiei cu DN1 A spre Buftea

13 METRO Ploiesti stalp simplu in scuarul sensului giratoriu de la Metrou Ploiesti

14 Sinaia inters. DN Targoviste stalp consola dreapta, la intersectia cu DN7 Targoviste

15 Sinaia portal 17m la 100m de intersectia cu DN Targoviste, in drepul primelor hale MEFIN

16 Sinaia Ferdinand stalp simplu in centru, bd. Ferdinand (stalp beton, inca nu s-a montat)

17 Sinaia Ferdinand stalp consola la iesire Sinaia, intersectie cu varianta spre gara

18 Busteni stalp consola dreapta, bld. Marasesti, in dreptul drumului spre Gura Diham

19 Azuga stalp simplu dreapta,in dreptul caii ferate (inca nu s-a montat)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am fost la sibiu-alba pe DN1 si confirm camerele de supraveghere.Sunt foarte multe, detectorul meu fiind aproape inutil - totusi m-a scapat de radare la Sinaia, Codlea, Mandra si Fagaras...

Ieri am vazut altceva ciudat. 1 bucata passat de AITILOP care avea geamul dreapta spate putin deschis, pe el iesea un ditamai firul gros care ducea undeva pe plafon unde era o chestie rotunda (asa parea ) cu 2 geamuri putin lateral stanga- dreapta. Parea un fel de Camera video. Stie cineva ceva? A trecut repede, n-am apucat sa fac poza....Cine stie ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In loc sa ne faca desteptii astia niste AUTOSTRAZI ca suntem pe ultimul loc in europa la treaba asta, ei pun camere care costa milioane de dolari si probabil sunt date pe niste contracte ale unor rude din ministere si pe spagi imense....

Cand termina domnle autostrada asta pan europeana sa ma duc si eu la mare cu 120 la ora , si apoi sa puna cate mii de camere vor ei !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In loc sa ne faca desteptii astia niste AUTOSTRAZI ca suntem pe ultimul loc in europa la treaba asta,  ei pun camere care costa milioane de dolari si probabil sunt date pe niste contracte ale unor rude din ministere si pe spagi imense....

Cand termina domnle autostrada asta pan europeana sa ma duc si eu la mare cu 120 la ora , si apoi sa puna cate mii de camere vor ei !

<{POST_SNAPBACK}>

un km de autostrada e citeva milioane...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atentie: unele camere de supraveghere au si radar. un exemplu sigur va pot spune ca este cea de la Balotesti.

Stie careva cand le da drumul acestor camere?

OT: un kilometru de autostrada este 1 milion de euro. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de vazut le vad in fiecare zi. intrebarea e daca functioneaza deja ca cel putin seara, la intrarea in bucuresti dinspre otopeni se merge cu 100 km/h intr-o veselie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inca nu functioneaza, nu au softul ... informatie obtinuta de la cineva din politie, deci momentan stati linistiti :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sint aceleasi cu cele de mai sus (post 132) ( la unii vin mailurile mai greu, pt ca am primit si eu acelasi lucru azi :offtopic: )

Modificat de Evergreen
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ieri am vazut altceva ciudat. 1 bucata passat de AITILOP care avea geamul dreapta spate putin deschis, pe el iesea un ditamai firul gros care ducea undeva pe plafon unde era o chestie rotunda (asa parea ) cu 2 geamuri putin lateral stanga- dreapta. Parea un fel de Camera video. Stie cineva ceva? A trecut repede, n-am apucat sa fac poza....Cine stie ceva?

<{POST_SNAPBACK}>

Am inteles ca la sf lunii noiembrie vor fi functionale. Asa ca gata joaca....

Ziceti de alea montate pe passat-uri. A mai vazut careva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da asa am auzit si eu 27-28 noiembrie :offtopic:

@godoroja: unul din passat-urile de care spui a fost si joi la intalnire(~09.00 pm) pentru "filmarea saptamanala" :D .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vesti proaste in seara asta la Prima TV :D . Se pare ca noul sistem de radare va tine cont si de timpul scurs intre inregistrarile a doua radare consecutive. Din intervalul de timp necesar masinii sa ajunga la urmatorul radar si distanta dintre cele 2 radare se va calcula viteza medie. Daca este prea mare - amenda in cutia postala :D .

Asadar nu se va putea alerga intre doua radare consecutive (sau nu) pentru ca sistemul va sti viteza ta medie chiar daca nu ai depasire a vitezei regulamentare cand treci prin dreptul lor. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Desi nu m-am panicat de aceste noi radare, acum incep sa ma enervez. Nu cred ca va fi in asemenea hal acest sistem. Nu am auzit de asta nicaieri in Europa si sa apara asa deodata la noi? Sper ca vorbesc prostii astia de la TV.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa nu uitam ca in Anglia exista harta cu radare & sunt f multe. Sper sa nu se ajunga la asa ceva si la noi, desi urmatorul pas logic ar fi sa puna si pe autostrada soarelui...dar asta la vara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi se pare si mie greu de crezut. ce capacitate de inmagazinare de date poate avea stalpu respectiv ??

si de unde stie stalpu doi sa deosebeasca masina BN-20-BIG de celelalte pentru a-i calcula viteza medie ? cine se sesizeaza ??

si cum deosebeste celelealte masini de BN-20-BIG ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca am o casa situata intre 2 radare si ramin peste noapte acolo si plec mai departe a doua zi o sa primesc cumva felicitari din partea BPR ca merg foooarte incet si rpudent?

:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Desi nu m-am panicat de aceste noi radare, acum incep sa ma enervez. Nu cred ca va fi in asemenea hal acest sistem. Nu am auzit de asta nicaieri in Europa si sa apara asa deodata la noi? Sper ca vorbesc prostii astia de la TV.

<{POST_SNAPBACK}>

Cred ca nu ai auzit pentru ca daca ar fi asa nu ar fi nici o diferenta intre ce pun ei acu' si cele 2 furtune intinse peste sosea de militie. (probabil ca prea putini stiu sau isi mai amintesc de tipul asta de radar )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si ala putea fi pacalit f. usor, cu o frana puternica imediat ce ai vazut, sau mai degraba simtit primu' furtun :D

Oricum mi se pare greu de crezut ca radaru' ala poate identifica in mod corect nr. de inmatriculare la x masini care circula pe ruta aia...

Modificat de di0
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si ala putea fi pacalit f. usor, cu o frana puternica imediat ce ai vazut, sau mai degraba simtit primu' furtun :D

<{POST_SNAPBACK}>

distanta era relativ mica intre ele (parca 1-2 m) si nenea militianu vedea imediat ca frinai de la o viteza ametitoare de 85-95 in localitate..:D... ce vremuri:))

cred ca la tv au facut o varza mica din stire(mai mult ca sigur ca nu au inteles cum functioneaza sistemul)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!