Jump to content

Radare fixe


yan
 Share

Postare recomandată

Super tare! La cele 2 adrese de mai sus apar cele 2 masinii (mai vechi) ale domnului Speeder.  :blink:  ;)

<{POST_SNAPBACK}>

shhhhhhhhhhh...am dreptul la intimitate ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bogdan_wrc

    43

  • DragosR

    38

  • godoroja

    35

  • msn2

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai ceva ar trebui facut! Este inadmisibil sa se cheltuiasca sume de oridnul a milioane de EUR pe diverse jucarii pt ca politia sa isi faca planul la amenzi, dar drumurile nationale sunt uitate complet!!! :(

Daca tot se chinuie astia sa nu faca nici o autostrada, macar sa produca niste ocolitoare pentru comunele si orasele mai mari. Incet-incet mai bine ne cumparam carute si cai, in loc de masini, ca oricum dam numai peste limitari de viteza si radare plasate aiurea!

In alte tari exista asociatii care apara interesele soferilor. Este notoriu cazul Angliei, unde fiecare radar trebuie bine semnalizat. Pana la urma este absolut logic, fiindca radarul ar trebui sa reduca pericolul accidentelor, prin plasarea lor in zone de risc, si nu sa umfle buzunarul politiei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au aratat acum pe protv ca vor fi in functiune foarte curand aprox 20 de camere de supravegheat traficul, dotate cu radar pe DN1.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tocmai ieri intrebam pe cineva din politie venit intr-o emisiune tv ce e cu radarele astea ... inca NU sunt nici macar montate, sunt doar camere de supraveghere. Adevarat ca vor fi montate in curand unele reale altele :( false ... adica o sa fie multe dar putine adevarate, sunt shmekeri baietii, politisti din carton am mai vazut (campina ca exemplu), acum si radare din carton sau tabla ... to much

voi reveni daca mai aflu ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tocmai am vazut la Tv stirea ca s-a aprobat!! si vor fi din 5 in 5 km intre Buc si Azuga!!?? astia in loc sa repare drumurile si iarna sa le dezapezeasca..ei pun radare?? ca sunt si radare, si filmeaza orice lucru

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam proaste vestile!

Acum n-avem altceva de facut decat sa incercam sa ne tinem la curent cu locatiile unde vor fi amplasate noile radare.

Daca e adevarata informatia ca sunt puse din 5 in 5 km,detectoarele devin inutile.

Cu siguranta vor extinde tehnologia pe mai multe drumuri publice.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poate reusesti sa revezi stirile de pe antena 3 (fara reclama) din seara asta! si mai stiu asta de la cineva care face naveta zilnic Buc -Pl si mi-a zis ca sii soferii de microbuza au auzit la fel! acum..sper sa gresesc...dar...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa le vad eu instalate si functionale si mai vedem... ar insemna vreo 30-40 de radare, nu-s multe, dar tot par overkill. Oricum e un lucru bun, toata lumea o sa plece cu Tico la plimbare prin

Modificat de di0
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe autoshow s-a discutat mai in detaliu:

nu sunt radare ce vor fi montate pe Azuga - Bucuresti, ci camere destepte care o sa citeasca viteza prin identificarea masinii intre diferite cadre... neavand radar... detectoarele sunt poveste....

de asemenea o sa vada si contraventii de genul depasiri pe linia continua..... so... viata grea....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer eu ma bucur nespus. Poate o sa ne civilizam si noi odata ca niciodata..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer eu ma bucur nespus. Poate o sa ne civilizam si noi odata ca niciodata..

<{POST_SNAPBACK}>

Crezi ca o sa te tina nervii sa mergi perfect legal?

Probabil,cu masurile astea,o sa-i intarim si vom reusi sa conducem asa cum ar trebui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Crezi ca o sa te tina nervii sa mergi perfect legal?

<{POST_SNAPBACK}>

60km/h in comune... riiiiiight.

Ar trebui protestat vehement, si nu impotriva radarelor ci a idiotilor care fac drumuri prin localitati in loc sa le faca cu exit-uri. DN1 pana in Ploiesti e "un disgrace" - sosea cu trafic intens, de prima importanta, cu localitati din 5 in 5km :o

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe Azuga-Ploiesti nu prea ma intereseaza ca acolo oricum nu poti merge "prea" ilegal datorita serpentinelor , a statiunilor aglomerate iar dupa comanic drumul este destul de bun , limite decente (80) in localitati care sunt destul de rare. Problema este Ploiesti - Bucuresti unde ar trebui ca aceste camere sa se ocupe cu pietoni care traverseaza aiurea , carute , si masini care intorc pe linia dubla continua nu sa stea sa calculeze viteze cu formula v = delta(d)/delta(t) unde d=5km iar t=t2 - t1 :o

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe azuga ploiesti exista bucata comarnic-ploiesti pe care am mers odata si 200km/h pe cat posibil... sunt aproape 50km de dat tare ca tine. Se merge mai repede decat pe ploiesti-bucuresti... sunt mai putine sate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar mie imi place mai mult portiune Comarnic - Sinaia! dar acolo oricum sta mereu multa politie...dar nu vreau camere, ca mi imi place sa merg tare pe acolo! (mai tai cate o curba ceva..), iar intre Buc si Pl, oricum e plin de sate si de accidente asa ca pe de o parte sunt bine venite! intre Banesti si Ploiesti e loc de dat viteza..asa ca nu ne trebuie camere!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca mai bine mai incet si mai putine accidente. Ma mira ca spui asta dupa cate ti s-au intamplat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:) Cred ca o sa circul cu numerele extrem de jegoase spre munte :ph34r:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa facem o intrebare :

Cam cati metri liniari ar avea zona pe care este fixata camera si la ce distanta se afla de ea ?

Presupun ca zona nu se afla prea departe de camera datorita faptului ca ar avea probleme de zoom si focalizare. Presupun ca zona este destul de ingusta deoarece altfel programul care analizeaza datele ar avea dificultati datorita prezentei prea multor masini simultan in interiorul zonei. Presupun ca are blitz deoarece altfel ar avea probleme noaptea. Chiar si asa, nu stiu daca blitzul va fi capabil sa invinga farurile masinii. Daca zona e aproape, si stiind unde sunt camerele, am putea macar sa franam cu putin inainte ! Cum e?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eeeeeeeh.. vechea poveste cu vandalizatul, furtul camerelor...asa o sa fie B) :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

(...) Daca zona e aproape, si stiind unde sunt camerele, am putea macar sa franam cu putin inainte ! Cum e?

<{POST_SNAPBACK}>

Pai uite asa ajungem la concluziile prietenilor din vest, care au colectat coordonatele camerelor de supraveghere si le-au plantat in receptoare GPS. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact, dar daca o sa fie foarte multe camere nu prea te ajuta la nimic nici asta, decat sa accelerezi franezi foarte des.

@fusco: blitz?! Daca iti baga blitz noapte e riscul foarte mare sa ajungi prin sant/pomi/contrasens. Sunt sigur ca sistemul e complet diferit conceput.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@toni: cred ca sunt montate pentru a iti face poza din spate

ca solutie: mersul regulamentar ;)

Modificat de mmneg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt in teste momentan ... au inceput sa fie daramate deja de soferi nervosi ...

daca in localitati sunt cu siguranta montate, ma intreb intre ploiesti si comarnic unde e "campie" exista, deoarece bagi viteze la greu cel putin tin de obicei constant 180 km/h pe acea portiune ... o sa adormim la volan cu totii, noroc cu cruise controlul si cu vreun pasager binevoitor sa miste de volan in timp ce noi adormim :banghead:

iar in ce priveste detectoarele de radar ... cine are asa ceva (ca si mine) le putem pune in vitrina, sunt inutile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OT: andREI, la mine mers tare nu inseamna viteza pe linie dreapta mai mult de 120-(de cand cu tuning poate 140), dar macar pe posada imi place sa ma dau cand nu e lume=noaptea si vara, si asta era pana sa am evenimentele alea..asa ca acum , cred ca nu mai e valabil! oricum, va spun din prisma unuia care face naveta pe DN1 zilnic....sunt atat de multe accidente pe drumul asta, ca depasesc cu mult numarul accidentelor unor drumuri pline de serpentine...chiar nu inteleg de ce, ca e drum drept! poate sunt multi care merg tare si multi care merg incet si nu se evita/ocolesc unii pe altii...

altfel nu inteleg!! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!