Jump to content

Radare fixe


yan
 Share

Postare recomandată

o adunatura de minciuni articolul ala!!

daca s-ar da puncte pt minciuni ar fi bine!

camerele de tip dome nu sunt omologate pt dat amenzi si nici nu vor fi.

ar trebui sa le fie jena ziaristilor care au crezut ce indruga militienii aia care in afara de amenzi nu se gandesc la altceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bogdan_wrc

    43

  • DragosR

    38

  • godoroja

    35

  • msn2

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

"Tot acest proces va fi realizat fără ajutorul poliţiştilor. Documentele nu vor fi completate de un poliţist, cum se

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Slatioara , jud VL. camera este functionala ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana ieri nu era functionala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma asteptam sa-mi vina amenda acasa dar m-am linistit :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atentie!

Pe sos. Alexandriei in orasul Bragadiru,s-au montat camere la trecerea de pietoni,asta din cauza deselor accidente pe trecerea de pietoni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:offtopic: EU as face "valuri" inainte si dupa trecerile astea .... camerele sint bune ca sa vada dinamica accidentului : :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Camerele fixe pana la urma cum pozeaza? Numai din spate?

Care este viteza cu care se poate trece pe langa ele fara a primi amenda? 50Km/h+10km/h respectiv 70km/h+10km/h sau fix 50 si 70?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu pana acum nu am vazut nici un proces verbal cu poza din fata, si nici nu am auzit pe nimeni spunand asta, cat despre viteza pot sa-ti spun sigur ca la 60 km\h in localitatile cu limita 50 nu te ia, la cele cu 70 nu am incercat sa merg cu 80 pe langa ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care este viteza cu care se poate trece pe langa ele fara a primi amenda? 50Km/h+10km/h respectiv 70km/h+10km/h sau fix 50 si 70?

Este la fel ca la orice radar. Indiferent daca te pozeaza sau nu, nu primesti "bucuria" acasa decat daca ai cu mai mult de 10Km peste viteza legala prevazuta pentru acea portiune de drum. Testat !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate face o recapitulare a camerelor fixe pe ruta Valcea - Sibiu - Sebes - Deva - Arad? Daca se pot specifica localitiatile in care sunt amplasate pe in ordine pe senul VL->AR. Ceva actualizat ar fi util...

Multumesc!

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poftiti un fisier txt pentru navigatie(igo)...camere+ radare. Le-am mai pus si pe un alt topic, insa sper sa nu se supere nimeni ca le atasez si aici..sper sa ajute

speedcams2009_01_19_09.50.zip

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am sistem de navigatie... Mi-am facut eu o lista cu localitatile "blacklisted".

Stiu ca poltia nu are voie cu radarul noaptea. Deci se poate circula noaptea fara teama masinile de politie cu radar? Pana acum nu am avut parte de nici unul deci nu stiu practic cum e.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am sistem de navigatie... Mi-am facut eu o lista cu localitatile "blacklisted".

Stiu ca poltia nu are voie cu radarul noaptea. Deci se poate circula noaptea fara teama masinile de politie cu radar?

nu te baza pe asta si imprumuta un detector :)

on topic, va functiona cit de curind un radar fix in Simand (ruta Arad-Oradea)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

FLORIN_SPEEDER
poftiti un fisier txt pentru navigatie(igo)...camere+ radare. Le-am mai pus si pe un alt topic, insa sper sa nu se supere nimeni ca le atasez si aici..sper sa ajute

Salut!

Este pt toata tara?..sau pt un judet anume? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate face o recapitulare a camerelor fixe pe ruta Valcea - Sibiu - Sebes - Deva - Arad? Daca se pot specifica localitiatile in care sunt amplasate pe in ordine pe senul VL->AR. Ceva actualizat ar fi util...

Multumesc!

uite foloseste acest link ori de cate ori pleci la drum !

http://www.pdiromania.ro/harta-radare-fixe-romania.html

e ff util !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

on topic, va functiona cit de curind un radar fix in Simand (ruta Arad-Oradea)

acum am vazut lista si zice ca e functional; dupa cum arata de jegos nu as prea zice :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Este pt toata tara?..sau pt un judet anume? :blink:

ba chiar mai mult decat atat..daca te uiti la coordonate o sa realizezi ca e cam pt toata europa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am sistem de navigatie... Mi-am facut eu o lista cu localitatile "blacklisted".

Stiu ca poltia nu are voie cu radarul noaptea. Deci se poate circula noaptea fara teama masinile de politie cu radar? Pana acum nu am avut parte de nici unul deci nu stiu practic cum e.

Eu am laut radar la ora 23:30 si am intalnit masini de politie cu radar si la 2,3 noaptea, asa ca nu te baza pe faptul ca nu are voie noaptea politia cu radar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

confirm cu radarele noaptea... cel putin pe DN1. Insa cateodata nu te salveaza nici detectorul...si eu am beltronics 995:|

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in fisierul atasat sunt locatiile catorva camere fixe, unele functionale, iar altele in curs de amplasare.

codecspat.xls

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe link-ul ala cu pdiromania, nu mai sunt marcate speedcam-urile ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

foloseste ie si nu opera sau alte browsere si o sa vezi si camerele :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar Opera folosesc eu de obicei. O sa incerc cu Mozila.

Cei care spuneti de radar nopatea... Or fi stand ei politaii dar nu e evident ca se contesta?

Intre Arad si Sebes sunt camere doar in: Sambateni, Savarsin si...cam atat? Ori aici stau mult cu radarele pe masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!