Jump to content

Radare fixe


yan
 Share

Postare recomandată

Nu stiu daca a mai fost postata informatie: stie cineva daca sunt radare/camere fixe in zona Bacau-Roman-Iasi?

Nu sunt radare fixe inca,dar atentie mare la radarul Traffipax pe un Logan alb B 16 CIZ care este doar static.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bogdan_wrc

    43

  • DragosR

    38

  • godoroja

    35

  • msn2

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu sunt radare fixe inca,dar atentie mare la radarul Traffipax pe un Logan alb B 16 CIZ care este doar static.

si prinde bine tare .. detecteaza cand esti langa el... cel mai bun detector incepe sa fie statia ca nu se mai poate cu atatea radare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ieri seara la Albota (prima localitate de la Pitesti spre Slatina) la intrarea in comuna mi-a dat alarma laser,dar nu am vazut nimic (era si ceata)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

radarul fix din ionesti-valcea e din nou functional. testat azi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e functional din nou cam de o luna jumatate... :coffee_lol:

Rapier> Bujoreni e pe rampa 40km/h legal

insa chiar daca camera e montata pe sensul tau de mers si te va lua din spate (fiind orientata cu fata spre celalat sens) BEL da un bip de intensitate 1 cam cu 100-150 de metri inainte de a trece prin dreptul ei, apoi tace pana la semnalul full -asta te poate pune in garda

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Saptamana trecuta s-au instalat stalpi intre Tg. Mures si Sighisoara ...urmeaza cutiile ...si apoi distractia ... :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur pentru camere sunt? Ma miram eu ca pe drumul asta nu pusesera inca, dar ma si bucuram in acelasi timp... Super nasol :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E asta este, si eu m-a miram ca in zona aia nu au pus nici o camera, cred ca vin baietii incet incet inspre

Cluj si din Brasov :frigbaitata:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o versiune updatata la 24.11.2008 a tuturor radarelor fixe, camerelor de supraveghere si treceri la nivel de cala ferata din EU (inclusiv Romania, Bulgaria si Turcia). Functioneaza pe IGO 8. Cum o postez? ...ca are mai mult de 1 Mb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O pui pe un server de hosting, de exemplu filehost.ro, si apoi postezi aici link-ul catre fisierul respectiv.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, mi-a promis R a z v a n ca o s-o urce el pe forum, am uploadat pe filehost.ro si mi-am dat seama ca nu poate fi downloadat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ultimele drumuri spre vestul tarii si spre Transilvania le-am facut cu updateul de la tehnoplus in Igo, si n-am gasit nici un loc ce lipsea, de fapt sunt cateva in plus, unde reusesti sa ii enervezi pe cei din spate, daca nu-s GPS enabled.

Probabil acolo patruleaza radare mobile sau e vreo zona unde pun plosnita aia pe marginea drumului, dar igo nu alerteaza in vreun mod diferit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa este fx_ eu am gasit un mic soft pe net care a putut sa elimine dublurile care apareau dupa unirea listei celor de la tehnoplus (Romania, Bulgaria si Turcia) cu lista celor de la http://www.speedcams.hu/ (toata Europa inclusiv Romania, Bulgaria si Turcia). Asa s-au eliminat aproximativ 450 de dubluri si cred ca e de incredere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti mai jos postul userului de pe daciaclub.ro care a facut public softul

"Na bun, in conditiile actuale se pare ca trebuie sa ne adaptam

Va pun la dispozitie un macro de Excel pentru concatenarea a doua fisiere text (Speedcams pentru iGo) si eliminarea dublurilor.

A fost scris in Visual Basic for Applications pentru Microsoft Excel 2003. Nu pot sa spun daca ruleaza si pe alte versiuni de Office. Pentru a-l rula trebuie sa coborati nivelul de securitate (Instrumente -> Optiuni -> Securitate -> Securitate macrocomenzi... / Tools -> Options -> Security -> Macro security) la Mediu deoarece implicit Excel nu permite rularea de macrocomenzi nesemnate, iar eu sunt sarac si nu-mi permit sa dau 600

EliminareDubluriDinFisiereSpeedcamIgo8.xls

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Confirma cineva radarele fixe din Fantanele si Sangeorgiu de Padure in judetul MS? Se pare ca sunt montate si vor trimite felicitari din ianuarie 2009.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arunca-ti un ochi pe site-ul celor de la Tehnoplus ai toate camerele active si in curs de activare din Romania actualizate la zi.

Modificat de iepumare
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Doua radare fixe pe DN 7-E80 Bucuresti-Alexandria, primul in Valea Plopilor pe partea stanga la 100 dupa curba dubla iar al doilea in Ghimpati pe partea dreapta dupa benzinaria Petrom la 800 metri. Functionale cam de o saptamana. O sa revin si cu poze. Sarbatori Fericite! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe soseaua Bucuresti - Giurgiu (DN5 - E85) au pus 2 radare fixe cu camere pe ambele sensuri in localitatea Daia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in valul lui traian constanta, azi am trecut pe sensul spre bucuresti, si imediat dupa curba mi-a dat semnal in K puternic, a urcat si a scazut la fel de repede, ca si la o camera radar fixa. am mai mers 500m, am intors si am mers incet si la fel mi-a dat detectorul, dar nu am vazut nimic suspect, nici masina, nici cutii pe stalpi, nimic.

aveti idee, in ultima perioada s-o fi pus ceva pe acolo? stiam ca la intrare in ovidiu dispre constanta urmeaza sa puna camere, dar acolo nu e nicio miscare deocamdata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca tot discutam de radare, am cautat cu search dar nu am gasit nimic concret, stie cineva daca sunt radare fixe pe Magheru si daca sunt, functioneaza? M-a luat valul putin aseara si pe la 3 noaptea am calcat-o un pic mai tare... :frigbaitata:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!