Jump to content

Radare fixe


yan
 Share

Postare recomandată

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bogdan_wrc

    43

  • DragosR

    38

  • godoroja

    35

  • msn2

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

in orasul Cluj sunt camere pe Dorobantilor si varinata Zorilor Manastur, deci aveti grija!!!

Azi am fost pe Varianta Zorilor-Manastur, foarte foarte atent, incet si cu detectorul in priza dar nu am vazut nimic care sa semene a radar fix sau care sa dea semnale (chiar si false) pe detector. Phiu, ca am tras o sperietura dupa ce am citit postul tau, Sookie. Insa i-am vazut cu radarul mobil cu mai multe ocazii, in a 2-a curba cum vii de jos din Manastur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uuups...azi am coborat si eu cam tare pe varianta :( Sper ca nu functioneaza, daca sunt fixe... era una fixa sus pe deal, unde intorc autobusele, mai e?

La bobota, in curba, daca opriti puteti bea un suc la magazinul lui cumnatu' :) Acolo sta mult si radarul mobil...de altfel ca si la intrarea in localitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost ieri dupa-masa si eu pe varianta Zorilor - manastur si la urcare si la coborare cu un prieten si ne-am uitat amandoi si nu am vazut nimic. Detectorul nu a zis nici mac. Imi amintesc ca de vreo cateva saptamani primeam alerta in K pe lanaga cladirea aceea noua de birouri, cu spalatorie la parter, vis-a-vis de vulcanizarea care are si statie GPL langa. Vorba prietenului meu, ar cam fi trebuit sa apara in ziarele locale inforamtia, similar cu montarea camerelor pe Turda - Cluj si Cluj - Oradea.

Modificat de manfred
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ingrijireauto.ro

a mai aparut UPDATE 29.09.2008

Adăugat GATSO 791 din Ileanda (SJ) - coordonate aproximative!

Adăugat GATSO 790 din B

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti aici niste pdf-uri cu radarele fixe active si amplasarea lor si cu radarele fixe care vor fi activate. Numai bine :)

Modificat de Sergiu.B.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt. Salaj de exemplu nu e completa lista. De azi au dat drumul si la cea din Sancrai (reperata si de detector) - este exact langa prima trecere de pietoni directia CJ - ZL.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adăugat GATSO 791 din Ileanda (SJ) - coordonate aproximative!

Adăugat GATSO 790 din B

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o intrebare prosteasca....radarele fixe te "prind" de pe ambele sensuri de mers,nu? exemplu:si cand mergi la sibiu si cand te intorci de la sibiu...cred ca e aiurea intrebarea da na...ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sper sa nu zic o prostie :D eu stiu ca prind numai din spate,adica daca e montata camera pe parte ta de mers te prinde numai cand treci de ea si te fotografiaza din spate, daca pe sensul calalat nu e montata camera in paralel cu cea de pe sensul tau, nu are cum sa te prinda cand te intorci! Asta am constatat eu din propria experienta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exact cum zice colegul sookie

te ia din spate

e asa reglat sa te prinda in intervalul de aprox 3-15m de la aparat

de aceea multi o muscam cu detectoarele, fiindca te avertizeaza cand esti in dreptul lui si pana franezi(asta depinde cu ce viteza circuli) te si pozeaza

sunt de obicei 2 radare in localitatile unde sunt amplasate, cate unul la fiecare intrare

de aceea si cand mergi la sibiu esti monitorizat, si cand te intorci de la sibiu esti monitorizat

spun din proprie experienta si dosarele vazute in instanta

cele bune

Modificat de joky
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ms ca m-ati lamurit.Acum astept si sper sa astept degeaba.Numai bine.Salut :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am observat ceva interesant azi mergand inspre Baia Mare in Ileanda, unde s-a montat recent o camera, desi era cu spatele la mine detectorul m-a anuntat cu vreo 20m inainte! Cum e posibil cand camera e indreptata in fata si eu veneam din spatele ei?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuia sa nu te anunte deloc?

In functie de situatie si de focalizarea camerei, un detector bun te anunta inainte cu 100-200 metri atunci cand vii din spatele camerei. Din fata te anunta de la o distanta mult mai mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal all, are cineva antiradar si la anuntat cu ~100 m.Intreb pt ca eu am un Cobra si tot asa ma avertizeaza cu vreo 20 m.Totusi nu cred sa fie avand in vedere ca radarul este in cutia aia de tabla.Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vor aparea si la Iasi radarele fixe. Locatiile ar fi urmatoarele : cite unul in localitatile traversate pe DE 583 (Letcani, Budai, Razboieni, Strunga si doua la Baltati), pe DN2 in localitatile Miroslovesti si Cristesti, in Tomesti si Popricani.

Inca nu se stie cand va fi functional noul sistem, insa poate aflam din mass-media, nu dintr-un plic primit acasa :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa cum spuneam si mai sus radarul fix te pozeaza din spate intr-un interval destul de scrut dpdv al distantei

nu prea apuci sa franezi

se vede din foto ca m-a fotografiat in timp ce franam

atasez copia premiului meu

calitatea imaginii scanate e cam slaba fiindca am incercat sa o comprim si nu am putut face upload clasic desi are sub 800kb

toate cele bune

http://img204.imageshack.us/my.php?image=amct4.jpg

Modificat de joky
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda,nasoala treaba !!Ar fi bine sa scoata astia niste antiradare ..........

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vor aparea si la Iasi radarele fixe. Locatiile ar fi urmatoarele : cite unul in localitatile traversate pe DE 583 (Letcani, Budai, Razboieni, Strunga si doua la Baltati), pe DN2 in localitatile Miroslovesti si Cristesti, in Tomesti si Popricani.

Inca nu se stie cand va fi functional noul sistem, insa poate aflam din mass-media, nu dintr-un plic primit acasa ;)

Am auzit stirea de dimineata pe radio.Are cineva vreo informatie oficiala?

Au fost montate?Functioneaza?Sau sunt doar in stadiu de proiect??

PS:Eu fac Iasi-Suceva saptamanal aproape.... :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate am inteles din discutii cu niste amici din MAI, s-au cumparat niste radare laser de ultima generatie care fac inutile detectoarele, cica vreo 3 pentru fiecare judet... revin cand am detalii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le-am vazut si eu la stiri. Asteptam detalii.

Asta va creste importanta statiilor radio CB pe masini :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe raza judetului Salaj camerele inca sunt doar ca monitorizare. Inca nu se emit amenzi.

Sursa: angajat de la firma care le-a montat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!