Jump to content

Radare fixe


yan
 Share

Postare recomandată

hai ca tocma facui si eu A! cu pedala la fund, numa 170 la ora.

ma grabeam, asta e.

de unde a aparut zvonul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bogdan_wrc

    43

  • DragosR

    38

  • godoroja

    35

  • msn2

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pana la urma sunt sau nu radare pe A1? A primit cineva amenda acasa sau raman doar zvonuri? Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca sunt camere pe A1 ci doar zvonuri. Bat autostrada A1 de mai multe ori pe luna (de ex luna asta am fost de 3 ori) si nu pot spune ca merg incet. Nu a venit nici o amenda pana acum...discutiile referitoare la asta, de la intalnirea de la Olanesti, au fost glume.

A fost chiar un reportaj mai demult la TV in care un "oficial" era intrebat daca se vor monta camere pe A1 si A2. Raspunsul dat atunci a fost categoric, se vor monta camere pe A2 iar pe A1 vor ramane doar echipaje mobile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa postul meu de pe 21 martie, pe 22 am revenit spre buc.

ziua, si cu ochii cat cepele, n-am identificat vizual nici piciorus de camera;am fost atent in special la treceri. poduri, etc.

nici o urma.

sunt curios daca apare ceva pe A2 vara asta, toti vrem sa ajungem repede la mare! :mad:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu daca am postat bine dar am vazut ceva montat pe toate semafoarele de pe soseaua giurgiului din capitala, ce poate fi ?

la toate intersectiile de la belu pina la gara la progresu

atentie cum fortati semaforul, acelea sint camere strict pentru supraveghere trafic fac parte din procesul de modernizare si fluidizare trafic (semafoarele inteligente), se vor monta in toate intersectiile din bucuresti si la trecerile de pietoni (sursa sigura stie don' voinea), in momentul in care apar radare legate de aceste camere o sa va anunt....

Modificat de tianu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai adica astea montate pana acum ce erau?

nu tot CVST-uri?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

de cateva zile un mare radar ( un mare " tun ") de la fantani unirea cum mergi inspre Casa Poporului .radar FIX

amenda vine prin posta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zorro Classic

Pe al doilea stalp de pe podul de la iesirea din Brasov (cel din care se face si drumul spre Valeni) sunt montate camere pe ambele sensuri de mers. Pe detectorul dau semnal de radar in ambele sensuri. Este un radar activ acolo?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

In Targu Mures erau instalate de vreo doi ani camere video pe stalpi pentru supravegherea intersectiilor mai importante. Toata lumea stia ca nu sunt operative. Mai nou insa, au fost persoane care au primit invitatie la Politie si le-a fost prezentata dovada ca au trecut pe rosu, filmata cu acele camere. Inclusiv pe timp de noapte.

M-am interesat si am aflat ca s-a dat in folosinta dispeceratul undeva impreuna cu dispeceratul 112 Tg Mures. Deci, atentie cei care circula prin Mures!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate am inteles au fost reactivate cele doua camere fixe din Cosereni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred ca nu suna detectoru inainte suna dar de ceva vreme nimica nu mai suna la ele !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nicureddogsflo

http://speedcams.tehnoplus.net/actualizari.htm

cu txt pus in in programul igo 2006 plus sau igo 2008 poti vedea toate camerele ,radarele de pe harta chiar daca nu esti conectat la sateliti

Modificat de nicureddogsflo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Nu are cineva radarele fixe din Bulgaria si Grecia in format .MTC pentru MioMap? Am instalat cele de pe siteul http://speedcams.tehnoplus.net/actualizari.htm(cel de 37 kb) dar sunt doar cele din Romania desi ei zic pe acolo ca ar trebui sa fie si cele din Grecia si Bulgaria.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atentie mare pe DN1. Posibila camera radar pe sensul de mers catre Brasov in dreptul Pensiunii Bavaria. Mai exact, imediat dupa ce treci de intrarea in Campina in prima curba.

Tipa detectorul la maxim la aceasta camera. Mai multe detalii nu stiu pentru moment. Doar ca vineri dupa amiaza nu era acolo, iar astazi deja ma asurzea detectorul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doua camere fixe radar la nicolae balcescu, inainte de intrarea in bacau pe e85

detectoru suna f slab pe k 1 cu 100 m inainte

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Brasov, iesire spre Bucuresti, la 200 m imediat dupa rond, duminica spre luni noaptea, ora 1, radar luat cu 70 (e zona de 50) - erau vreo 6 politisti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai stiu daca a zis cineva de camerele de pe valea oltului. Doua le-am vazut, din care una nu functiona. Pe a 3-a doar o banuiesc, detectorul a tipat foarte tare pe o zona de 200-300 m. Nu era nici o masina suspecta in zona. Cate sunt de fapt?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai stiu daca a zis cineva de camerele de pe valea oltului. Doua le-am vazut, din care una nu functiona. Pe a 3-a doar o banuiesc, detectorul a tipat foarte tare pe o zona de 200-300 m. Nu era nici o masina suspecta in zona. Cate sunt de fapt?

Fac Valea Oltului cel putin de 2-3 ori pe saptamana si nu merg deloc incet.

NU stiu si nu cred sa existe camere fixe.

Oricum, daca erau, detectorul nu are nici o treaba cu aceste camere pt ca ele nu emit nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Despre radarul fix, model "DN1", aflat la Cotorca (E85 - DN2) stiti ceva?

Detectorul nu suna...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu suna cred ca nu sunt functionale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...

NU stiu si nu cred sa existe camere fixe.

...

Si eu merg des pe ruta asta si ieri seara cand am venit dinspre Bucuresti am avut MAREA surpriza sa vad o camera fixa similara cu cele din Pitesti pe partea stanga a drumului. Era functionala si bazata pe principiul radar clasic nu cu bucla inductiva...detectorul mi-a dat alarma la maxim si asta mi-a atras atentia pentru ca de obicei nu exista alarme false in zona aia...ma uitam deja dupa un radar mobil, crezand ca e un echipaj in zona. Si aproape era sa nu remarc camera fiind bezna. Si daca nu ma insel, ceva mai devreme in alta localitate am avut de asemenea alerta in K...se poate sa nu fie numai una singura. Din pacate, nu mai retin acum in ce localitate exact era pusa (parca Gura Vaii), maine cand ma intorc spre Bucuresti o sa fiu atent si o sa incerc sa le reperez pe toate.

In concluzie, ATENTIE! SIGUR este cel putin o camera fixa GATSO pe Valea Oltului, intre Ramnicu Valcea si Sibiu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Campanie de prevenire a accidentelor pe DN7 -

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Camere in jud Vl:

1- Bujoreni

1- Gura Vaii

1- Marcea

Functionale de astazi 16.06.2008

Sursa sigura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa asfaltare se pare ca a disparut camera din Potigrafu... am vazut ca au scos si camerele din dreptul pasarelei :emthdown: stie cineva ceva despre asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!