Jump to content

Radare fixe


yan
 Share

Postare recomandată

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bogdan_wrc

    43

  • DragosR

    38

  • godoroja

    35

  • msn2

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vad ca au comentat cativa oameni la articolul ala si se pare ca n-ar fi adevarat. Au zis ca radarele tot functioneaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu pot sa va spun ca mi-am testat masina pe A2 si am ajuns pe la vreo 215 km/h. A trecut destul timp de atunci si nu s-a intamplat nimic. Dar am mers doar pana la Fundulea si apoi m-am intors.

Am mers si pe restul autostrazii cu 150-170 km/h. Pana acum nici un radar...

Moderator: Este interzisa prin regulament orice discutie legata de viteza maxima (orice activitate ilegala). La urmatoarea abatere: Warning.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Legat de treaba asta pot sa afirm ca am trecut in ultimele luni de multe ori pe langa acele camere fixe in traseul meu Brasov - Campina si retur dar nimic acasa si de cateva ori la acele pasaje pt pietoni peste DN1 cu peste 70 km/h. Intrebarea mea e daca la acele pasaje pietonale peste DN 1 la coltul din dreapta sus pe directia de mers radarul functioneaza. Si intreb asta pe ca in asfalt nu se observa ca fiind inglobat acel sistem care detecteaza viteza facand camera sa pozeze. Pe traseul acesta stiu ca doar la Comarnic inainte de a urca spre Posada (directie spre BV) este asa si la intrare in Sinaia bifurcatie cu drumul spre Targoviste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La intalnirea Vwforum de la Olanesti am aflat ca s-au instalat camere si pe A1. Si sunt functionale.

Poate cineva care are mai multe date despre ele sa ne dea amanunte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La intalnirea Vwforum de la Olanesti am aflat ca s-au instalat camere si pe A1. Si sunt functionale.

Poate cineva care are mai multe date despre ele sa ne dea amanunte.

Pe A1 ??? :rolleyes:

Unde mai exact ?

Eu am fost sapt. trecuta la pitesti si i`am cam dat in goarna, mai tot drumul ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu exact, ca eu am venit dinspre Transilvania la Olanesti. Dar iti pot spune mai multe cei care au venit dinspre Bucuresti, in special cei de vineri !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi-dimineata, pe Kiss-fm, a fost stirea cum ca intre Cluj si Zalau se va monta un sistem de monitorizare trafic identic cu cel de pe DN1. Asa ca....ATENTIE!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt 4 la nr iar sistemul e cel cu benzi in sosea care depisteaza daca ai depasit viteza, trimitand un impuls la camera, aceasta facand poza, din ce-mi aduc aminte e una pe la km 79 pe sensul dinspre pitesti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine stie de cand a fost ridicata limita maxima de viteza la 70km/h in localitatea Copaceni, intre Cluj si Turda? Tocmai am primit un proces verbal de la politia Cluj in care se sustine ca circulam cu 77,3 km/h pe un sector de drum cu limita 50 km/h pe DN1, Copaceni, KM 450.

Din cate am vazut eu (saptamana trecuta, cred) in Copaceni limita e de 70km/h.

Daca stie cineva, rog urgent, pentru ca maine trebuie platita amenda daca in data de 23 august 2007, limita era de 50!

Multumiri!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc! Se pare ca a fost dupa 23.08! Asta e! Voi fi mai "usor" cu 156 lei!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
nicureddogsflo

nu stiu daca am postat bine dar am vazut ceva montat pe toate semafoarele de pe soseaua giurgiului din capitala, ce poate fi ?

la toate intersectiile de la belu pina la gara la progresu

dc080305002sq5.th.jpg

Modificat de nicureddogsflo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate e vreo antena pentru sincronizare, sa poata fi comandate de la distanta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nicureddogsflo

nu pt ca acum vreo 10 minute cind am trecut prin zona acel obiect de pe semafor mi-a dat flsash, presupun a fi camere care cred ca sunt sincronizate cu semaforu deci noaptea cind nu e nici tipenie de om prin preajma nu m-ai poti trece pe rosu adica sa stai ca prostu 1 minut cit tine stopu daca nu trece nimeni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi-am configurat un traseu prin Mures cu programu asta - aici - si, spre surprinderea mea, am vazut o gramada de camere (light and speeed parca) prin Mures; pot colegii de pe acolo sa ne ajute cu ceva informatii ?

P.S. Prin Bistrita au montat vreo 6 camere de supraveghere a traficului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jud. Cluj, E60, portiunea Turda - Cluj-Napoca, radare fixe (bucati :( )

1 in localitate Copaceni (iesirea inspre Cluj), limitare viteza 70 km/h

3 in localitate Tureni (la ambele intrari/iesiri si unul aprox. la mijloc), limitare viteza 70 km/h

2 in localitate Martinesti (la ambele intrari/iesiri), limitare viteza 50 km/h

1 in localitate Feleacu (in cel mai inalt punct) se pare ca deocamdata doar inregistreaza viteza, limitare viteza 50 km/h

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

need help :) :pale:

stie cineva de ceva camere pe zalau - cluj?? sunt functionale??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut tuturor

se activeaza din nou camerele la Cosereni Ialomita

si se monteaza 4 sisteme si in judetul buzau , unul sigur va fi la Spataru

atentie deci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au aparut cam peste tot prin Bucuresti acele camere de care zicea nicureddogsflo. Stiti ceva de ele? Care este scopul lor, sunt functionale?

Modificat de Clodius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi-am configurat un traseu prin Mures cu programu asta - aici - si, spre surprinderea mea, am vazut o gramada de camere (light and speeed parca) prin Mures; pot colegii de pe acolo sa ne ajute cu ceva informatii ?

P.S. Prin Bistrita au montat vreo 6 camere de supraveghere a traficului.

eu sunt din mures dar nu stiu sa fie in acele zone radare fixe sau camere. Politia mai sta in locurile acelea, intr-adevar, dar asta nu inseamna ca sunt tot timpu.

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Camerele din oras nu sunt cu detectarea vitezei. Sunt folosite strict pentru monitorizarea traficului. Dar, din ce s-a anuntat prin Mures, in acest an se vor instala camere de tipul celor dintre Turda si Cluj pe tot drumul european de la intrarea dinspre Brasov si pana la iesirea spre Cluj a judetului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa...ce se mai aude cu radarele/camerele de pe A1? stie cineva detalii?

Pe ruta Pitesti-Campulung stau cu radarul in masina si te opresc...in amonte. Aproape ca au devenit fixi :P E o politista blonda care te ia la intrebari:)

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cipos - si ai idee de cand sunt functionale cele de pe A1? Cum iti iau carnetul daca te prinde radarul asta? Iti vine acasa recomandata ca la celelalte amenzi? Mai departe ... ? Astea se prescriu? Daca da, in cat timp?

Chiar weekend-ul trecut am mers pana-n Timi si pe autostrada mi-am refulat toate frustrarile acumulate in aglomeratia de la iesirea in Buc. Daca alea sunt functionale, s-ar putea sa devin pieton pentru o vreme :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!