Jump to content

Radare fixe


yan
 Share

Postare recomandată

eu am rupt autostrada in doua si nu mi-a venit nimic...

De-aia am luat eu gropanele alea pe la jumatatea lui A2 ? :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bogdan_wrc

    43

  • DragosR

    38

  • godoroja

    35

  • msn2

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

azi o iau si eu pe autostrada si daca vad prostiile alea pe parapeti, le dau cu vopsea, ca radarul meu smecher nu detecteaza decit radarele din masinile de politie si benzinariile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am fost saptamana asta zilnic pe Soare si mi-a detectat foarte putin, de data asta in locul unde spuneam eu ca imi face figuri (este vb de prima pasarela cand treci de Lehliu) spre padure..doar cateva bip-uri :blink:

in rest liniste

Modificat de C.T.C.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am fost saptamana asta zilnic pe Soare

Huh ... si n-a fost cam cald ? ... ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fost pe A2 in weekend si ... nimic, chiar la km 20 un radar cu 3 masini oprite, nu a dat nici un semnal , liniste totala, m-am uitat de prostiile alea pe parapeti da nu am vazut , cred ca mergeam prea repede :251:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa un drum ieri la Constanta si inapoi, iata concluziile detectorului meu Bel Euro Target 550 despre "undele" de pe A2:

km. 57 - alarma in banda Ka

km. 59-60 - alarme intercalate in benzile Ka si K

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut,am pe cineva foarte priceput in calculatoare si a resusit sa intre in sistemul de camere fixe care exista in Bucuresti si surpriza mare, camerele par a fi conectate la sistemul de semaforizare.

Astfel masiniile care trec pe galben sunt incercuite cu galben iar cele care trec pe rosu incercuite cu rosu.

A primit cineva o astfel de amenda?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rumplestilskin

Nu trebuie sa te pricepi la calculatoare ca sa intrii pe un link :). Daca cumva a vazut imagini din zona Barbu Vacarescu cu Pipera (PoRo), intr-adevar oricine poate vedea imagini cu masini incercuite cu verde, galben si rosu. Si nu doar in functie de semafor. Masina "se inroseste" si cand masina opreste in intersectie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
cristian1975

Nu stiu cat sunt de corecte insa http://www.poiplaza.com/en/poi-databases?l...en&pd_id=19 : Vedeti la detalii. Numarul reprezinta viteza maxima permisa in zona.

Camere video?/radare? pe A2:

• F-70, RO-Slobozia, A2

• F-80, RO-Bucuresti, A2

• F-100, RO-Bucuresti, A2

• F-100, RO-Calarasi, A2

• F-100, RO-Razvani, A2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la ce foloseste daca nu da locatia exacta?

sau nu m-am prins eu cum merge jucaria?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bai nene! deci exista radare pe autostrada soarelui?

eu am fost sambata pe ea ca sa vad cat duce masina ( viteza maxima) si la fundulea m-am intors!

acum sper sa nu existe ca va fi nasol!

bai nene! deci exista radare pe autostrada soarelui?

eu am fost sambata pe ea ca sa vad cat duce masina ( viteza maxima) si la fundulea m-am intors!

acum sper sa nu existe ca va fi nasol!

si asa mai ma astept sa-mi vina unul ca m-a luat cu 120 la iesirea din pasajul Piata Muncii si mi-a facut din faruri!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristian1975

Sunt pt aplicatiile GPS, locatia exacta e in fisier

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adica nu ne foloseste la nimic sa ne uitam la ele, nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cineva a adaugat niste POI (puncte de interes) pentru limitarile de viteza pe anumite zone de pe A2 (puneau atunci si radare pe auto). Acum nu mai exista decat 2 reduceri de viteza, una la viitorul punct de taxare si altul in apropierea unui pod mic. Inca nu exista camere combinate cu radare pe A2, dar exista radare mobile pe auto (lucreaza cu cate doua masini).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

una la viitorul punct de taxare

Sa inteleg ca deja se lucreaza la instalearea de bariere pentru taxa de autostrada? S-a aprboat in Parlament ordonanta pt asa ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este vorba de taxarea la trecerea peste Dunare :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stef, daca intrebarea imi era adresata, iti pot raspunde ca se lucreaza la un punct de trecere la fel ca cel de pentru podul Giurgeni-Vadu Oii. http://www.ziua.ro/display.php?data=2006-10-07&id=208662 . Am tot cautat pe net, dar toate sunt interpretari. De exemplu "Circulatia pe autostrada ar putea fi taxata cu 5 euro/100 km din acest an" http://business.rol.ro/content/view/38681/2/ .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Nu stiu daca este tocmai potrivit sa postez aici insa va aduc o informatie utila tuturor celor care treceti prin Ploiesti: a inceput montarea de camere de supraveghere trafic in oras. Primele locatii functionale sunt: zona Casa Casatoriilor( statuia Radu Stanian) pe Bulevard si Piata Mihai Viteazul. Astea le stiu deocamdata si sunt functionale, dar urmeaza si altele pe care o sa le actualizez cand intra in functiune. Atentie au un zoom foarte bun! Accesul la ele il are Politia si firma de asistenta semafoare din Ploiesti( stiti voi, care...a intretinut si semaforul lui Bogdan WRC :) ). Va tin la curent cu noutati.

Modificat de bridefo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, am auzit ca vor fi destule.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ati pus-o ca vad ca PH astia militieni nu prea au cap.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da...si nr de accidente tot mare e in judet....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Noutati: in Piata Mihai Viteazul sunt doua, montate fata in fata pe stalpii din centrul rigolei; una orientata spre Nord, cealalta spre Sud.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce-am mai taiat-o si eu pe galben/rosu de cateva ori la stopul asta de la Piata Mihai Viteazul...

Iar vreo 2 seri la rand vad ca n-au mers semafoarele astea ;)

De intersectia de la Nord, cu Soseaua Vestului (Mac Donalds) stiti ceva? vor fi camere? Obisnuiesc sa intorc in fiecare dimineata pe rosu la acel stop (vin de pe Republicii si intorc la 180 grade inapoi).

Modificat de stofarius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:D

stofarius felicitari ba ca ti-ai luat sosea. :icon_cool:

P.S. oare te-ai simti jignit daca as zice ca esti demn de "soferi nesimtiti"? de fapt oricum zic ca esti demn de "soferi nesimtiti".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!