Jump to content

Radare fixe


yan
 Share

Postare recomandată

Am si eu o nedumeririe: astia cu microbuzele au primit dispensa de la Politie? Pentru ei nu functioneaza radarele d epe DN1? Sau stiu ceva ce nu stim noi? Am mers in spatele unuia. Nu avea nici o greata. A intrat in localitate - BArcanesti - cu 110 kmh (pe ceas) si nu a redus deloc viteza. Cand ne-am apropiat de locatia cu radarele, eu am redus la 70, iar el s-a dus linistit mai departe....

daca este asa cum se spune.. ca sunt numai 7 camere cu radar, ma gandesc ca este suficient sa reduca viteza chiar in fata camerei si tot nu va fi prins..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bogdan_wrc

    43

  • DragosR

    38

  • godoroja

    35

  • msn2

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

daca este asa cum se spune.. ca sunt numai 7 camere cu radar, ma gandesc ca este suficient sa reduca viteza chiar in fata camerei si tot nu va fi prins..

Asa este.. sunt doar 7 camere care au radar... Am fost de curand la Predeal si am verificat.. in dreptul fiecarei camere din cele mentionate mai sus, se observa urmele senzorilor din asfalt..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca este asa cum se spune.. ca sunt numai 7 camere cu radar, ma gandesc ca este suficient sa reduca viteza chiar in fata camerei si tot nu va fi prins..

Am auzit ca aceste camere (softul) poate masura timpul in care o masina parcurge distanta dintre 2 camere succesive si calcula viteza medie. Este adevarat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce stiu eu, deocamdata, este ca nu primesti amenda pentru ca ti-au masurat viteza intre 2 camere. Stiu din experienta...

Modificat de lau090
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

fratilor!!! camere si pe E85?!! ... :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai vazut? ca de auzit se tot aude :P

sincer n-am vazut... desi am trecut duminica seara pe acolo si mi-e cam frica :P ...

dar din care am inteles s-ar fi trimis primele amenzi!

oricum, atentie mare tuturor celor care circula in directia Bucuresti - Slobozia..

Modificat de adrry
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sistemul de monitorizare trebuia sa se lanseze oficial sambata. A ramas sa se intample saptamana asta dar nu am mai primit nici o info pana in acest moment.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e85 e buc- urziceni - buzau-focsani-bacau-roman-suceava. Pana unde sunt camerele ? Sunt pe tot drumul? Nu au cum ca e vorba de un drum care strabate intreaga tara.

Modificat de godoroja
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e85 e buc- urziceni - buzau-focsani-bacau-roman-suceava. Pana unde sunt camerele ? Sunt pe tot drumul? Nu au cum ca e vorba de un drum care strabate intreaga tara.

am inteles ca ar fi pana in slobozia .. deci pe buc - urziceni se vor gasi ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aia e a 2-a zona periculoasa din Ro. Bine ca s-au pus camere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atentie pe Magheru/Balcescu inclusiv P-ta Romana -camera rotativa cu radar. Pe sensul Romana - Universitate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru cei care au drum pe E85 atentie in localitatea Cosereni!!

"Pana in prezent s-au montat 2 camere radar fixe in localitatea Cosereni, iar alte 4 radare mobile vor functiona pe intreg teritoriul judetului Ialomita. Se vor monta radare fixe pe ruta Sinesti – Urziceni – Slobozia – Tandarei - Giurgeni, in total in 20 de localitati din judet unde au fost inregistrate valori ridicate ale traficului si accidente cu urmari grave.

Per total, se vor monta 102 camere radar si video care vor monitoriza traficul in Ialomita, acestea urmand sa fie instalate pe o perioada de 1 an si jumatate."

Sursa

Modificat de adrry
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lasa asta, mai rau ne doare pe Magheru

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe magheru chiar era aglomerat si nu stiu unde puteai sa-i dai "in gura" .. dar pe europeana :D

bine, acum fiecare cu ale lui :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe europeana e la cosereni, mia confirmat tata si cica ii tipa si detectorul la ele, dar la distanta f mica

pe magheru de cand sa pus?, ca am mers zilele trecute cu 120 si nu vreu sa raman fara permis :)

Modificat de cipos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Seara se merge tare pe magheru. Vezi ca sunt exact ca alea de pe DN1. Sunt exact pe mijlocul strazii, au brat din ala lung metalic.

La Romana e aia rotativa. Asa ca MARE ATENTIE PE MAGHERU/BALCESCU - ROMANA

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

ATENTIE MARE..pe DN1, in Nistoresti si dupa baicoi inspre Ploiesti, sta un radar pe o masina mai ciudata pt politie, si "ciupeste" in exteriorul localitatii, pe dn1. este vorba despre un Seat Cordoba de prin 99-00...visinie, fara numere pe fata, sau cu numar de MAI.... la dus spre BV, am evitat-o,..dar la intoarcere am picat in plasa ei. nu mult, cu 119 pe Dn, unde e limita de 100. dar atentie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este foarte ciudat pentru ca zilele trecute am vazut tot un Seat Cordoba, albastru, obosit rau de prin 2000 si avea numere de MAI si toata instalatia de radar instalata pe ea! Statea frumos in Militari pe Iuliu Maniu.

Au schimbat astia tactica? Nu mai pun masini albe? :) Oricum ochiul meu este foarte obisnuit cu seat cordoba, e un model care sare in evidenta de departe!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Urziceni-Slobozia, inca n-a aparut nici un radar. In schimb il confirm pe cel de la Cosereni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Il confirm si eu pe cel din Cosereni, azi dupa-amiaza l-am vazut. Si detectorul mi l-a confirmat, incepand de acum o saptamana sau doua, nu mai stiu exact cand a fost prima data. Stiam ca aste nu sunt detectate de detectoare, dar fara nici un dubiu detectorul l-a prins in banda K.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

X-cutor... cand m-am dus la Bv..statea la Nistoresti..exact acolo dupa curba unde se strange drumul din 4 benzi in 2 late. dar ma asteptam sa fie, desi nu a facut nimeni semn, si mergeam incet. la intoarcere am lasat-o incet pt consum. sau cel putin asa ziceam eu la 120.. dar macar confirm pe DN1 vit max este 100 :(

asa ca am vazut-o de 2 ori: cordoba visinie.. nu mai ne tradeaza Vento..mai baga tradatori si pe cordoba.. :(

Modificat de Bogdan_wrc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cheiul Dambovitei, venind dinspre Comuna Catelu spre Targ Vitan, cum se lateste drumul si incep casele/firmele pe dreapta, aproape de interesctia de la targ, sta aproape in permanenta nenea cu radarul (vizavi de targ, peste garla). Mai nou sunt intr-un Logan GALBEN fara insemne. Daca nu aveti detector e imposibil sa-l vedeti de la distanta din cauza unor copaci/tufe. Tentatia e mare sa calci pedala de acceleratie, fiind drum drept si liber...asa ca mare ATENTIE. Stau indeosebi dimineata!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vazut si eu si mirare mare aceeasi Cordoba rosie la iesire de la Nistoresti( noroc ca mi-a facut lumea semn). La intoarcere duminica pe la 9 seara toata lumea mergea pe a doua banda cu peste 120km/h si era aglomeratie mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!