Jump to content

Golf GTD dsg 2011


Gyfonu

Postare recomandată

Din pacate licitatia aceea s-a terminat, nu stiu de ce nu le-am luat :(. Am mai gasit asta, dar sunt prea scumpe ca sa merite...

Link către comentariu

150E pentru niste capace de oglinzi nu ti se pare cam mult? eu le-am colantat in negru lucios si am dat doar 60 de lei..cu tot cu manopera de demonatare a "oglinzii" app se da jos doar capacul

Link către comentariu

@ FloreaMihai

 

E mult 150E si daca se ajunge la suma asta o sa zic pas. Din cate am vazut eu in filmuletul respectiv, ca sa scoti doar capacul trebuie sa ridici/deschizi niste cleme din interior, si ca sa le ridici trebuie sa demontezi tot. Eu asa am vazut. Daca exista o alternativa mai usoara sunt pentru, dar nu cred .:(

 

Azi am sunat de 2 ori la midocar vitan si domnita cea draguta de 2 ori mi-a zis ca e consultantul ocupat cu un client si ramane sa-mi dea pe mail. Evident nu s-a intamplat nimic. Un deranj mult prea mare pentru o asemenea cerere. In provincie nu cred ca este asa.

Acum, Rave mi-a dat ideea sa ma uit si pe ebay si intr-adevar este si asta o varianta. Am gasit un set la 65E, dar mai astept. Daca apare ceva in jurul sumei de 50E le cumpar si fac lucrarea in regim propriu.(cost transport 7 euro) Avantajul ar fi ca raman si cu cele oem, dar mi-e teama sa nu sparg oglinda cand o s-o scot din suport. Vedem.

Link către comentariu
  • 2 months later...

La multi ani!

 

@ Rave Salut! Mersi pentru link.I-am dat aseara mesaj sa-mi spuna daca trimite in Romanica si i-am cerut mai multe poze. E f. ok ca pret. Astept raspuns. Daca trimite si sunt ok la aspect o sa le cumpar.

post-110474-0-92721100-1389084133_thumb.

post-110474-0-40884600-1389084159_thumb.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Tranzactie esuata. Nemtalaul se tine de prostii sau nu mai intelege germana. I-am cerut in mod explicit poze si alte detalii legate de capacele de R si mi-a dat flit.

Mi-a rapuns la primul mail evaziv dupa o saptamana si la al 2 lea nu s-a mai obosit sa-mi raspunda. Vopsea scrie pe ele, desi mi-as fi dorit sa le tin intacte pe cele din fabrica.

Modificat de Gyfonu
Link către comentariu

subscriu. si eu am autocolant pe niste bandouri cromate de aproape 2 ani (?) si rezista cu brio. costul total a fost de 30 de lei pe vremea aia.

si in eventualitatea in care trece vreo suparata cu geanta atarnand pe mana erecta pe langa masina si se intampla sa-ti loveasca oglinda.....dai autocolantul jos si pui altul nou. aceeasi culoare, 0 zgarieturi. adica exista posibilitatea sa te scape si de alte mizerii neprevazute.

nu stiu daca as promova sau daca as fi de acord cu ideea de a-ti colanta toata masina. insa pentru portiuni/elemente....mi se pare cea mai buna alegere.

Link către comentariu

Varianta asta nu am luat-o din start in calcul pentru ca mi-am imaginat ca e kitsch(no offense).

Tebuie sa vad ca sa ma conving daca este ok sau nu. Beneficiile/avantajele operatiunii le stiu. thx

 

Azi 27.500 km. Gyfonul e ca nou.

Link către comentariu

none taken. te-as fi ajutat cu placere, insa masina e intr-un garaj, la 250 de km distanta. verifica un magazinas specializat pe colantari, 'bajetii' de acolo garantat au masinile stickerite. poti vedea cu ochiul tau ce si cum mai bine in felul asta.

Modificat de Araym
Link către comentariu

Mai sunt capace de genul pe Ebay, poti sa mai cauti ca se gasesc. Multe sunt luate de pe masini dezmembrate asa ca sunt originale, dar e posibil sa vina cu zgaraieturi fine specifice negrului glossy...

Link către comentariu
  • 1 month later...

Salut,

Foarte frumoasa masina! Ne-am intalnit sambata pe drumul dintre Valcea si Voineasa (eram cu un Golf 5 argintiu) si admiram GTD-ul  :)

Link către comentariu
  • 1 month later...

@ Clau_TDI Multumesc!

 

A trecut ceva vreme de cand n-am mai scris.

 

Din pacate in ianuarie am avut un mic incident cu masina. In mare parte din vina mea si asta pentru ca nu am fost atent la conditiile meteo din trafic. Pagube minore: suport numar spart si un senzor de parcare infundat. 

 

Senzorul functioneaza foarte bine doar ca trebuie repozitionat. Normal ca mi-a stricat tot weekend-ul(la momentul respectiv) intamplarea, avand in vedere ca sunt sofer din 2004 si dupa FIX 10 ani fara niciun eveniment, sa fac o boacana cu masina. Asta e, la asigurari din B4 am ajuns la B1 sau B0 si etc...

Azi Gyfonul intra la revizie. Oricum am facut mai multi km decat am previzionat. Am ajuns la 30.000 km

 

Anul trecut am facut in mai revizia pe la 17.500 km. Alearga foarte bine Gyfonul numai ca nu am timp sa ma bucur de el... Mi-as dori ceva mai mare/inalt, dar sunt dezamagit la ce am vazut intr-un Tiguan R-Line de 32.000 euro la Midocar Vitan. Nu meritaaaaa. Doar in Touareg m-am simtit ca in Golful-ul meu si un  pic peste fara sa exagerez.(ma refer la calitatea interiorului) Ex. Eu la schimbatorul de viteze am piele in lateralul manerului, iar la Tiguan e plastic, volanul e altfel...parca e falsa pielea de pe volan...Nu stiu am ramas dezamagit, post-110474-0-13500400-1395960485_thumb.desi Tiguanul era in vizorul meu

 

Revin cu detalii dupa service.

 

PS: Poza e dupa evenimentul mentionat si acolo eram in drum spre bunici in judetul Ialomita.

Modificat de Gyfonu
Link către comentariu

Au fost vopsite si capacele/ramele de la oglinzi in negru Deep-Black Perleffekt Lack... acum sunt la uscat, inca nu le-am vazut, dar sper sa fi iesit ok-sunt nerabdator...maine vor fi montate :D

Link către comentariu

Salut!

 

Pai la Brady Militari, daca tot eram acolo pentru revizie am zis s-o fac si pe asta.

Maine dimineata o sa vad daca a fost o decizie buna sau nu, consilierul de la tinichigerie mi-a zis ca deja le-au montat pe masina si arata foarte bine.

 

Bafta!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!