Jump to content

Golf GTD dsg 2011


Gyfonu

Postare recomandată

2.0 TDI 170 CP sa consume cat un GTI? :O. ..Ca-m greu de crezut..

 

Foarte faina masina ta! :P

 

Are un raport de putere/consum bun..zic eu :D

Link către comentariu

@ xDaniel Mersi! N-am avut/condus gti, dar te asigur ca in modul sport condus ca atare, gtd-ul nu e timid in apetit.Scade acul de la combustibil vizibil. :)) Diferenta de consum se vede doar intr-un daily drive normal si un condus cumpatat.

Link către comentariu

Eu conduc gti de 4 ani si papa orice masina daca te dai la ea. Eu nu am vazut media peste 12-13 la mers sportiv pe bc(orice acceleratie are si deceleratie unde consumu e zero doar daca franezi brusc des atunci scoti consumu mai mare). La drum lung mers sportiv cu depasiri in forta cam scoti 8-9 pe bc. Linistit chiar ieri am facut un drum de 300km prin Dobrogea si am scos 6,9 consumul. La GTD aici se vede consumu probabil are un 5-5.5.

 

Frumoasa masina, cati mai multi km fara evenimente neplacute.

Modificat de blordc
Link către comentariu

Consum de 6.9 cu GTI :o wow eu cu 2.0 FSI cel mai mic consum am facut 7..deci sa inteleg ca FSI consuma mai mult a TFSI/TSI?

Link către comentariu

Dar poate cand mergi sportiv consuma mai mult, cu FSI-ul cand mergi sportiv nu prea trece de 9-9.5..

Link către comentariu

Orice motor condus sportiv se duce lejer peste 20%, chiar si amaratul meu de 1.6. Si vorbesc de sportiv corect, nu abuzat masina. Intreaba colegii care merg pe circuit ce consumuri scot.

 

Si la fel si GTD-ul din topic, condus cu elan va consuma mult. Dar asta este normal.

Link către comentariu

Poate daca o tii o ora, doar la turatii intre 5-7 mii :)) ...sincer, nu am vazut la 2.0 FSI consum mai mare de 13 % ..si a ajuns si la 7000 rot/m da nu a stat doar acolo..dar nu zic ca nu poate trece de 13%, trece linistit, dar 20% mi-e greu sa cred :)) ....in fine hai ca poluam topicul..

Modificat de xDaniel
Link către comentariu

Mda, sa revenim si sa lasam consumul deoparte.

 

Acum, banuiesc ca nu sunt primul care s-a gandit/vazut la ceva de genul asta:

 

http://www.youtube.com/watch?v=3B-Kod8CQwY

 

http://www.youtube.com/watch?v=EDbL6OQODH0

 

Am vazut aseara un bmw seria 5 nou cu ceva de genul si mi-a placut, dar avea doar conturul emblemei cu led(rosu foarte slab in mers si mai aprins pe frana)-nu avea iluminare si pe scrisul din emblema. Exemplele de mai sus fac iluminare pe toata stema, ar fi fost interesant sa faca iluminarea doar pe marginea emblemei.(un cerc)

 

A incercat cineva sa puna asa ceva? oare vine aiurea pe masina sau ?

Link către comentariu

Badge-urile de la bmw au pe langa ele un sant si se preteaza la asa ceva fara sa se vada AM si urat.

Eu n-am vazut sa aiba lumina sau ceva, dar nu am fost atent.

 

Oricum pe Golf nu arata bine. In primul rand sigla nu se preteaza la asa ceva si este mare. Numai subtila nu va lumina.

 

Probabil pe spate au asemanator ca pe aripa

bmw-z4-m-roadster-silver-logo.jpg

Link către comentariu

M-am hotarat sa-mi vopsesc capacele de la oglinzi in negru lucios( R). Am dat 2 mail-uri vineri la midocar vitan si otopeni pentru pret si durata, dar n-am primit nimic.

 

Mi-as dori sa nu-mi iau o zi de concediu pentru operatiunea asta, dar din cate stiu cei de la vopsitorie lucreaza doar in timpul saptamanii. Saptamana asta o sa sun, inclusiv la porsche, sa vad cum sta treaba.

 

Revin cu poze cand e gata!

 

Azi am ajuns la 25.000.

 

Bafta!

post-110474-0-25002200-1382897492_thumb.

Link către comentariu

Si eu sunt curios de pretul acestei operatii :D

Modificat de mede
Link către comentariu

Maxim 200 de lei la orice vopsitorie auto, cam 100 de euro la Midocar, vreo 200 de euro la PBN...? 

:icon_thumleft:  pentru decizie!

Link către comentariu

si eu vreau sa le fac negre, dar in prima faza voi folosi Plastidip, si dupa, daca imi va placea, le voi face negru lucios. E mai usor cu Plastidip si e oricand reversibil fara alte costuri.

Link către comentariu

Am avut eu plastidip pe masina.. Nu-ti recomand, nu s-a desfacut nicicum ca o folie dupa cateva luni, ci mai mult a trebuit sa il rup putin cate putin cu o racleta.. 

Link către comentariu

probabil conteaza cum aplici. pe youtube sunt o multime de clipuri in care se cojeste usor.

Link către comentariu

Sunt destui nemultumiti pe net, probabil exista pe piata si contrafacute. De aplicat, am aplicat ca in tutorialul de pe youtube facut pt grile bara fata..

Link către comentariu

@ mik15 Fara Plastidip, mi se pare kitsch dupa parerea mea.

 

@Rave 200 euro la PBN? pai pe  http://shop.ahw-shop.de/1583-golf-6-spiegelkappen-set-schwarz-golf-6-r-5k0857537_538c9x?c=2059 sunt 150 Euro.

 

Raspuns de la PBN(japca pe fata):

 

Buna ziua,
Doar pentru vopsirea carcaselor de oglinzi,fara manopera de demontare si montare, este estimativ 200 ron.
Manopera de demontat si montat este estimativ tot 200 ron.
Multumesc
Cu stima,
Ionut FILIP
 

In concluzie: pentru operatiunea asta http://www.youtube.com/watch?v=hgqPHMg6D4s imi iau 200 Ron. Acum sincer, mare inginerie nu este sa le scot eu, dar mi-e teama sa nu pierd garantia...nu stiu A mai demonatat cineva oglinda?

 

Mai astept raspunsul de la Midocar.

Link către comentariu

Mie mi-a luat 50 ron sa-mi vopseasca capacul la o oglinda...la un service normal.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Ma obisnuisem cu preturi obscene. Chiar zilele trecute am vazut un set de oglinzi de R, originale, pe Ebay la 49 de euro...

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Link către comentariu

@ Rave Link? :D daca iti mai aduci aminte(pm-eventual) Ar fi cea mai buna varianta.

@cogdao Capacul a fost vopsit in negru lucios? eftin, eftin...:)

Modificat de Gyfonu
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!