Jump to content

Touareg 7P 245PS TDI BM 2012


hukkk

Postare recomandată

@corad0: de ce sa se abtina cineva de la comentarii negative? Traim in o lume libera, cel putin eu asa stiu. Cine nu accepta comentarii negative sa nu se mai inscrie pe forumuri. Punct.

Atata timp cat comentariile nu lezeaza proprietarul masinii, nu il jignesc pe el ca persoana, mi se pare normal sa poti spune: "nu imi place, poate ar fi fost mai bine cu suspensia aia".

Nu toti isi permit Cayenne Turbo cu suspensia pneumatica si isi dau si ei cu parerea cum pot, din auzite, din citite...fiecare cum poate

Asa ca propun sa iesim la o bere :D

Imi cer scuze fata de hukk pt offtopic.

PS: frumos Touareg. Sa te bucuri de el milioane de km.

PS2: navigatia este imensa :D

Modificat de TEFF
Link către comentariu

Pur si simplu OAU ! Pentru multi dintre noi ramane doar un vis ...

Sa va poarte sute de mii de kilometri fara probleme.

Link către comentariu

cum ai aflat de masina? daca nu e secret :)

sa fiti sanatosi sa va bucurati de ea!

Link către comentariu

Mai... nu am o problema daca cineva vine cu parerea lui...mai ales ca e topicul omului..si nu al meu :) dar am patit si eu pe topicul masinilor mele....sa primesc comentarii de gen....(si nu ma deranjeaza sa spuna omul ce il deranjeaza....dar nu comentarii ..."degeaba" ) isi dau cu parerea diversi....gen "oooo are motor de 3 litri e submotorizat...trebuia sa fie cel putin V8...oricum ar fi fost mult mai tare daca era 645" ....daca era V8...."ooo dar.....era mult mai tare daca era M6....si ei conduc ...320 d cu 350 000km..." iar la GTI....."ooo dar de ce nu ti-ai luat R20 ca era mult mai tare?" si tot asa...pai frate...ok...e parerea ta inteleg...dar...da-ti cu parerea cand ai argumente....daca ajungem sa subapreciem o masina de 65 000 eur...si sa zicem....ca "era mult mai tare daca...."....iar tu ....conduci un golf 5 tdi...cumparat la mana a 3-a....scuza-ma....ma abtin ....si atunci....stau pe forum si citesc comentariile baietilor care se pricep si au condus..cum de altfel tac atunci cand vine vorba de tuning si ii las pe cei care fac acest lucru si se pricep sa scrie......(chiar daca pe mine nu ma pasioneaza) (nu vreau sa creez flame...cred ca m-am facut inteles....tocmai ce si-a luat omu o masina foarte faina de altfel...si ii lasam comentarii doar asa ca sa ii lasam comentarii si care il fac sa se simta poate nu tocmai placut.....)

(iesim la bere Teff...peste o sapt...sa ma intorc din vacanta :) )

scz de offtopic....Huk...masina e bestiala...fix asa cum e ea! :D

Modificat de corad0
Link către comentariu

Adevarat, dar tre sa recunosti ca albastrul ala nu e cea mai fericita culoare :)))

Link către comentariu

Ohoo! Schimbare radicala, de la Gti am trecut la Touareg! Bravooo ! Peste 3 ani cred ca o sa ma reprofilez si eu catre ceva mai mare...

La RAR te-ai programat online ?

Link către comentariu

faina ... multi km fara batai de cap

sper sa-ti calc pe urme :D, oricum cred ca e nevoie de curaj sa te duci sa descarci o suma ca asta cash pentru o masina ... poti sa dai detalii despre dealer ?!

Link către comentariu

La RAR mi-a facut un prieten programare , culoarea ne place Albastru (night blue metallic ) era urata verde :icon_cheesygrin: . http://www.rk-autowelt.de/ - dealer daca nu este nici o problema ca pun aici site-ul

Modificat de hukkk
Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos. Arata super pe albastru, parerea mea. Si navigatia aia deja e cat un televizor mai mic nu altceva :))

Link către comentariu

Felicitari pentru alegere. Este o bijuterie ce v-ati achizitionat. Sa va poarte km nenumarati. De curiozitate, cam ce consum a avut pe drumul de intoarcere?

Link către comentariu

Adevarat, dar tre sa recunosti ca albastrul ala nu e cea mai fericita culoare :)))

:))))))))))

a glumit omu' :P

Modificat de corad0
Link către comentariu

Multumim , consumul 8-9 140-180km/h in Germ restul 140 pana in Romania , unde am crezut ca ajung de revelion acasa .

@ C0rad0 - hehe distractie placuta la greci :beer:

Modificat de hukkk
Link către comentariu

Dintr-o gluma,i-am facut inca o pagina lui hukkk,apropo nu-i pui jante mai mari ca acestea nu dau asa bine pe masina !(dupa propozitia asta estimez inca 2 pagini !) Ia sa vedem ... :)) :offtopic:

hukkk,mai asteptam poze ! :P

Link către comentariu

bon :biggrin: Azi am tradus actele necesare in romaneste si le-am legalizat , am rezolvat cu RAR-ul maine dimineata , dupa care fug in Pipera sa o inmatriculez si apoi daca mai prind la administratia financiara . Jantele inca nu sunt o prioritate mai ales ca vine sezonul rece ... este incaltzata cu 17* + cauciucuri cu balon imens allseason . Undeva prin aprilie 2013 o sa ma uit si de jante , pana atunci sunt interesat mai mult de camera spate . Am gasit-o tot la kufatec cu 630e http://www.kufatec.d...oduct?info=1250 . La jante am gasit ceva de vara interesant dar ne mai uitam iarna asta , o varianta ar fi http://www.janta.ro/...255|43,45|44,20 .

Modificat de hukkk
Link către comentariu

Nu am sunat la pbn sa ma interesez cat costa , dar am in spate experienta cu led-urile la Gti costau 32 de mil fara manopera si eu le-am luat cu 500e de pe kufatec si le-am montat in 5 min personal.

Link către comentariu

am uitat sa postez si restu de poze.. masina nu are nici o revizie , o fac imediat cum o inmatriculez 900 ron .

post-46253-0-25013000-1346089144_thumb.j

post-46253-0-23322200-1346089148_thumb.j

post-46253-0-36605300-1346089155_thumb.j

post-46253-0-39937700-1346089195_thumb.j

post-46253-0-54183400-1346089198_thumb.j

post-46253-0-24594400-1346089202_thumb.j

post-46253-0-44565600-1346089210_thumb.j

Modificat de hukkk
Link către comentariu

Este masina excelenta de familie .... te va purta peste tot....iarna, vara ! Sa te bucuri de ea cata mai mult si fara incidente !

Link către comentariu

Superbe jantele. Este unul dintre modelele AM care imi place foarte mult. Sunt polishate si o sa arate excelent pe masina. Plus efectul celor 5 spite care dau impresia de janta mai mare.

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos. Arata foarte bine modelul actual de Touareg fata de precedentele. Nu mai pare asa masiv si disproportionat cum era prima generatie.

Legat de poze, sunt niste butoane in portbagaj, de la ce sunt? (haion/rabata scaune?)

Legat de opinii pertinente si nu eu il astept pe "ala" care sa zica: "e prea cocotata trebuie coborata" "Low Familia"; atunci sa te tii distractie.

Link către comentariu

Sa o conduci cu placere ! vizite la porsche doar la revizii :))

Foarte frumoasa masina

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!