Jump to content

Touareg 7P 245PS TDI BM 2012


hukkk

Postare recomandată

baieti, cred ca e vorba de 0,04 L--> adica un toi de 40 ml(o dusca) :)) sper ca zic bine... 

 

Unde sunt jantele? le-ai maritat?

Salut , da jantele le-am dat demult . Am ales practibilitatea vs look . Daca la GTI masina mai sportiva jantele mari sunt un must , la Touareg nu .

 

Si ala au ajuns sa il puna de la vrac?

 

Totul e la vrac dar imi aduc aminte ca la Gti dupa revizie lasau filtre/bidon ulei in portbagaj .

Link către comentariu

Oricum enorm pretul pentru ulei la vrac...si cum au reusit sa bage aproape 8l de ulei?Ori nu vad eu bine ori au pus ulei cat pentru 2 motoare...

Modificat de TDR
Link către comentariu

Daca mai nou 1.4 are nevoie de 4litri, nu ma mira 8l la un V6.

 

On topic: Masina intretinuta exemplar  :icon_thumleft: .

Link către comentariu

Si mie mi se pare normal, daca la micul 1.6 TDI intra 4,5 litri......la cel de 3.0 TDI de pe Touareg(din cate vad in factura 7,7 litri) ......

Modificat de micuzzu_marius
Link către comentariu

Eu in landcruiser d4d  de 3.0 bag 4 litrii (e drept ca are cu 70 cp mai putin si nu e v6 ) iar in 3.0 tdi mai vechi intra mai putin, de prin 2012  incoace am vazut ca au modificat.

Cat iti consuma jucaria extraurban?

Modificat de TDR
Link către comentariu

Eu in landcruiser d4d  de 3.0 bag 4 litrii (e drept ca are cu 70 cp mai putin si nu e v6 ) iar in 3.0 tdi mai vechi intra mai putin, de prin 2012  incoace am vazut ca au modificat.

Cat iti consuma jucaria extraurban?

 

7.5 mers normal 

8.5-9 mers "anormal"

Link către comentariu
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Aia din stanga e mai curata, mai bine intretinuta! :D

cu siguranta :)

 

Noul Touareg new crom style & new xenon

 

Modificat de hukkk
Link către comentariu

L-am vazut si la pbn, l-au scumpit serios si in plus nu am reusit sa gasesc nimic care sa ma tenteze sa fac trecerea la facelift. Are ceva modificare de design la exterior dar interiorul e practic la fel, singura imbunatatire notabila incalzirea volanului. In rest nimic.

Link către comentariu

Este doar un facelift , probabil peste 5 ani o sa fie trecerea mai redicala --> vezi ( 7L vs 7P ) .

 

 

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Am scos masina de la vanzare . Am avut o oferta foarte buna la un apartament 4 camere in acelasi ansamblu care s-a vandut repede :(   Masina se pastreaza  momentan 54.000 km .

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Felicitari pentru o masina superba si pentru ca este folosita cum trebuie , nu doar asfalt sub roti. 

 

Tine-o tot asa ! 

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Merci , alergam mai ales in sezonul cald primavara/vara si offroad :) in weekend ne auzim la Brasov :D

post-46253-0-88578100-1432130338_thumb.j

post-46253-0-16406900-1432130350_thumb.j

post-46253-0-54141800-1432130369_thumb.j

Modificat de hukkk
Link către comentariu

Incep drumetiile , de data aceasta zona Bran/Brasov .

post-46253-0-49395700-1432313492_thumb.j

post-46253-0-78626600-1432313559_thumb.j

post-46253-0-47897400-1432313569_thumb.j

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Am fost si eu la Sucidava si nu era ceva wow, iar la dunare nu era nimic amenajat...cam trist peisajul(prin 2011)...Feliciari pt.masina inca o data:)

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!