Jump to content

Touareg 7P 245PS TDI BM 2012


hukkk

Postare recomandată

Eu n-am mai ajuns acolo, dar stiam de complexul respectiv. Dupa '89 complexul Olanesti Vidra a fost doar o disputa interminabila intre sindicate, iar consillile locale n-au facut nimic. A fost si un reportaj pe protv la Romania te iubesc. Daca avea germanul asa ceva cred ca facea si autostrada pana acolo...inca o data spun ca avem o tara foarte frumoasa, dar....

 

Vad ca ai prins o vreme foarte buna de offroad! :D

Link către comentariu

Este cam greu de ajuns multi faceau cale intoarsa+ca mai ploua torential . Zona este de vis , greu de explicat in cuvinte in acelasi timp cladirile parasite iti aduc aminte de filme ca shaw si wrong turn..o imagine dezolanta . De sus se vede tot lacul ...superb .

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

ceva drum prin bucovina wkd-ul urmator ?

Da , l-am avut 7-11 septembrie . 3 persoane+1bebe :P

Tin sa multumesc userului MLVG pentru deranj in Vaslui , pizza a fost foarte buna ! Te asteptam pe la noi .

Momentan sortez niste poze cu ce sa mai vazut prin zona .

 

Te-am vazut in C-lung ne uitam lung dupa o spalatorie :P

post-46253-0-95998800-1378922039_thumb.j

post-46253-0-88301800-1378922045_thumb.j

post-46253-0-77409600-1378922051_thumb.j

Link către comentariu

Nici un deranj, eu imi cer scuze pt ca am fost cam expeditiv. M-ai prins intr-o zi cam agitata, ceea ce nu prea mi se intampla cand sunt acasa.

Modificat de VMLG
Link către comentariu

of, noi mergem wkd-ul asta 

Super , sper sa prindeti vreme frumoasa . Noi am prins 4 zile de vis ! Daca vrei cazare si mancare buna , stai la Casa Vero recomand , preturi bune !

Noi am avut traseul Bucuresti - Vama re-vizitat toate manastirile din zona ( Sucevita , Moldovita , Putna( chilia lui Daniil Sihastru) , Voronet ) apoi in Suceava cetatea de scaun care este in renovare  , alaturi este  muzeul satului bucovinean , nu trebuie ratat . Ne-am intors prin Iasi-Vaslui .

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • 6 months later...
  • 4 months later...

Si uite asa masina face 2 ani in familie . Revizia anuala 49.000km undeva la 14.000km parcursi pe an . Nu am intampinat nici o problema tehnica sau de alta natura pana in prezent .

Doua poze cu baba la PBN dupa revizie . Anul acesta doar ulei , filtru ulei si antigel = 1450 ron

 

post-46253-0-85339000-1409298533_thumb.j

post-46253-0-39288100-1409298539_thumb.j

Link către comentariu

eu nu inteleg asta cu completare antigel,cred ca este manevra reprezentantelor de ati mai lua niste banuti in plus,nivelul antigelului nu scade decat daca ai ceva probleme,insa tind sa cred ca este manevra la fel si cea cu facturare la revizie " schimb ulei cu masina ridicata" WTF schimba-l fara sa o ridici atunci :)

Link către comentariu

fara sa ridice il trage pe la joja. dar nu e indicat pe acolo decat daca ai probleme cu busonul.

antigelul stiu ca in timp isi poate pierde din proprietati. daca doar se adauga 100 ml de antigel (sau amestec?) il poate "revergora" pe tot ?

 

si  dupa cum spune si golfix, de ce au completat si mai ales cat? daca pierde, pe unde pierde?

Link către comentariu

era lichid frana nu antigel

 

mecea - da e bun pretul, pbn sunt ceva mai scumpi si deja o dau in lambada cu timpul acordat reviziei ...

post-46253-0-19685400-1409909229_thumb.j

Link către comentariu

chiar si asa,completare 400ml de lichid de frana, laso in mama masii ca la 400ml nu iti mai tineau franele deloc si cu siguranta pierdea pe undeva :) Nesimtiti,1 litru are toata instalatia

 

Teoretic a deschis busonul,sa zicem ca a completat cu putin lichid, si ti-a luat 150 lei? WTF

 

@Muale La mine la TFSI nu poti scoate prin joja tot uleiul, filtrul se desface de sub masina,si se prinde de jos in sus,iar ca nivel de pozitionare este deasupra baii de ulei,nu poti scoate tot uleiul din instalatie si esti obligat sa il scoti pe la surub,iar cel din filtru ti se scurge pe maini cand il desfaci

Modificat de golfix
Link către comentariu

Oare la cati ml lipsa se aprinde becul de lichid frana? Oricum sa lipseasca 400ml de foarte mult.... probabil nici nu ai bagat de seama, dar la banii aia trebuia sa iti inlocuiasca tot lichidul nu doar sa il adauge.

Link către comentariu

e imposibil sa bage 400 ml completare, si la asa lipsa oricum trebuiau sa schimbe, oricum normal la 2 ani ar trebui aerisit si inlocuit

Link către comentariu

baieti, cred ca e vorba de 0,04 L--> adica un toi de 40 ml(o dusca) :)) sper ca zic bine... 

 

Unde sunt jantele? le-ai maritat?

Link către comentariu

corect, oarecum, bidon 30L consumat 0.04 adica 1.2 litri > inseamna ca au facut inlocuirea lichidului de frana, nu completare

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!