Jump to content

Touareg 7P 245PS TDI BM 2012


hukkk

Postare recomandată

Super frumoase :-)

Multumesc , da sunt superbe abia astept sa le rulez la primavara :X:X:X

Modificat de hukkk
Link către comentariu

Wish list 2013 :

0. Jante Tarragona R-Line 20

1. Pedale R-line de la Rennline

2. Stainless Steel Scuff Door kick sill plates sills

3.MOJOMATS Premium Carpeted Floor Mats

post-46253-0-93172400-1357396146_thumb.j

post-46253-0-22795800-1357396161_thumb.j

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Superbe! Sa le rulezi cu placere!

Multumim , intre timp am achizitionat praguri Individual Exclusiv

post-46253-0-40437500-1358613799_thumb.j

post-46253-0-97170800-1358613806_thumb.j

post-46253-0-42421800-1358613815_thumb.j

post-46253-0-83357100-1358613821_thumb.j

Link către comentariu

Foarte frumoase! Sa pasesti cu grija peste ele... :lol:

Multumim

Foarte deosebite pragurile! De pret imi este frica sa intreb. :)

undeva pe la 700 ron?!

Foarte frumoase :-) erau si mai si daca erau iluminate :P

sunt ceva mai complicate alea de instalat , astea sunt doar plug .

foarte misto, cat te-au dus ?

Multumim , 200$ cu tot cu taxe vamale ^_^

Modificat de hukkk
Link către comentariu
  • 1 month later...

salut , putina rabdare sa schimb si rotile si pun mai multe :icon_thumleft:

Link către comentariu

Azi am pus rotile de vara - confortu este la fel , directia putin mai grea ( imi place ) .

Nu am  reusit sa o spal si sa fac poze ok i-am tras 3 cu telefonu ,dupa ce s-au montat rotile . ARATA BESTIAL !

Revin cu poze dupa detalingu de primavara .

post-46253-0-50342200-1362831936_thumb.j

post-46253-0-22207500-1362831943_thumb.j

post-46253-0-46959400-1362831950_thumb.j

Link către comentariu

arata bine rau intradevar, interesant insa ce zici cu directia mai grea, mie cu roti pe 18" mi s-a parut cam grea si lipsita de feedback oricum

Link către comentariu

Salut , cu rotile de 17 ( iarna ) directia este super moale chiar si la viteze mari de peste 120/h ramane soft . La Gti era la fel cu rotile de 16 ( iarna ) moale si cu cele de 18 putin mai tare . A nu se intelege ca invarti de volan ca la dacie 1310 . Feedbackul este super si precis ! Inca sunt uimit de confortul care a ramas  neschimbat ! Incep sa iubesc masina .

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina sa o stapanesti sanatos

 

As avea si eu cateva intrebari :

Cum ti se pare suspensia pana acum si daca exista posibilitatea de a regla suspensia standard intre comfort si sport?

Scaunele pe care le ai sunt cele din dotarea standard sau sunt comfort?

Cum se comporta navigatia?

 

Scuze ca am asa multe intrebari insa vreau sa cumpar si eu una insa nu stiu daca sa aleg suspensie standard pe arc sau sa merg pe pneumatica insa imi este frica de problemele care pot aparea ulterior, plus costurile care ajung la cateva mii de euro sa o repari.

 

Multumesc

Link către comentariu

Salut , suspensia stock este super buna daca nu intreci masura cu jante si balonul mic . Noi avem 17 inch iarna cu balon de 60 masina se comporta barca mode , nu simti absolut nimic . Am trecut pe 20 si confortul a scazut sa zicem 20% ( balon 45).Avem scaune piele Cricket . Navigatia este super ok in Bucuresti si afara din Romania , trebuie sa ajung sa fac upgrade dupa care am inteles ca gaseste orice sat/comuna . Poti merge pe pneumatic mai ales daca ai in plan off-road . Noi personal nu am simtit nevoia si sa fiu sincer nu am gasit nimic cu suspensie  la 43k cam am dat pe ea , toate sareau lejer 50k . Costurile evident ca sunt mari , numai tu sti daca chiar ai nevoie sau nu . Fa un drive test daca esti nelamurit .

Modificat de hukkk
Link către comentariu

Nu merita suspensia pneumatica decat daca stii ca folosesti masina offroad  si in cazul asta beneficiezi de ridicarea garzii la sol....unghiurile de abordare ale unui shantz de exemplu sunt mult mai permisive atunci cand masina este ridicata....in rest.....din experienta proprie va spun...ca n-are sens sa bifezi optiunea aceea...sunt bani aruncati pe geam....chiar saptamana trecuta am avut un Touareg nou pe mana echipat cu suspensia standard si a fost mai mult decat satisfacator, cel putin pe sosea este foarte confortabil si asa...Sunt convins ca Touaregul este super ok in limitele normalului in offroad si cu suspensia standard...Pe Cayenne cred ca am umblat de 2 ori la suspensie de cand o conduc...sa vad si eu ce face...:P

Modificat de corad0
Link către comentariu
  • 1 month later...

Arata de parca ar fi din reviste. Superb ! De mult nu am mai vazut o masina,care sa straluceasca in asa fel. Ai editat cumva pozele ?

P.S Bare crom pe plafon,pe cand?

Modificat de S-tronic
Link către comentariu

Cred ca e primul topic unde nu vine sfatul suprem. Sa o mai cobori :))

Ii vin de minune jantele. Felicitari!

Link către comentariu

Faine "shenile" ! :)

Merci bro

 

arata bine rau

merci

 

Arata de parca ar fi din reviste. Superb ! De mult nu am mai vazut o masina,care sa straluceasca in asa fel. Ai editat cumva pozele ?

P.S Bare crom pe plafon,pe cand?

Pozele nu sunt editate , sunt facute cu un Dsrl de amatori D3000 . Multumim de aprecieri nu au fost in zadar 6 ore .

 

Cred ca e primul topic unde nu vine sfatul suprem. Sa o mai cobori :))

Ii vin de minune jantele. Felicitari!

merci mult man :P

 

Produsele folosite :

-cley+onr

-wax cleaner

-seal

-wax

- sonax "metal polish" --> Crom

- sonax "extreme" plastic , chedere/aripi

- sonax "gel" anvelope

- 25 prosoape

- timp 6 ore .

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!