Jump to content

Touareg 7P 245PS TDI BM 2012


hukkk

Postare recomandată

Va prezentam noua achizitie Volkswagen Touareg v6 Tdi BlueMotion 245cp , masina este luata de la reprezentanta VW Warstein-Belecke, Germania 2012 . Vineri seara am ajuns cu ea in RO , dupa peste 2k km . Masina avea 25.000km in stare perfecta . Pretul masini a fost 65.750 EUR nou .Interior Type

  • Central locking
  • Climatisation (Automatic air conditioning)
  • Cruise control
  • Electric heated seats
  • Electric windows
  • Leather seats
  • Navigation system
  • Parking sensors
  • Power Assisted Steering

Exterior Features

  • Alloy wheels
  • Trailer coupling

Extras

  • Warranty

Security & Environment

  • ABS
  • Airbags (Front and Side and More Airbags)
  • ESP
  • Four wheel drive
  • Immobilizer
  • Xenon headlights

restu in germ

Vehicle Description

  • GW-Nr.: 020814
  • Dieses Fahrzeug erfüllt das Hersteller-Qualitäts-Siegel: Das WeltAuto
  • ehemalige unverbindliche Preisempfehlung 65.750 EUR

Sicherheit

  • Kurvenlicht
  • Window/Kopfairbags
  • Waschdüsen beheizt

Komfort

  • Elektrische Sitzverstellung
  • El. Fensterheber 4-fach
  • Zentralverriegelung m.FB

Media

  • Bluetooth Freisprecheinrichtung
  • AUX-In Anschluss
  • USB Anschluss

Technik

  • Traktionskontrolle
  • Bordcomputer
  • Scheinwerfer-Reinigungsanlage
  • Multifunktionslenkrad
  • Elektron.Servolenkung
  • Motor-Start-Stop-Funktion

Interieur

  • Becherhalter
  • Mittelarmlehne
  • Sitzhöhenverstellung
  • Lederausstattung

Exterieur

  • Anhängerkupplung schwenkbar/klappbar
  • Nebelscheinwerfer
  • Dachreling
  • Spiegel (el.) klappbar & heizbar
  • Privacy-Verglasung
  • Tagfahrlicht

Sonstiges

  • aus erster Hand
  • Leergewicht 2.152 kg
  • Jahreswagen / ex Mieter
  • Design-Paket Chrome & Style
  • Dynamic Light Assist

Primu set de poze la reprezentanta in curte .

1

Link către comentariu

Arata superb felicitari. Ce imi place la navigatie ca au renuntat la butoanele laterala pentru dimensiunea displayului si le-au pus sub ecran ar trebui si la rns 510 pe viitor sa renunte la ele daca tot este touchscreen.

Felicitari sa pui mai multe poze te rog

Sent from my iPhone using Tapatalk

Modificat de flotouran95
Link către comentariu

Huk-ule....foarte tare Touaregu :) sa il stapanesti sanatos!... sa te tina pana face bebe 18 ani...:D

Link către comentariu

Superba.daca nu este un secret,cu cat ati luat-o?pretul de nou l-ai zis,eram curios de deprecierea din acelasi an,la un nr mic de km.

Brgds

Link către comentariu

42,880 EUR (Gross)

36,034 EUR (Net)

19.00% VAT

mai pui drum ,numere, inmatricularea , impozit ,casco optional

am facut si cateva poze la noi ignorati anu de pe poza :P

post-46253-0-37819300-1345980525_thumb.j

post-46253-0-75750200-1345980528_thumb.j

post-46253-0-53874600-1345980532_thumb.j

post-46253-0-41281900-1345980538_thumb.j

post-46253-0-73670300-1345980544_thumb.j

post-46253-0-05545500-1345980548_thumb.j

post-46253-0-58663800-1345980551_thumb.j

post-46253-0-90387900-1345980556_thumb.j

post-46253-0-73676600-1345980566_thumb.j

post-46253-0-43519700-1345980570_thumb.j

Modificat de hukkk
Link către comentariu

Asa mai merge . E frumoasa foc. Stii ce mai lipseste?? Tetiere cu monitor pentru pitic. Eu am si ii schimba total ambientul in masina.

Sa ai numai drumuri bune. Initial si eu m-am uitat dupa asa ceva dar am ramas in cautare de audi A6 Allroad.

Numai drumuri bune iti doresc

Sent from my iPhone using Tapatalk

Modificat de flotouran95
Link către comentariu

Sa ai grija de ea mai ales pana o inmatriculezi ca e mare pericolul de furt. Ochii in 16. In rest sa o folosesti sanatos!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link către comentariu

In ansamblu nostru sunt vreo 16 camere cred ca pe jos in parcarea subterana si vreo 10 sus + paza 24/24, sper sa nu avem incidente . La rar am facut programare cand eram in Austria si ne-au programat tocmai pe 12 septembrie , o sa incerc luni sa grabim lucrurile . Multumim pentru felicitari ! :beer:

Modificat de hukkk
Link către comentariu

Like ! :icon_thumleft:

Era si mai tare de avea suspensie pneumatica :D...

Era si mai tare daca avea niste jante R-line pe 21" dar poate ca era si mai tare daca era Cayenne Turbo Mansory! :))

Ce ma enerveaza posturile astea care aduc tot timpul comentarii de gen...Daca avea Ferrari negru..probabil ca cineva ar fi zis...ca era mult mai misto daca era rosu...si tot asa....

E o masina de 70 de mii de euro si multi cred ca nici nu viseaza o masina ca asta...Incercati sa va limitati cu comentariile de gen....daca nu va place ceva cred ca cel mai bine ar fi sa va abtineti...

Masina e super confortabila si in varianta cu suspensie "normala" (am condus una identica si nu cred ca poti sa iti doresti ceva mai mult de atat...in cazul in care nici asta nu te multumeste....ia-ti S classe...dar e alta categorie..)

"Porcul" are suspensie pneumatica si vreau sa spun ca o singura data am ridicat-o si am coborat-o sa vad care e diferenta....(GTI-ul avea suspensii adaptive si le-am folosit de 3 ori )

Nu prea vad rostul suspensiei pneumatice...Fiind suv si avand cauciucurile alea cu talon inalt...confortul este garantat si fara suspensia "pneumatica".

Modificat de corad0
Link către comentariu

sarea cu mult bugetul nostru ptr masina , puteam sa iau aceeasi masina 2011 FULL din RO cu 43k dar 80.000 km :(

Modificat de hukkk
Link către comentariu

@corad0,respira..stai relax.Masina e super frumoasa,si foarte dotata,poate si el,ca tine,nu i-a vazut rostul suspensiei pneumatice,eu am zis doar ca o parere proprie,asa ca nu iti mai da tu cu presupusu de fiecare ce isi doreste sau ce are in "garaj" ca nu este cazul.

OT:Sa stapanesti sanatos hukkk! scuze de off. :icon_cheesygrin:

Modificat de junioralex
Link către comentariu

Superba din toate partile ai privi-o, iar motorul insotit de cutia cu 8 rapoarte sunt deja "THE BEST OF"! Sa o conduci cu placere!

Link către comentariu

Foarte frumoasa! Se pare ca masinile scumpe se gasesc mai "ieftin" in DE decat in RO :(

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!