Jump to content

Achizitie Passat CC - sfaturi si recomandari


Christian.B77
 Share

Postare recomandată

Masina e adusa din olanda si e intr un parc auto de la cluj,cica da si garantie 1 an motor cutie..Ma incanta ft mult ca e 4 motion si arata ft bine. Cand o iau as vrea sa fac schimbul de ulei si poate si schimbul la cutie si toate filtrele. Ai idee cat ma costa la VW? La cati km se face schimbul de ulei la CC?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu ulei longlife normal se face la 30 000, Porsche recomanda sa faci la 15 000, eu personal fac la 10-12 000 .

Uleiul la cutie si filtrul se schimba la 60 000 , la fel si la diferential 4motion din ce stiu eu .

La Porsche costa aprox 12 mil revizia la cutie . Ca idee, pe mine toate reviziile (ulei , filtre, distributie, pompa apa, ulei cutie etc ) m-au costat 4200 ron la Porsche Buc.

Si eu iti recomand CC-ul, mai ales daca zici ca iti ofera si garantie etc, probabil sunt constienti ca e o masina ok. 

Fa un test drive oricum cu ea sa fii sigur ca e totul ok, verificare suplimentara pe serie de intrari service etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi se pare acceptabil. Banuiesc ca la audi e putin mai scump. Distributia la cati km ai facut o? Ce ulei de motor ? Castrol Magnatec edge 5w30?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Distributia + pompa apa  le-am facut facut la 180 000 (in carte scrie 210 000 sau ceva de genul ... am zis sa o fac sa stiu ca sunt safe cu totul, fiind o masina SH).

Neaparat sa iei in considerare si casco-ul :)  (~1000e pe an)

Cred ca e Castrol Edge (fara magnatec) 5w30 .

Succes.

Modificat de bubu182
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos ! E bine de stiut ! 

Bafta !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A6,am avut fabricatie 2006, acum am cc 2011,dar audi e audi si nu este submotorizat mai ales de 177.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, as avea mare nevoie de un sfat. Voi ce ati alege din urmatoarele?


http://autovit.ro/anunt/audi-a4-b8-ID7GgfFr.html?requestFromAd=1&track%5Bmessage_sent%5D=1&id_at=2563229

http://autovit.ro/anunt/volkswagen-passat-cc-ID7GgUsN.html#ce9e82ce4d


1.Audi nu are S-tronic (DSG) si senzori de parcare si putin mai multi km.

2.Passat CC este full, pachet R-line, km mai putini, DSG.



Pur si simplu imi plac amandoua masinile si nu vreau sa fac o alegere proasta si sa imi para rau dupa. As inclina parca mai mult spre CC dar nu sunt sigur. Voi ce ati alege? 

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@danic121 Sper ca ai vazut ca CC-ul costa 12500E + 22x330 E = 19.760E .

 

:screwy:

Modificat de yrynel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

12.500 + 22x330 + 150 = 19.910

                (7260)

150- Taxa reziduala

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si ca este departe rau de a fi "FULL" :banghead: ...

Dintre cele doua, clar CC-ul arata mai bine, dar diferenta de pret este maricica...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit urmatorul Passat CC, superb: 4x4, 170CP, DSG2, Suspensie reglabila, km acceptabili (probabil nu reali) si foarte multe dotari: Piele, Navigatie mare, Camera Marsarier, Trapa etc. Insa e "recent adus" :banghead: Poate ma duc totusi sa il vad si eventual sa il verificam...

http://olx.ro/oferta/volkswagen-passat-cc-ID65wye.html#0bb3019587

Modificat de nclsamy310
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vad ca e de la mine din pitesti... poti sa vorbesti cu omul si daca nu te grabesti, luni ma pot duce eu sa o vad(masina arata bine,daca km sunt ok pretul este corect.bine masina nu este  "extra full" dar are destule dotari)

Modificat de alexutzu7
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Extra full cu interior din piele Nappa  -- Departe de full (nu mai vorbinm de EXTRA full :)) ), dar este echilibrat dotata!
Transmisie automata DSG 2 Sport + Tiptronic  -- Inca nu inteleg cum este si DSG si Tiptronic, ca sa nu mai vorbim ca nu exista DSG2...
Led-uri fata-spate -- NU are leduri nici fata, si clar nici spate.
Proiectoare de ceata adaptive -- asta nu am mai auzit-o pana acum pe CC...
Sistem de navigatie 3D cu touchscreen + Harta full Europa + aux usb + Comenzi vocale + dvd
parcare fata+spate+laterale cu afisaj color -- NU are senzori laterali, pentur ca nu are PLA.
Jante aliaj usor model "turbina" cu anvelope noi de vara -- NU sunt jantele model "Turbina" (clasicele Interllagos) si sunt pe 17".
Scaune Sport incalzite si ventilate electric cu memorie -- NU are scaune electrice si nici cu memorie. Posibil sa aiba ventialtie...
 

Masina ma indoiesc profund sa aiba km aia, dar raport dotari-pret, este o masina echilibrata si vazuta, constient fiind de "minciunile nevinovata" ale samsarelului :))...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, intr-adevar, o masina dotata complet! Singurele doua mentiuni:

- NU exista Side Assist pe generatia 2008-2012, doar pe Facelift;

- jantele Lugano pe 19" nu sunt de R-Line, dar nici masina nu este.

 

P.S: Nu mi se pare deloc un pret ridicat avand in vedere dotarile masinii. Singurul minus ar fi kilometrii, care nu sunt deloc putini (chiar si daca ar fi reali, ceea ce nu cred, avand in vedere cum arata scaunul soferului...).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, am observat "urmele" de la scaunul soferului, kilometrii are destui ca sa zic asa, urmeaza schimbul de distributie :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am observat ca doar 2 persoane au binevoit sa raspunda la postul meu de pe pagina anterioara (le multumesc cu ocazia asta), dar ma asteptam la mai multe pareri. 

In alta ordine de idei, ce parere aveti despre asta:

http://autovit.ro/anunt/volkswagen-passat-cc-ID7GgRAz.html#

Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina arata bine, fa-i o verificarea a istoricului (urmareste si revizia la dsg de 60000) si du-te sa o vezi desi eu nu as lua masina din Olanda. Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce nu ai lua masina din Olanda , Clawoodyou? Care este motivul?

 

 99bmr, masina din link chiar arata bine. Daca km sunt cei din anunt si masina este ok din punct de vedere tehnic, pretul este unul foarte bun.

Modificat de Irinel Tincea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca link-ul 2 si 3, ai pus acelasi anunt :D .

Legat de cele 2 variante prezentate, sunt aproximativ la fel dotate, amandoua avand dotari de bun-simt si ceva mai mult decat strictul necesar...

La prima ai piele Nappa Truffle, in timp ce la a 2-a ai piele neagra pe margini + alcantara pe mijloc, DAR a 2-a are ceasuri color si navigatie RNS-510, in timp ce prima nu. Prima are, totusi, avantajul kilometrilor... In rest, nu-ti pot spune cam ce ti-ar satisfice tie nevoile, iar din pozele masinilor, este cam greu sa ne dam seama daca are si alte dotari care sa fi fost omise. Ca idee: este mai usor sa montezi ulterior ceasuri color si navigatie, decat interior de piele, deci daca te intereseaza sa combini avantajele ambelor masini, prima varianta este mai potrivita!

 

17 hours ago, 99bmr said:

Salut, am observat ca doar 2 persoane au binevoit sa raspunda la postul meu de pe pagina anterioara (le multumesc cu ocazia asta), dar ma asteptam la mai multe pareri. 

In alta ordine de idei, ce parere aveti despre asta:

http://autovit.ro/anunt/volkswagen-passat-cc-ID7GgRAz.html#

Mersi!

Arata foarte bine si, daca kilometrii sunt reali, este o varianta foarte buna! Dotata mai mult decat sufficient - nu cred, totusi, sa aiba scaune reglabile full-electric (ar fi avut poze). Cum spunea si Clawoodyou mai sus, daca ies bine la verificari, ia-o fara ezitari!

Modificat de lambda_dryver
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

99bmr, arata bine dar (o parere personala) eu nu am mai vazut cc de 2012 cu 4 locuri, placutele cu Rline de pe aripi sunt puse nu a venit din fabrica, ar trebui sa fie una in grila fata si nu este, 89500km suspect de putin pt un diesel din occident, iar la banii astia samsarul ce mai castiga dupa toata cheltuiala lui...(aici in anglia, masinile sunt relativ ieftine fata de alte tari, una ca asta daca ar fi pe bune ar costa in jur de 13000£, deci fa tu socoteala) ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar modelul facelift are Rline in grila, iar despre faza cu 4 locuri - nu e obligatoriu sa fie 5 (cum vine din fabrica), poate a fost configurata cu 4 de catre ala care a cumparat-o. La rulaj e discutabil, voi merge sa verific oricum. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect, la acest model nu este placuta cu R-Line in grila. Du-te sa o vezi ce mai stai :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

4 hours ago, 99bmr said:

Doar modelul facelift are Rline in grila, iar despre faza cu 4 locuri - nu e obligatoriu sa fie 5 (cum vine din fabrica), poate a fost configurata cu 4 de catre ala care a scumparat-o. La rulaj e discutabil, voi merge sa verific oricum. 

Arata foarte bine masina! Sa ne tii si pe noi la curent! Succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!