Jump to content

Achizitie Passat CC - sfaturi si recomandari


Christian.B77
 Share

Postare recomandată

Si pana la urma care ar fi pb ca e revopsit? Eu de exemplu am revopsit toata masina, pe CASCO. Avea peste jumatate din elemente zgariate de o tabla care s-a plimbat pe ea la o furtuna, asa ca am solicitat vopsirea integrala. Nu e nevoia sa fi fost rasturnata sau te miri ce belea cu ea. Bine, asta nu insemna sa nu ii faci un test de vopsea. Cel mai usor poti verifica culoarea dupa codurile PR din portbagaj - sa vezi ce culoare a avut initial.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi poti spune te rog unde mai exact sunt trecute aceste coduri?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe prima pagina in cartea service sau in portbagaj langa roata rezerva este lipit un scotch alb cu aceste date .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La reprezentanta ai verificat istoricul de service? Vezi ca se pot face si la misto cartile alea de service, nu te pune cu samsarii :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La service au fost verificati...am scos tot istoricul care corespunde cu km de pe carte

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina arata ok, nu exceleaza la dotari dar alea pe care le are sunt utile. Fa-i si o verificare, te costa vreo 300 de lei si daca e ok tehnic pretul cred ca e unul corect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pare ok masina pretul e super ok la km astia .... dar nu are LED . Daca nu te detanjeaza asta atunci e ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

180k km in 14 ani faci super lejer. E f.putin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar daca ar fi fost mile tot ar fi fost rezonabil-apx. 290.000 km. Km acestia ii are o masina din DE din 2011.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am renuntat la masina..avea un singur schimb la dsg la 97.000 si ar fi trebuit sa aiba 2 schimburi..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La DSG, uleiul se schimba la 60.000 de kilometri. Deci, era in grafic...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca s-a exprimat un pic gresit...masina are vreo 145000 de km si i s-a facut un singur schimb la 97000...desi trebuia unul la 60000 si unul la 120000.

Modificat de Clawoodyou
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

corect..nu m-am exprimat cum trebuie..nu am inteles de ce s-a efectuat schimbul asa..dar am preferat sa nu ma leg la cap..chiar daca masina arata impecabil

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze, n-am inteles eu cum trebuia. Atunci e mai bine ca nu te-ai bagat... Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@florin03 , prea scumpa parerea mea, as da banii astia doar pe un interior piele in conditie foarte buna + dsg + poate km mai putini.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sper ca cei ce au nevoie de informatii legate de consum, sa considera utila urmatoarea experienta:

 

Consumul dupa un drum de 1200 km: 5,9 l/100km

Bucuresti-Pitesti-Valcea-Sibiu-Cluj-Oradea si retur.

Condus usor sportiv.

Sofer + pasager.

Fara bagaje.

Motorizare 2.0 TDI 170CP DSG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bucuresti-Borsa(Maramures) si retur: consum 5,2 - mers linistit

Acum 3 zile: Bucuresti-Brasov dus(mai grabit): consum 7

Retur Brasov-Bucuresti, nu am depasit 90 km/h l: consum 4

Tot 2.0 tdi 170cp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut dragi colegi , stiu  ca aceasta întrebare a fost pusă de multe ori ( eu citesc threat-ul de la pagina 35) dar încerc sa fiu cât mai la subiect :), vreau sa iau acest model, trec de la a4, și vreau sa știu coduri motor de care sa feresc, în caz ca mai exista aceasta problema și după ce an sa mă orientez. Îl vreau diesel de preferat dsg de 177 dar nu as spune nu la unul ok și de 140.

Modificat de nrtekk
Modificare
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu unul nu cunosc un cod anume care nu este ok. Cauta masini dupa 2010 primele modele au mai avut unele probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

177cp exista pe cc ncepand cu 12.12 . deci ar trebui sa te orientezi la modele minim 2014 . La 140 cp CFFB este cel mai bun motor , probabil si singurul !?>

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Irinel Tincea

Si CBAB-ul are 140 cp. Il am in dotare si este super ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!