Jump to content

Achizitie Passat CC - sfaturi si recomandari


Christian.B77
 Share

Postare recomandată

Putin mai off topic dar ce inseamna codul : 9ve . din ce am gasit pe net ar fi digital sound package. Acesta ar fi dynaudio sau normal ?

Ps : nu poate deschide cineva topic sa descifram si noi toate codurile ? Eu nu pot si cred ca ar fi util sa stim ce au masinile mai exact. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, Dynaudio .. cel putin asa e la CC-ul meu :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Offtopic: Posibil teapa - masina 02.2012 cica, dar serie de 2013 ..., pret FOARTE mic ...

 

In luna nov 2014 avea 107.000 km si acum are 85.000

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@razvand merci !! Inseamna ca si eu am si nu sunt doar bandourile :)) doar ca nu era codat. Maine schimb rns 315 si il si activez.

Modificat de suciuvlad
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Offtopic: Posibil teapa - masina 02.2012 cica, dar serie de 2013 ..., pret FOARTE mic ...

In luna nov 2014 avea 107.000 km si acum are 85.000

pai cum ai aflat ? Masina 02.2012 si serie de 2013 ?!?

Poate ai verificat seria altei masini .

daca esti interesat te pot ajuta in sensul sa ma duc sa vad masina si ceva acte .

ps. Am verificat azi 3 jetta si numai tzepe . Ordinari .... incarca la an gen 09.2011 - iese 02.2013 , daune totale , vopsite pe toate partile ... etc mai mult de 2 min nu am rezistat la fiecare . Daca as fi venit de la cateva sute de km cred ca le despicam teasta cu toporul . Raspuns de tzepar ... sefu tu esti pretentios, nici masina noua nu o sa iti convina .

Modificat de skodita100
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Te inteleg perfect, dar nu ai ce cauta la masini de samsari, sunt toate la fel, daca vrei ceva bun, ignora absolut tot ce este "recent adus", cauta numai masini cu pretul cel putin 30% mai mult decat media pietei (care este formata numai din tepe) si nu te deplasa decat pentru masina vanduta de un proprietar care a tinut-o minim 18 luni pe numele lui, poti mai intai sa verifici actele pe mail. O masina buna este f rara, apare una cam la 3-4 luni

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare si scuze daca nu postez unde trebuie.

Planuiesc sa achizitionez in aprox 2 luni un passat cc 2010-2011 , motorul 2.0 tdi de 170 cai, masina care sa aiba cel putin xenon (desigur as prefera si un interior piele sau sistem dynaudio etc.. dar nu va fi un criteriu de cumparare daca in rest masina ar fi buna)

 

Ceea ce vreau sa va intreb, din experientele voastre, bugetul de 12000 euro, este unul decent pentru ceea ce vreau? (am gasit destule la pretul de 10000-12000 euro, dar ma gandesc sa nu fie d'alea obosite rau.. desi din poze etc par foarte ok).

 

Multumesc, si sper sa intru cat mai curand in grupul celor cu un CC, imi doresc masina asta de ceva vreme si strang banii la ciorap pentru ea de nu-i adevarat.. :D

 

Paste Fericit!

Modificat de bubu182
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Desi GunX se inseala in afirmatia de mai sus (sunt si oameni care aduc de afara masini BUNE, e adevarat ca sunt mai scumpe decat cele mai ieftine, dar e si normal. Insa nu poti sa spui ca toate masinile aduse recent sunt Tzepe, de fapt prefer o masina intretinuta si adusa de afara decat una pe care o cumpara un roman cu ultimii banii si apoi nu ii mai face nici o revizie, sau o face "dupa bloc").

 

Oamenii ca bubu182 ii incurajeaza pe tzepari. De ce ? Pai cum poti sa crezi ca la 10000-12000 iti iei un CC 2011 BUN, sa fie si de 170Cp, si cu Xenon, eventual si cu piele si cu dynaudio, ar mai trebui sa fie si maxim 100000km, nu? Uitati-va fratilor si voi pe mobile.de de ex, sa vedeti cam care ar fi preturile REALE ! Se mai iau masini si de pe siteuri de licitatii, e posibil sa ajunga UN PIC mai ieftine decat pe mobile.de, insa nu o sa gasesti masina BUNA la pret de "cele mai ieftine" de pe autovit sau olx.

 

Ca idee, afara in ultimele 2 luni nu a fost nici un CC Manual (nu mai zic automat), 2010-2011, fara piele, cu/fara xenon, de 140Cp (nu mai zic 170Cp), sub 140.000km, cu pret sub 11.500netto afara, Asta inseamna minim 12800-13500 pret Ro. Bineinteles ca sunt masini peste 1500000-200000km, eventual lovite, sau cu probleme tehnice, luate pe bani mai putini, aduse si facute cat sa mearga 1-2 luni ... alea se incadreaza in categoria "destule  la pretul de 10000-12000 euro"

 

Ca sa rezum, prima data uite-te cat costa afara o masina similara. Apoi daca gasesti la noi ceva mai ieftin, cere de la vanzator o serie VIN si eventual daca are istoric service. NU CARTE SERVICE, aia se face cu maxim 100lei la cei care dau si km inapoi. Verifica istoricul de service la o reprezentanta, si apoi du-te cu masina la un service ales DE TINE, unde sa o verifici cap-coada. 

 

Gandeste-te ca nimeni nu vinde o masina BUNA la cel mai mic pret ... 

 

Ah, si inca ceva: vezi ca multe care sunt trecute 170Cp sunt de 140Cp. Apoi vezi ca e posibil sa primesti alta serie VIN telefonic decat cea a masinii, verifica din nou seria cand ajungi la masina ;)

Modificat de razvand
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bubu182 din proprie exp iti zic ca nu o sa gasesti. Eu am luat din 2011 in oct 2014 cu 12.450 e cu dotari aproape standard. Ca plus e dynaudio , jante interlagos , computer plus, parbriz incalzit , si inca cateva dotari, fara piele si fara xenoane, dar masina nu mi-a facut nici cea mai mica problema pana azi. Pe langa banii astia am mai pus cam 1200 e, inmatriculat , schimbat distributie , uleiuri. Placutele , discurile si cauciucurile erau noi altfel mai costau si alea ceva. Spor la cumparaturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Am eu in plan sa vand cc-ul. E pefecta masina,iar ca dotari e aproape de maxim cred(xenon adaptiv,piele maro, rns 510, suspensie adaptiva,trapa panoramic, bluetooth,comenzi vocale, jaluzea electrica,incalzire auxiliara-iarna e o placere ca gasesti cald interiorul si motorul,senzori parcare, jante iarna si vara cu anvelope noi...Daca te intereseaza da-mi mesaj. Si legat de pret  am cumparat-o in iulie 2013 cu 17000 de euro, la 165.000km(carte si verificabili la reprezentanta), destul de mult avand in vedere ca si atunci se gaseau masini la 12000. Ca idee, a mea a costat noua in Germania 39000 euro, deci sa nu te astepti la pomeni cu 10000 euro dupa 4 ani la o masina care a costat de 4 ori mai mult ca e clar ceva in neregula cu ea.

Modificat de EDYY
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

am inceput sa studiez si eu posibilitatea achizitionarii unui cc. vreau neaparat cu dsg. din cate vad, exista 2 modele diferite de maneta. si din cate mi-am dat seama, prima varianta este pe masini pana in 2010, iar a doua din 2011. exista diferenta si intre cutii? sau doar manetele sunt diferite? in caz afirmativ, ceva avantaje dezavantaje? mersi.

post-78748-0-29350600-1430133145_thumb.j

post-78748-0-36658000-1430133151_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Diferenta este doar de "look" din cate stiu. Da, a fost pusa noua maneta odata cu facelift-ul din 2011, cu introducerea si a ceasului analogic in locul butonului de avarii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut ca sunt masini din 2009 cu euro5 si din 2010 euro4. E posibil? Ma asteptam ca de la un anumit moment sa fi fost doar euro5.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt da...depinde ce noxe ies la RAR

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok, dar presupun ca exista si o referinta vw pana cand au iesit cc-urile cu motor euro4 si dupa care s-a trecut la euro5.stie cineva aceasta borna?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deniss, ce cod motor din 2010 știi tu că ar fi Euro 4?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toate codurile motor din anii aceia au trecute in dreptul lor ca indeplinesc (respecta) Euro 5. Eu n-am gasit vreunul cu E4

Linkul tau este pentru o masina din 2011. Sunt tare curios cum ar putea fi Euro 4 din moment ce de un an de zile nu se putea vinde in UE masini Euro 4? Sa fi fost vanduta initial intr-o tara non UE, dupa care reimportata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O prima "parere" 

 

Numar sasiu WVWZZZ3CZAE529488
 
Data fabricatie 04.11.2009
Modificat de razvand
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de unde sti ca e din 2009?eu vreau sa mi iau un cc dar gasesc numai rautati,facute de spital..o masina buna nu mai gasesti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toate lumea isi pune anu modelului. E model 2010, fabricatie 2009. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Sunt si eu in cautare de un cc. Am mai mult de jumatate de an de cand tot caut si nu am gasit ceva ce sa imi placa, sau am gasit dar aveau diferite probleme.

Acum am pus ochii pe ceva mai nou. Puteti sa va spuneti parerea despre masina asta ?

http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-cc-C36801333.html

La prima vedere am observat o chestie schimbata la consola de clima/aer. Nu am mai vazut panou de clima/ac modelul acesta pe vreun CC. Si nici nu stiu daca e clima sau ac:)

Mersi anticipat de pareri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!